Venum to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych światowych producentów sprzętu, odzieży i akcesoriów do sportów walki. Marka została założona w 2005 roku we Francji, jednak na początku zdecydowana większość produkcji odbywała się w Rio de Janeiro w Brazylii. Powstanie tej firmy na początku skupiło się na coraz bardziej rozwijającym się w tamtym czasie rynku MMA oraz popularnego bardzo mocno wtedy – brazylisjkiego Vale Tudo, z którego to Mieszane Sztuki Walki w zasadzie się narodziły.

W początkowym okresie działalności firma zasłynęła produkcją rewelacyjnych jakościowo spodenek z materiału Rip-Stop w bardzo wielu wariantach graficznych. W tamtym okresie większość światowych producentów sprzętu produkowało kilka modeli spodenek. Venum przełamał ten schemat i zaczął produkować limitowane serie szortów w znacznie większej gamie wzorów. Zdarzał się momenty, że w sprzedaży było 20 różnych modeli spodenek jednocześnie. Taka strategia w połączeniu z dobrą jakością oraz ciekawym designem w krótkim okresie wykreowała markę Venum na największego europejskiego producenta sprzętu do MMA.Około roku 2010 marka Venum wkroczyła na rynek amerykański. Wraz ze wzrostem sprzedaży swoich produktów zaczęła być widoczna na galach UFC jako sponsor czołowych w tamtych czasach zawodników m.in.: Frankiego Edgar’a, Lyoto Machidy, Carlosa Condita, Wanderleia Silvy czy Thiago Silvy.

Venum x UFC

W lipcu 2015 federacja UFC rozpoczęła wyłącznościową współpracę z Reebokiem co poskutkowało ujednoliceniem strojów wszystkich zawodników, którzy od tamtego czasu w Octagonie występują wyłącznie w strojach produkowanych przez amerykańskiego potentata. Dla wielu światowych marek był to wstrząs z którego już się nie podniosły. Opierając swój marketing głównie na sponsoringu zawodników UFC zostały nagle odcięte od tego kanału i dziś wiele z nich jest już tylko wspomnieniem.Venum dzięki czynnikom takim jak: jakość produktów, ogólny pomysł na swoją markę oraz wchodzenie w inne segmenty sportów walki, przetrwał i się znacznie wzmocnił osiągając pozycję jednego z liderów w produkcji sprzętu, odzieży i akcesoriów do sportów walki na całym świecie.

Dzisiejszy Venum to już nie tylko MMA. Marka jest doskonale widoczna np. w muay thai. Posiada swoje centra treningowe w Tajlandii a swoje najlepsze rękawice bokserskie produkuje właśnie w dawnym kraju Syjamu. K-1 i kick-boxing również przepełniony jest zawodnikami używającymi sprzętu z charakterystyczną grafiką węża. Od niemal samego początku Venum produkował także kimona do Brazylijskiego Jiu-jitsu (BJJ) a w późniejszym okresie zaczął produkować sprzęt do Karate.
Kulminacją światowej dominacji w sportach walki stało się wejście marki na zawodowe ringi bokserskie. Obecnie Venum produkuje profesjonalne rękawice i buty bokserskie, które są używane przez wielu znakomitych bokserów zawodowych. Wśród nich jest uważany przez wielu za najlepszego obecnie boksera na świecie Vasyl Lomachenko.

Historia marki Venum doskonale pokazuje zapał i pasję w działaniu. Jeszcze nie więcej niż 10 lat temu wszyscy liczący się producenci sprzętu i odzieży do MMA pochodzili albo z Brazylii albo z USA. Venum to francuska firma, która obecnie jest jedną z najbardziej poszukiwanych marek na rynku. Jako pierwszy i jak dotąd jedyny sklep w Polsce możemy się pochwalić tytułem Partnera Kluczowego Venum’a. To znak, że znajdziecie u nas największy wybór produktów tej marki oraz co najważniejsze ZERO PODRÓBEK. Dodatkowo możecie liczyć na to, że wiele produktów z asortymentu Venum’a będzie dostępnych jedynie u Nas.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Venum na stronie naszego sklepu. Znajdziecie tam całą gamę wysokiej jakości produktów takich jak rękawice bokserskie, rękawice mma, pełny asortyment ochraniaczy do bezpiecznego uprawiania sportów walki, spodenki, rashguardy i odzież.