Misja firmy Stormcloud zdefiniowana jest w jej credo: „Wiedza. Pasja. Sporty walki”.

Te trzy wartości składają się na fundamenty filozofii marki. StormCloud to produkty tworzone przez prawdziwych pasjonatów sportów walki z myślą o innych pasjonatach, z wykorzystaniem zgromadzonej przez lata wiedzy o treningu i sztukach walki. Wybierając sprzęt treningowy StormCloud, możesz liczyć na praktyczne rozwiązania i zastosowanie wytrzymałych materiałów – za to bez przesadnego blichtru i marketingowej otoczki.

Rękawice StormCloud są testowane przez profesjonalnych sportowców jeszcze przed rozpoczęciem masowej produkcji w celu zidentyfikowania i wyeliminowania słabych stron przed wprowadzeniem danego modelu na rynek. Dzięki temu, w przypadku StormCloud nigdy nie “płacimy za logo”, a za wytrzymałe i przemyślane produkty, stworzone specjalnie z myślą o atletach sportów walki i przetestowane przez profesjonalistów w realnych warunkach treningowych.

Stormcloud czyli jak dobrać idealne rękawice? - MMAniak BLOG

W ofercie rękawic bokserskich StormCloud znajdziemy rękawice zróżnicowane pod względem budowy i kształtu. Pozwala to na lepsze dopasowanie rękawic w zależności od celów treningowych i specyfiki konkretnej dyscypliny, do której uprawiania rękawice mają służyć.

Przykładem modeli rękawic, które różnią się pod względem przeznaczenia treningowego, są chociażby modele Sharq, Bolt czy Cyclone.

Dwa pierwsze modele – Bolt i Sharq – cechują się dość uniwersalnym zastosowaniem i mogą służyć do całokształtu treningu bokserskiego; doskonale sprawdzą się zarówno do treningu w parach, jak i przy szeroko rozumianej pracy przyrządowej. Dodatkowe panele wentylacyjne od wewnętrznej strony zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza. W praktyce pozwala to na łatwiejsze suszenie i konserwację rękawic.

Rękawice są wyprofilowane tak, by maksymalnie ułatwić domykanie pięści w trakcie uderzania, co poprawia ochronę dłoni i zarazem przekłada się na mniejsze zmęczenie przedramion w trakcie treningu. Jednocześnie, oba modele posiadają kilka warstw amortyzacji i wzmocnienia nadgarstka, które zapewniają dłoniom wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniem wskutek impetu uderzeń.

Jeżeli zaś chodzi o rękawice Cyclone, jest to model specjalnie dedykowany wykorzystaniu podczas sparingów. Znajduje to odzwierciedlenie w budowie rękawic; głowice odznaczają się stosunkowo dużymi rozmiarami i grubą warstwą powłoki amortyzacyjnej o dużej strefie zgniotu. Dzięki temu rękawice Cyclone świetnie chronią zarówno przed przyjętymi ciosami, jak i przy ich zadawaniu. Rękawice są wyprofilowane tak, by maksymalnie zabezpieczyć strefę kciuka i dłoni, a długi i usztywniony mankiet sprzyja stabilizacji nadgarstka, chroniąc go przed potencjalną kontuzją. Cyclone to idealny wybór dla cięższych zawodników, obdarzonych potężną siłą ciosu – to ze względu na nich, rękawice są dostępne w dużych wagach – do nawet 20 oz!

Oferta rękawic bokserskich StormCloud jest podzielona nie tylko pod według przeznaczenia treningowego, ale również zdywersyfikowana ze względu na dyscyplinę sportu, do którego dane rękawice mają być przeznaczone. Wśród rękawic, które możemy klasyfikować według tego klucza, warto wyróżnić modele Boxing Pro i Blizzard, przeznaczone odpowiednio do boksu klasycznego i tajskiego.

Pierwszy model z tej pary, czyli rękawice Boxing Pro, w swoim zamyśle stworzony został – jak sugeruje nazwa – do treningów klasycznego boksu. Specjalistyczne przeznaczenie rękawic znajduje swoje odzwierciedlenie w ich konstrukcji – głowica rękawicy jest obła, masywna i wypełniona warstwą amortyzującą o dużej strefie zgniotu, co ułatwia osłonienie głowy przed ciosami, a także odpowiednio amortyzuje siłę uderzeń. Przedłużony mankiet z zapięciem na szeroki rzep zapewnia wzmocnienie i stabilizację nadgarstka, a sama rękawica wykonana jest ze skóry naturalnej o zwiększonej grubości, co służy maksymalnej absorpcji siły uderzenia i optymalnej ochronie dłoni przed uszkodzeniem.

StormCloud-czyli-jak-dobrać-idealne-rękawice-bokserskie

Na szerszą wzmiankę zasługuje też drugi model z wymienionej dwójki, a mianowicie rękawice Blizzard. Te niezwykle popularne rękawice powstały z myślą o adeptach boksu tajskiego, co odzwierciedla kształt i rozmiar tego modelu. Z uwagi na pracę w klinczu, stanowiącą element walki charakterystyczny dla Muay Thai, rękawice posiadają skrócony mankiet, co ułatwia zginanie nadgarstka i chwytanie za kark przeciwnika.

W przeciwieństwie do modelu Boxing Pro, w którym rękawice posiadają raczej obły kształt, Blizzardy cechują się spłaszczonym profilem. W praktyce taki profil rękawicy ułatwia przedzieranie się przez ręce przeciwnika oraz walkę o chwyt podczas klinczowania, a także zbijanie i przepuszczanie kopnięć, również typowe dla walk w boksie tajskim. Dodatkowym ukłonem w kierunku entuzjastów Muay Thai jest to, że rękawice (poza klasycznymi wizualnie wzorami) są dostępne w tematycznym, tajskim wariancie graficznym.

Entuzjastów klasycznego boksu – a zwłaszcza tych, którzy sprawdzają swoje pięściarskie szlify na zawodniczym poziomie amatorskim – powinna ucieszyć najnowsza propozycja od marki StormCloud – rękawice Competitor. Ten model został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu, specjalnie z myślą o amatorskich turniejach i zawodach bokserskich. Rękawice zostały wykonane z wysokiej jakości skóry bydlęcej, dzięki czemu cechują się dużą wytrzymałością.

Competitory posiadają też szereg rozwiązań zorientowanych na zmaksymalizowanie komfortu i bezpieczeństwa treningu. Podobnie jak w innych modelach marki StormCloud, rękawice posiadają przedłużony mankiet wraz z szerokim zapięciem, które stabilizuje strefę nadgarstka i minimalizuje ryzyko jego kontuzji. Do wypełnienia rękawic została wykorzystana pianka IMF, która doskonale pochłania siłę uderzeń, znacznie wpływając na poprawę poziomu ochrony trenujących.

Przy formowaniu rękawic nadano im anatomiczny profil, który ułatwia zamknięcie pięści i zmniejsza zmęczenie przedramion, tym samym pozytywnie wpływając na możliwości wysiłkowe zawodnika. Przysłowiową “wisienką na torcie” jest bardzo komfortowa i oddychająca podszewka, która zapobiega nadmiernemu poceniu się dłoni w trakcie treningu, a także ułatwia konserwację rękawic i przedłuża ich trwałość. Rękawica Competitor to znakomity wybór dla każdego, kto szuka rękawic do startu w zawodach lub treningu pod kątem zawodów.

Jak łatwo dostrzec na powyższych przykładach, w ofercie marki StormCloud znajdziemy bogaty i zróżnicowany wybór rękawic bokserskich. Wyróżnia je wysoka jakość wykonania w stosunku do niewygórowanej ceny, co czyni rękawice tej firmy atrakcyjną propozycją dla wszystkich trenujących, bez względu na staż i poziom zaawansowania. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli zróżnicowanych pod względem budowy i przeznaczenia możemy precyzyjnie dopasować rękawice pod kątem naszych potrzeb i uprawianego sportu. Dzięki temu, kupując rękawice bokserskie StormCloud, zyskujemy godny zaufania i trwały sprzęt treningowy, co przełoży się na wiele satysfakcjonujących treningów.

Sprawdź w asortymencie MMAniak.pl produkty marki StormCloud!