Spodenki do muay thai to coś więcej niż tylko element treningowego wyposażenia. Jasne, możesz trenować w zwykłych spodenkach, nie ma w tym nic złego, ale jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy zawodnik tajskiego boksu, możesz nieco dać się ponieść fantazji.

To nie tylko standardowy element garderoby dla zawodników tego tradycyjnego sportu walki, ale także świetny wybór na wiele innych zajęć. Przyjrzyjmy się, dlaczego warto w nich trenować, do jakich innych sportów mogą być używane, kto powinien z nich korzystać – przedstawimy też kilka ciekawych modeli.

absolute

Dlaczego wybrać spodenki do muay thai?

Na początku możemy zadać proste, ale zasadne pytanie – dlaczego warto ćwiczyć w spodenkach do muay thai? Wygląd ma tu oczywiście znaczenie, ale dla każdego fightera będzie to tylko dodatek. Skupmy się na praktycznych aspektach: 

  • Swoboda ruchu – spodenki do muay thai są wykonane z lekkich materiałów, a ich krój ma dać Ci jak największą swobodę ruchu – w tym szybkich low kicków i wysokich kopnięć, które będziesz stosował nie tylko w tajskim boksie, ale w każdym sporcie walki, który uwzględnia kopnięcia.
  • Trwałość – ulubiona część odzieży tajskich bokserów jest wykonana z wytrzymałych materiałów, które wytrzymają intensywny trening i codzienne zużycie. To oznacza, że ​​jeden dobry zestaw spodenek może służyć Ci przez naprawdę długi czas.
  • Wentylacja – z czym kojarzy się trening tajskiego boksu? Stereotypowo to ostry trening w skrajnych warunkach, podczas którego wypocisz hektolitry potu. W rzeczywistości… jest podobnie, zwłaszcza latem. Jeśli trafisz na pełną salę ze słabą wentylacją, klimat nie będzie odbiegał znacząco od tego, co możesz poczuć na Phuket. Twój organizm wydzieli dużo ciepła, na szczęście spodenki do muay thai zazwyczaj mają wycięcia po bokach, które nie tylko mają umożliwiać swobodne kopanie, ale poprawiają też przepływ powietrza. W niektórych modelach znajdziesz tkaninę typu mesh, która także w tym pomoże. 
  • Estetyka – doszliśmy do bardzo ważnego punktu. Ktoś może się śmiać, ale spodenki do muay thai bardzo często mają krzykliwe kolory, szalone wzory czy ogromne napisy. I tak właśnie ma być, to część tego stylu. Oczywiście można znaleźć stonowane kolory, ale w dużej mierze chodzi o to, żeby wyrażać siebie i… nie przejmować się niczym innym. Trenuj tak, żebyś czuł się dobrze i wygodnie. Bez względu na to, czego szukasz, wybór jest naprawdę szeroki.

Do jakich sportów używać spodenek muay thai?

Mimo że spodenki do muay thai zostały pierwotnie zaprojektowane dla zawodników tej konkretnej dyscypliny, ich wygoda i wszechstronność sprawiają, że są doskonałym wyborem dla wielu innych sportów.

Możesz zakładać je na trening stójki w MMA, zresztą tajski boks jest jedną ze składowych mieszanych sportów walki. Dobrze odnajdą się w nich też bokserzy, spodenki do muay thai dają im wygodę i swobodne poruszanie się po ringu.

Trenujesz kickboxing i K-1? Tutaj też możesz śmiało z nich korzystać, to w końcu jedna rodzina wewnątrz sportów walki – wiele technik jest bardzo podobnych, a przecież zawsze można poszerzać swój ringowy styl o różne zapożyczenia.

Po które sięgnąć?

Wygoda i lekkość spodenek pozwolą na dłuższy i bardziej efektywny trening. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór tej odzieży treningowej, mamy zarówno spodenki klasyczne, jak i bardziej ekstrawaganckie – w tym te produkowane w Tajlandii.

Nawet jeśli dopiero zaczynasz trenować tajski boks, nie musisz wahać się przed zakupem – spodenki nie są dostępne dopiero od jakiegoś progu umiejętności. Dlatego jeśli czujesz, że ten sport jest dla Ciebie, nie będzie miało znaczenia, ile czasu jesteś na macie.

Podsumowując, spodenki do Muay Thai są doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą trenować sporty walki, a także dla osób aktywnych fizycznie szukających wygodnych i funkcjonalnych spodenek do treningu. Ich wszechstronność sprawia, że są używane także w innych dyscyplinach. Jeśli potrzebujesz porady, wiesz, gdzie nas znaleźć. Wszystkie spodenki do muay thai możesz przejrzeć TUTAJ.

 

Ze sportowym pozdrowieniem, Ekipa MMAniak.pl.

 

 

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.