W związku z niewypełnieniem wymogów dokumentacyjnych Unii Europejskiej, dotyczących norm bezpieczeństwa, przez firmę Hayabusa, firma Prestige Group S.C. (właściciel sklepu MMANIAK.PL) wycofuje się ze sprzedaży produktów tej marki.

UWAGA!!! Kupujecie produkty Hayabusa na własne ryzyko.

Hayabusa to czołowa marka produkująca sprzęt i odzież do trenowania sportów walki. Jest to zaledwie dziesięcioletnia firma, która dzięki fenomenalnym produktom i bezkompromisowym podejściu do ich tworzenia zaszła na wysoki szczyt. Hayabusa w różnego rodzaju plebiscytach nagradzana jest z roku na rok i jest widoczna na wielkich światowych wydarzeniach MMA. Ta kanadyjska marka wspiera takich zawodników jak Georges St-Pierre, Dominick Cruz czy Mackenzie Dern. Jeżeli chcecie poznać ciekawą historię marki, zapraszamy do dzisiejszego wpisu na blogu.

Pomysłodawcą i współzałożycielem marki jest Kanadyjczyk Luke Harris, który od ósmego roku życia trenował judo. Jako początkujący zawodnik piął się w rankingach, wygrywał rożnego rodzaju zawody, aby już jako nastolatek otrzymać czarny pas. Luke dostał się nawet do kadry narodowej Kanady w Judo, jednak zawiesił sport aby w pełni poświęcić się studiom. Kilka tygodni po zakończeniu nauki i uzyskaniu stopnia naukowego Harris wyjechał do Japonii.To w ojczyźnie judo mógł rozwijać się w ukochanej dyscyplinie u samego źródła. Stamtąd pochodzi również samo słowo „Hayabusa”, które oznacza sokoła. Taki przydomek przylgnął do Harrisa, gdyż to właśnie sokoły znane są w Kraju Kwitnącej Wiśni jako symbol szybkości i zwinności. Tak właśnie została nazwana marka, którą Luke w 2007 roku założył wraz z trzema przyjaciółmi w Kanadzie.

Po trzech miesiącach nauki w Kodokanie, Luke powrócił do ojczystej Kanady i przeprowadził się do Montrealu. Niemal od razu powrócił do kadry narodowej. Jako ambitny zawodnik chcący rozwijać swoje umiejętności, „Hayabusa” rozpoczął treningi Brazylijskiego JiuJitsu u profesora Fabio Holandy, ówczesnego trenera takich postaci jak GSP czy Patrick Cote. Podczas jednego z turniejów Judo,który odbywał się w Brazylii, Luke otrzymał możliwość treningów w macierzystej filii swojego klubu BJJ. Po samym turnieju Harris został na dłużej w Kraju Kawy aby szlifować swoje jiujitsu. Jak wspomina, to właśnie tamten pobyt i otrzymane lekcje popchnęły go ku jego pierwszych startach w MMA. Zaraz po założeniu marki odzieżowej Hayabusa, trydziestoletni Luke rozpoczął karierę zawodnika mieszanych sztuk walk. Pierwszą walkę przegrał, jednak kolejne wygrywał zostając nawet mistrzem organizacji King of the Cage. Harris wykorzystywał swoje atuty z judo walcząc bardzo efektywnie co pomogło mu w angażu do jednego z sezonów The Ultimate Fighter. Obecnie Luke posiada rekord MMA 10-3 i choć nie walczy od kilku lat, trenuje dwa razy dziennie i prowadzi treningi w założonym w 2009 roku Hayabusa Training Centre. Co ciekawe, głównym trenerem MuayThai i Kickboxingu we wspomnianym ośrodku jest Polak – Maciej Mierzejewski.

hayabusa process
Historia marki Hayabusa idealnie oddaje ducha sportów walki. To właśnie cechy wyniesione z judo i bjj przekładają się na podejście do tworzenia kolejnych produktów oraz ich użytkowników. Rozwój, dążenie do perfekcji, chęć rywalizacji i sprawdzenia własnych możliwości. Każdy produkt Hayabusy przechodzi drogę od szkicu kreślarskiego, poprzez kolejne opracowania, prototypy, żmudne sekcje testów aż po sprawdzian w prawdziwej walce. Inżynierowie marki otwarcie mówią o posiadaniu obsesji na punkcie testowania i projektowania, co też widać w produkcie końcowym. Hayabusa to połączenie intrygującego wyglądu, nowoczesnych i opatentowanych technologii (firma posiada ich ponad dwadzieścia) wykonania oraz materiałów najwyższej jakości. Asortyment marki to pełen przekrój wszystkiego, co może potrzebować adept sztuk walki na każdym poziomie zaawansowania, zarówno ubiór jak i sprzęt. Koszulki, legginsy, rashguardy, rękawice, ochraniacze, tarcze.Wszystkie te produkty marki Hayabusa znajdziecie na stronach naszego sklepu.