Rękawice Bokserskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 1 399,00 zł

Waga

Waga

Rękawice bokserskie - wygoda i bezpieczeństwo podczas treningu

Rękawice bokserskie to podstawowy rodzaj ekwipunku każdej osoby trenującej sporty walki z elementami uderzeń. Dzięki dobraniu odpowiednich rękawic trening staje się bezpieczny. Chronią one dłonie przed stłuczeniami, stabilizują nadgarstki przez zwichnięciami a partnera treningowego chronią przed bolesnymi kontuzjami twarzoczaszki. Bardzo ważne jest aby rękawice były wygodne i ich używanie nie przeszkadzało w treningu. Trening sportów walki powinien być przyjemnością i nie powinniśmy na nim czuć dyskomfortu związanego z trenowaniem w niewygodnym sprzęcie.

Rodzaje rękawic bokserskich

Sklep MMAniak.pl oferuje szeroką ofertę rękawic doskonale nadających się do treningu sportów walki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się rękawice bokserskie dla dzieci. W zasadzie nie różnią się od produktów dla osób dorosłych ale dla dzieci wybiera się z reguły mniejsze wagi rękawic - 8 oz, 10 oz lub maksymalnie 12 oz. Wynika to z młodego wieku i idącej za tym wagi oraz siły dziecka. Trenowanie w cięższym sprzęcie może powodować niepotrzebne przeciążenia u Naszych pociech i prowadzi do błędów technicznych.

Wraz ze wzrostem popularności sportów walki jako ogólnej formy poprawy kondycji fizycznej wśród kobiet zainteresowaniem zaczęły się cieszyć damskie rękawice bokserskie. Kobiety należą do wymagającej grupy Klientów i coraz więcej producentów produkuje rękawice treningowe wyglądem odpowiadające damskim gustom np. Venum. Takie produkty są bardzo często wykonane materiałów o dość jaskrawych kolorach np. różowy lub błękitny. Oczywiście znajdują się również kobiety preferujące mniej damską kolorystykę a skupiające się w większym stopniu na użyteczności produktu. W tym wypadku najczęściej wybierają one męskie modele rękawic ale o znacznie mniejszej wadze niż mężczyźni - przeważnie 10 oz a czasami nawet 8 oz.

W sklepie MMAniak.pl znajduje się bogaty wybór rękawic bokserskich skórzanych oraz syntetycznych. Skórzane rękawice bokserskie są wykonane z naturalnej skóry zwierzęcej - najczęściej z bydlęcej lub bawolej. Taka skóra jest bardzo wytrzymała na pęknięcia i zniszczenia. Rękawice syntetyczne są wykonane ze sztucznej mieszanki materiałów potocznie zwanych sztuczną skórą. Skład tych materiałów może się różnić w zależności od producenta ale najczęściej jest to PVC lub PU. Rękawice ze skóry naturalnej polecane są wszystkim, którzy cenią sobie wysoką jakość i trwałość materiałów w których trenują. Znakomitym przykładem połączenia wysokiej jakości materiałów z wygodą są rękawice bokserskie Hayabusa. Rękawice syntetyczne są zazwyczaj tańsze i polecane są jako rękawice treningowe dla osób początkujących.

Dokonując wyboru odpowiednich rękawic bokserskich możemy zauważyć jeszcze jeden podział, mianowicie na rękawice z zapięciem na rzep i rękawice wiązane. Pierwsza grupa rękawic nadaje się na trening. Pozwala na szybkie i wygodne założenie ich na ręce i zdjęcie w dowolnym momencie gdy chcemy się np. napić. Wiązane rękawice bokserskie najczęściej stosuje się w boksie zawodowym podczas profesjonalnych walk bokserskich. Zapewniają najlepsze przyleganie do dłoni ale dość żmudnym procesem byłoby ich ciągłe zakładanie i zdejmowanie podczas każdego treningu. Nasz sklep posiada w swojej ofercie wiązane rękawice renomowanych światowych producentów takich jak Rival Boxing czy Cleto Reyes. Są to produkty uważane przez specjalistów za najlepsze w swojej kategorii i używane podczas zawodowych gal bokserskich na całym świecie w organizacjach WBC, WBA, WBO, IBF.

Rękawice bokserskie - ich rozmiary i wagi

Wiele osób, które nie mają jeszcze dużego doświadczenia i rozpoczynają swoją przygodę z boksem i muay thai zastanawia się jaki rozmiar rękawic bokserskich wybrać. Tak naprawdę mając na myśli rozmiar zazwyczaj chodzi o wagę rękawic. Wyrażona jest ona w uncjach (oz). Poniżej prezentujemy klasyfikację wag rękawic oraz ich zastosowanie:

• waga 8 oz - 10 oz - rękawice przeznaczone dla dzieci, kobiet lub mężczyzn o wadze do 70 kg. Powinny być stosowane wyłącznie do treningu, tarczowania, pracy na worku. Z racji małej wagi nie jest zalecane używanie ich do sparingów.

• waga 12 oz - jest to najbardziej uniwersalna waga rękawic bokserskich stosowana do treningu ogólnorozwojowego, techniki, tarczowania a nawet lekkich sparingów zadaniowych, bardzo dobrze nadają się dla początkujących

• waga 14 oz - rękawice o wadze 14 oz mają podobne zastosowanie co produkty o wadze 12 oz ale przeznaczone są dla osób nieco cięższych lub takich, które poprzez zastosowanie większych obciążeń chcą poprawić swoją wytrzymałość i szybkość uderzeń

• waga 16 oz - 18 oz - najczęściej stosowana do sparingów lub przez osoby o ciężkiej wadze

Oprócz wagi rękawic pod uwagę należy również brać ich konstrukcję. Może się zdarzyć, że dwie różne rękawice od innych producentów mogą mieć tą samą wagę a wyglądać inaczej. Dla przykładu rękawice marki RDX cechują się spłaszczoną, dość obszerną budową dzięki czemu będą lepszym wyborem do uniwersalnego treningu. Z drugiej strony rękawice tajskiej marki Fairtex cechują się smukłą budową i lepiej sprawdzą się podczas treningu na tarczach ponieważ pozwalają na większą precyzję i punktowe uderzenia.

Rękawice Muay Thai - jaka jest różnica?

Rękawice do muay thai różnią się nieco od typowych rękawic do boksu jednak różnice te są trudno zauważalne na pierwszy rzut oka. Ogólnie rękawice te powinny mieć lekko spłaszczoną budowę, która ułatwi chwytanie podczas walki w klinczu tak często widywanej w boksie tajskim. Rękawice bokserskie mają zazwyczaj budowę lekko bulwiastą, okrągłą i chwytanie w nich przeciwnika w ciasnym zwarciu jest utrudnione. Drugą różnicą a konkretnie wymogiem jest to aby rękawice do muay thai nie miały zbytnio usztywnionych nadgarstków co również przeszkadza w chwytaniu. Tak naprawdę różnice między tymi dwoma rodzajami rękawic są bardzo subtelne. Typowe rękawice muay thai mogą być z powodzeniem stosowane w treningach bokserskich i na odwrót. Wszystko zależy od wygody i doświadczenia trenującego. Przykładem rękawic przeznaczonych do muay thai a ze względu na swoją wysoką jakość stosowanych przed adeptów boksu są rękawice bokserskie Twins. Nasz sklep ma w swojej ofercie bardzo dużo rękawic tajskich marek, których używają adepci na całym świecie do różnorodnych treningów a ich jakość uchodzi za najlepszą na świecie.