O MARCE aqua bag

Aqua Bag to Amerykańska marka rewolucyjnych worków treningowych, które wynoszą ćwiczenia uderzeń na zupełnie nowy poziom. Tradycyjne, powszechnie stosowane worki treningowe składają się z powłoki oraz wypełnienia. Najczęściej powłoka wykonana jest ze zwierzęcej skóry, a jej wnętrze jako wypełniacz stanowią zazwyczaj piasek, żwir, paski materiału, czy drewniane trociny. Przy tego rodzaju workach problemem jest zużywanie się wypełnienia, proces napełniania i opróżniania samej powłoki. Także pozyskanie bądź też pozbycie się wypełniacza może okazać się kłopotliwe. Skomplikowane jest także transportowanie takiego worka, szczególnie w przypadku cięższych modeli.

Aqua Bag to przykład na to, że proste pomysły działają najlepiej. Są to worki treningowe z winylowej powłoki najwyższej jakości, które wypełniane są wodą. Specjalnie zaprojektowany system zaworów oraz przelewu wody wewnątrz sprawia, że napełnienie oraz opróżnienie worka jest banalnie proste. Co ważne, specjalnie opracowany system uzupełniania wodą zapobiega marszczeniu się powłoki worka, a jego wypełnienie jest rozkładane równomiernie, co również często bywa bolączką tradycyjnych worków treningowych. Worki są mocne i wytrzymałe oraz dodatkowo zabezpieczone przed wyciekaniem. Dlatego też nie są im straszne nawet najmocniejsze kombinacje ciosów, nawet zadawane nogą czy łokciem.

ZALETY UŻYTKOWANIA aqua bagów

Jednak najważniejszą cechą worków treningowych Aqua Bag jest bezpieczeństwo ich stosowania. Uderzenia w worek Aqua Bag są bezpieczniejsze dla kości oraz stawów dłoni użytkownika. Nadgarstek jest mniej obciążany i eksploatowany. Wszystko to sprawia, że ryzyko odniesienia kontuzji jest zdecydowanie mniejsze. Dzięki temu ćwiczenia mogą być wykonywane dłużej, przez co stają się bardziej efektywne. Co więcej, struktura oraz gęstość powłoki i wypełnienia sprawia, że opór worka w trakcie zadawania ciosu jest bardziej wiarygodny i zbliżony do poczucia uderzenia w ludzkie ciało. Jest to ogromna zaleta dla zawodników, którzy szykują się do pojedynków w sportach walki.

Aqua Bag 001

Warto zwrócić uwagę, że producent nie poprzestaje na samych workach treningowych. Już jakiś czas temu swoją premierę miała specjalna nakładka na wybrane modele worków, która łączy się ze smartfonem. Dzięki zaawansowanym czujnikom nakładki sesja treningowa na worku jest rozkładana na czynniki pierwsze takie jak: pomiar spalania kalorii podczas treningu, porównywanie treningów między sesjami, pomiar częstotliwości i mocy uderzeń oraz wiele innych szczegółowych analiz. Warto obserwować poczynania Aqua Bag, który ma spore ambicje, aby dostarczyć wszystkim sportowcom nowoczesne i bezpieczne akcesoria do treningu. Godne pochwały są także działania marki, która wspiera „The Royal Marines Jiu Jitsu Foundation”. Na temat worków swoje pozytywne opinie wyraża wielu zawodników MMA, w tym legenda brytyjskiej sceny, były zawodnik i obecnie komentator UFC – Dan Hardy.

Sprawdźcie ofertę Aqua Bag na stronach naszego sklepu, a jeżeli już korzystacie ze sprzętu tej marki, podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.