RDX – od lokalnego producenta do giganta

RDX Sports to marka założona 21 lutego 1999 roku na obrzeżach Manchesteru w Anglii. Zamysł stworzenia firmy był napędzany sytuacją na rynku sprzętu do sportów walki, jaka miała wtedy miejsce na Wyspach Brytyjskich.

Dostępny w tamtych czasach sprzęt pochodził głównie od producentów z Ameryki, Japonii czy Meksyku. Główny problem stanowiło to, że był to sprzęt zbyt drogi dla przeciętnego Brytyjczyka, a kupienie go nie należało do prostych rzeczy z racji na słabą dostępność. Bracia Ahtesham i Noman Sadiq postanowili wykorzystać swoją szansę i rozpoczęli od zera tworzenie krajowej marki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę, a ich firma stopniowo się rozrastała, z rok na rok zdobywając coraz większą liczbę klientów.

Misją RDX było przede wszystkim ustanowienie kompromisu pomiędzy ceną a jakością produkowanego sprzętu. Po niemal dwudziestu latach doświadczenia i obecności na rynku jest już czołowym europejskim producentem i liderem w branży sprzętu ochronnego do treningu sportów walki. Przez lata działalności marka rozwijała się zaczynając od rynku lokalnego, by z czasem rozszerzać swój zasięg – obecnie brytyjskie produkty cieszą się renomą i trafiają do milionów fighterów na całym świecie..

Opracowywanie nowych technologii oraz ciągły rozwój pozwalał firmie na produkcję coraz lepszych produktów. Aktualnie do firmy należy wiele opatentowanych technologii zwiększających komfort i bezpieczeństwo jak Quick-Ez, PTM Dome, Supremo Shock Foam czy Eva-Lution Foam. To dzięki nim wszystkie produkty są udoskonalane i zwyczajnie coraz lepsze.

GWIAZDY WŚRÓD AMBASADORÓW

Tony Ferguson jest jednym z ambasadorów RDX Sports

Rozwój internetu oraz gałęzi sprzedaży e-commerce pozwolił marce na rozwinięcie skrzydeł i uwolnienie ogromnego potencjału. W tym momencie RDX posiada ponad 200 milionów zadowolonych klientów na całym świecie. W 2017 roku marka osiągnęła rekord sprzedaży, przekraczając kwotę 16 milionów funtów na całym świecie za sprzedaż produktów w samym tylko sklepie Amazon Marketplace.

Rozpoczęło się od rękawic i sprzętu bokserskiego, wraz z dobrym przyjęciem produktów firma zaczęła otwierać się na inne sporty – obecnie wśród zwolenników tej marki znajdziemy też zawodników muay thai, kickboxingu, MMA czy tych, którzy trenują fitness.

Od momentu, w którym RDX powstał, jakość, technologia i design były tym, co nas napędzało. Każdego kolejnego dnia robimy wszystko, żeby dawać Wam najlepsze możliwe rozwiązania jeśli chodzi o sporty walki i fitness. W cenach, które nie będą prowadzić do tego, że będziecie musieli oszczędzać kosztem Waszego zdrowia. Codziennie w Waszym zaufaniu znajdujemy potwierdzenie, że postępujemy słusznie – Ahtesham Sadiq.

Oprócz samych technologii oraz rozwoju marki i produktów, RDX dba przede wszystkim o sportowców. Ambasadorami są lub byli tacy uznani zawodnicy jak Anthony Joshua, Tony Fergusn, Brandon Moreno, Michael Chandler, Amir Khan, Michael Bisping czy rodzimy zawodnik MMA, Przemysław „The Polish Bear” Mysiala.

RDX Sports cieszy się popularnością nie tylko w Wielkiej Brytanii

Marka prowadzi również program wsparcia sportowców z różnych klubów sportowych na całym świecie. Po zarejestrowaniu się na stronie RDX w odpowiednim miejscu i spełnieniu szeregu warunków, młodzi i utalentowani sportowcy mają szansę otrzymać sprzęt zupełnie za darmo[1]. Rozwój oraz bezpieczeństwo sportowców to dla Brytyjczyków dzisiejszy cel numer jeden. Hasłem marki jest „Giant Inside”, co nawiązuje do uwolnienia wewnętrznego potencjału zarówno samego producenta, jak i każdego zawodnika sportów walki.

Produkty tej marki to przede wszystkim to, co przyczynia się do ochrony zawodnika dowolnych sportów walki. Są to rękawice bokserskie, owijki, rękawiczki treningowe, kaski, suspensory, ochraniacze łokci, piszczeli, kolan oraz wiele innych. Co je wyróżnia? Firma rzeczywiście produkuje sprzęt bardzo wysokiej jakości, który pod tym względem może bez problemu rywalizować z markami, które są bardziej rozpoznawalne. W wielu przypadkach walkę taką wygrywa, co często podkreślamy, kiedy polecamy sprzęt naszym klientom.

RDX ma w swoim asortymencie sprzęt dla trenujących na każdym poziomie zaawansowania. Jeśli chodzi o rękawice, znajdziemy tu sprzęt za niecałe 200 złotych, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających treningów i powinien służyć nam przez długi czas. Profesjonalni zawodnicy także mają szerokie pole manewru – rękawice ze średniej i wyższej półki to produkty, które zostały stworzone z najlepszych możliwych materiałów i sprawdzają się zarówno w sparingach, jak i pracy na worku czy przyrządach.

 Jeśli szukasz marki, która jest godna zaufania, oferuje produkty sprawdzone przez profesjonalnych zawodników, używane przez miliony trenujących na całym świecie – powinieneś wypróbować to sam.

Sprawdź w naszym asortymencie bogatą ofertę marki RDX Sports!

[1] https://corporate.rdxsports.com/athlete-support-program/

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.