King Pro Boxing – historia i dziedzictwo „Króla”

Historię tajskiej marki produkującej rękawice do Muay Thai – King Professional – zaczniemy nietypowo, bo od Europy, a konkretnie od Niemiec. To właśnie tutaj powstały dwie wiodące marki sportowe, których nikomu nie trzeba przedstawiać – Adidas i Puma. Nie każdy jednak wie, że kiedyś była to jedna firma „Gebrder Dassler Schuhfabrik” powstała w 1924 r. i należąca do braci Adolfa i Rudolfa Dasslerów. Dynamiczny rozwój firmy zakłócił konflikt braci, który w  1948 r. zakończył się rozpadem na dwie, wspomniane wcześniej marki. Ale wróćmy jednak do Tajlandii…

Dlaczego pisząc o marce King wspominamy historię, która wydarzyła się na drugim krańcu globu? Na pewno znacie powiedzenie „historia lubi się powtarzać”… Cofnijmy się ponownie w czasie, ale do nie tak już odległego roku 1992 do Tajlandii, kiedy to powstał światowy potentat w produkcji sprzętu, marka Twins Special. Twins podobnie jak firma braci Dasslerów był firmą rodzinną, w ramach dynamicznego rozwoju firmy, bracia Wongprasertkan postanowili założyć kolejną markę i tak w 2000 roku narodził się King Professional.

King Pro Boxing oraz Top King

O ile Twins miał ugruntowaną pozycję dzięki jakości i tradycyjnemu podejściu do designu to King Professional miał być powiewem świeżości. Nietuzinkowe jak na owe czasy kształty i wzory rękawic bokserskich, ochraniaczy na piszczele, czy kasków szybko sprawiły, że marka mocno urosła i przypadła do gustu, zwłaszcza odbiorcom z Europy i USA. Spora w tym zasługa europejskiego dystrybutora obu marek (Twins i King Professional), który już od 1994 roku współpracuje z tajskim potentatem.

Marka King wykreowała nowy trend w sprzęcie do kickboxingu, wykorzystując innowacyjne technologie, jednocześnie hołdując tradycji ręcznego szycia przy użyciu najwyższej jakości materiałów co było murowanym przepisem na sukces! Na marginesie warto wspomnieć, że to właśnie King odpowiada za kształt jednego z najpopularniejszych i najczęściej kopiowanych ochraniaczy na piszczele. Jako pierwsi zastosowali dodatkową warstwę tłumiąca siłę kopnięć i usunęli metalowe sprzączki przy zapięciach, dzięki czemu znacząco podnieśli bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Od KING’a do King Pro Boxing

Jak wspominaliśmy wcześniej, historia lubi się powtarzać i podobnie jak w przypadku braci Dasslerów, drogi braci Wongprasertkan rozeszły się. Młodszy stworzył markę Top King, a starszy postanowił skupić się wyłącznie na rozwoju marki Twins Special. I tu na scenie pojawił się ponownie europejski dystrybutor obu marek, który nie chciał dopuścić do zaniku marki. Ze względu na bliskie relacje z właścicielami Twins Special Co. Ltd udało im się przejąć markę KING, którą ostatecznie przemianowali na KING PRO BOXING.

King Pro Boxing - ręcznie szyte rękawice do Muay Thai, Top King

King Pro Boxing obecnie

Dziś King Pro Boxing to te same najwyższe standardy co w przypadku Twins Special. Nie może być inaczej, bo w końcu to cały czas ta sama fabryka i rzemieślnicy z wieloletnim doświadczeniem, którzy łączą tradycyjną produkcję z innowacyjnością, najwyższą jakością surowców i ergonomią produktów. Ale w King Pro Boxing nie chodzi tylko o sam biznes…

To, co ich wyróżnia to społeczna odpowiedzialność biznesu i oddanie społeczności tajskiego boksu, co na pewno może budzić szacunek tych, którzy doceniają zaangażowanie w kwestie społeczne. Część dochodów przeznaczają na rozwój dyscypliny w mniej zamożnych, wiejskich rejonach Tajlandii tworząc, tam kluby i sponsorując perspektywicznych zawodników. Jak sami mówią „Czujemy, że naszym obowiązkiem jest wspieranie tego pięknego sportu, jak tylko się da, bez oddolnych działań nie byłoby już tradycyjnego Muay Thai.”

King Pro Boxing - rękawice do Muay Thai, a Top King

Niezależnie od tego, czy szukasz rękawic do Muay Thai, ochraniaczy piszczeli, tajskich spodenek czy tylko odzieży treningowej, koniecznie sprawdź produkty King Pro Boxing z naszej bogatej oferty!

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Jakub Lejwoda
Zespół MMAniak.pl