Cena

Cena

  • 369,00 zł - 659,00 zł

Rozmiar

Rozmiar

Waga

Waga

King Pro Boxing

King Pro Boxing

King Pro Boxing to renomowany producent sprzętu do Muay Thai nazywany na całym świecie po prostu King. Produkty tej marki cechują się najwyższym poziomem wykonania oraz nowoczesnymi wzorami. Nie może być przecież inaczej skoro rękawice bokserskie King produkowane są w tej samej fabryce co legendarny Twins.

W skład asortymentu tej firmy wchodzi pełna gama produktów skierowanych do adeptów boksu oraz Muay Thai. Rękawice bokserskie King to produkt najwyższej jakości. Wykonane są z ekstra grubej skóry naturalnej a całość jest szyta grubymi, wytrzymałymi nićmi. Już pierwsze wrażanie jak rękawice King się prezentują jest fenomenalne i mało jest firm produkujących tak solidny sprzęt. Rękawice King to znakomity jakościowo sprzęt prosto z Tajlandii – serca boksu tajskiego. Produkty używane i produkowane w tym kraju muszą cechować się znakomitą jakością i trwałością z powodu ciężkiego klimatu tropikalnego panującego w tym kraju. Tam po prosto sprzęt szybciej się niszczy... Poza użyciem znakomitych materiałów rękawice bokserskie King wypełnione są wielowarstwową grubą pianką zarówno na froncie rękawic jak i na kciuku. Gwarantuje to bezpieczeństwo Twoich dłoni. Całość dopełnia sztywny i gruby nadgarstek, który stabilizuje ręce podczas uderzania. Nadgarstek w rękawicach King różni się od wielu rękawic tajskich marek ponieważ jego konstrukcja jest znacznie dłuższa dzięki czemu rękawice znakomicie nadają się do boksu.

Co bardzo ważne, rozmiar rękawic King rośnie wraz ze wzrostem wagi tzn. czym cięższe rękawice (np. 12oz, 14 oz) tym większą objętość one mają. Powoduje to, że używając cięższych rękawic o wadze np. 16 oz lub 18 oz możemy być pewni, że na sparingach zachowamy maksimum bezpieczeństwa.

King Pro Boxing jest także producentem wielu typów ochraniaczy stosowanych w Muay Thai. Jednymi z najbardziej popularnych są ochraniacze na piszczele King. Jest to produkt o specjalnej budowie gdzie część piszczelowa ochraniacza pogrubiona jest z przodu charakterystycznym panelem. Chociaż obecnie podobne ochraniacze robi już wiele firm na świecie to King Pro Boxing był jedną z pierwszych firm, które produkowało ochraniacze piszczeli o takim typie budowy. Obecnie ochraniacze na piszczele King SG to jedne z najpopularniejszych i najlepszych jakościowo ochraniaczy tego typu na rynku. King produkuje również kaski bokserskie – zarówno sparingowe jak i specjalistyczne kaski z ochroną nosa.

W swojej działalności King wspiera lokalne kluby w Tajlandii m.in. w najbiedniejszym jej rejonie Issan, z którego pochodzi wielu młodych wojowników. Poza tym firma sponsoruje także wiele krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. 

Nasz sklep zajmuje się sprzedażą produktów King niemal od samego początku naszej działalności. To tylko świadczy o tym jak dużą estymą rękawice bokserskie King cieszą się w naszym kraju.