Zastanawialiście się jakie jest znaczenie Everlast i jaka historia się wiąże z tą marką?

Obecnie marka Everlast kojarzy się głównie z boksem, jednakże marka ta powoli zaczyna pojawiać się coraz częściej również w innych dyscyplinach sportu.

Nim przejdziemy do historii marki powstania zatrzymajmy się na chwilę w naszym kraju. Nikt nie ma wątpliwości, że lata 90 ubiegłego wieku to była złota era boksu wagi ciężkiej. Pięściarze tacy jak Mike Tyson, Lennox Lewis, Evander Holyfield oraz inni dostarczali nam masę emocji. Były to też wielkie walki naszego pięściarza Andrzeja Gołoty. Boks już nie tylko był transmitowany w TV podczas Igrzysk Olimpijskich, ale również można było obejrzeć zawodowe gale.

Złota era pokryła się również z wejściem firmy Everlast na polski rynek, który pierwotnie zaczęła podbijać nie tylko sprzętem sportowym, ale również odzieżą sportową, którą wprowadziła jako jedna z pierwszych na rynek naszego kraju. W przeciągu kilku lat marka ta stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i przoduje w świadomości klientów, aż po dziś dzień. Ale przejdźmy do historii właściwej.

Początek marki oraz znaczenie Everlast

Przenieśmy się do Nowego Jorku w roku 1910. To właśnie wtedy założyciel marki Jacob Golomb w przydomowym warsztacie rozpoczął pierwsze prace nad odzieżą sportową. Nie była to jednak odzież w ogóle związana ze sportami walki. Jacob skupił się na pracy nad strojami pływackimi oraz plażowymi. To właśnie dzięki nim odniósł pierwsze sukcesy, a same stroje były tak znakomitej wytrzymałości oraz odporności na słoną wodę, że nazywane były Everlast co znaczy wiecznie trwałe.

Jednym z najbardziej rozwojowych momentów dla firmy było spotkanie Jacoba z Jack’iem Dempseyem w 1917 roku – przyszłym mistrzem świata wagi ciężkiej w latach 1919-1926. Młody pięściarz potrzebował nowego kasku bokserskiego, z którego będzie mógł korzystać podczas treningów oraz sparingów trwających 15 rund. Jacob podjął się wyzwania i samodzielnie zaprojektował kask.

Jak pewnie się domyślacie kask ten tak przypadł do gustu przyszłemu mistrzowi świata, że zlecił Golombowi produkcje całego sprzętu bokserskiego dla siebie. To właśnie w sprzęcie Everlast, Jack Dempsey w 1919 roku zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.

Zdobycie mistrzostwa świata w sprzęcie Everlast było niczym trampolina do sukcesu dla marki. W ciągu roku firma mogła się pochwalić  całego budynku Nowojorskiego East Side, a w sprzęcie Everlast ćwiczyli sportowcy z całego świat. W 1921 roku firma postanowiła poszerzyć swój asortyment o akcesoria do fitnessu oraz sprzęt gimnastyczny. Rok 1924 przyniósł firmie Everlast nowy, bestsellerowy produkt – pierwsze lekkie i elastyczne spodenki do boksu. Do tej pory podczas treningów oraz walk wykorzystywane były ciężkie shorty ze skórzanym pasem. Nowe spodenki zyskały nie tylko ogromne uznanie wśród sportowców, ale również stały się pierwowzorem dla całego nurtu odzieży sportowej.

EVERLAST – ZNACZENIE NAZWY ORAZ HISTORIA MARKI

Od tego czasu marka Everlast rozszerzała swoją działalność oraz swój asortyment. Przesłanie jakie głosi marka odnosi się również do specyfiki ich produktów: ‘Rozwijamy cechy prawdziwych mistrzów, w każdym sporcie, w profesjonalistach oraz amatorach’. Czy ich hasło się spełnia?

Nie każda marka może się pochwalić współpracą z taką ikoną boksu jaką jest Muhammad Ali – pięściarz, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Szybkość, lekkość oraz ponadprzeciętna siła ciosu jaką reprezentował idealnie wpisywała się w przesłanie marki. A sama współpraca przebiegała na tyle pomyślnie, że Mistrz Ali odnosił kolejne sukcesy właśnie z Everlastem. Jak sam stwierdził: nie znalazł nigdzie na świecie lepszego sprzętu – co świadczy o jakości produktu.

Do dnia dzisiejszego marka Everlast ma wielki udział w rynku, współpracując ze znaczącymi nazwiskami w sporcie takimi jak: Deontay Wilder, Conor Benn, Dustin Poirier, Leo Santa Cruz czy Errol Spence Jr.

Produkty marki Everlast znajdziecie w ofercie MMANIAK.PL