Shock Doctor to amerykańska marka zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem zawodników w sporcie kontaktowym. Firma jest absolutnym liderem specjalizującym się w produkcji ochraniaczy na zęby, a także szerokiej gamy produktów ochronnych i rehabilitacyjnych dla sportowców. Firma powstała w 1993 roku jako EZ Guard Industries, więc w dorobku ma ponad ćwierć wieku doświadczenia. Obecnie na świecie w sprzedaży znajduje się ponad 10 000 punktów marki Shock Doctor. Na tej mapie znajduje się także sklep MMANIAK gdzie możesz zakupić ten ceniony na całym świecie asortyment.

Początki

Swój flagowy produkt, czyli ochraniacz szczęki Shock Doctor Gel Max marka wprowadziła na rynek w roku 2002. Ochraniacz ten, dzięki nowoczesnej technologii produkcyjnej oraz niebagatelnemu wyglądowi zyskał status kultowego i do dziś stanowi jeden z najbardziej pożądanych produktów spod szyldu Shock Doctor. Marka jest także pionierem wielu nowatorskich rozwiązań oraz produktów, do których dostęp wcześniej był utrudniony lub zwyczajnie niemożliwy. Już w 2003 roku firma opracowała i wprowadziła do sprzedaży ochraniacz na zęby, który można nosić razem z aparatem ortodontycznym, co było zupełną nowością na rynku.

Nie tylko zęby

Oferta marki to jednak nie tylko ochraniacze na zęby, które wydają się być jedynie przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej. Z biegiem lat Shock Doctor nieustannie poszerza swój asortyment o kolejne innowacyjne produkty. Lata 2004 – 2005 minęły pod znakiem suspensorów Shock Doctor – modele Ultra Carbon oraz Bio Flex Cup. Postęp dotknął także nowych technologii wykonywania wkładek – opatentowane i zastrzeżone: X-Fit™ odpowiedzialna za dopasowanie czy S-Static™ hamującej rozwój bakterii.

W następnych latach firma skutecznie umacniała swoją pozycję na rynku i wprowadzała kolejne flagowe produkty. W roku 2007 premierę miały rewolucyjne ochraniacze ShockDoctor Gel Nano, a po kilku latach Nano 3D. Mały, kompaktowy i lekki ochraniacz z trójwarstwowym systemem Tri-Bite i gratisami w postaci sznurka podbija rynek do dziś.

collageshock

Pełna ochrona i rehabilitacja

Ostatnie lata Shock Doctor poświęcił na znaczne poszerzenie asortymentu, stając się prawdziwym gigantem. Marka oferuje produkty dla sportowców, którzy potrzebują najlepszej ochrony oraz sprzętu i akcesoriów do rehabilitacji po kontuzji. Kojarzony głównie z flagowymi ochraniaczami zębów Shock Doctor oferuje także: stabilizator – kolana, barku, kostki i wielu innych stawów, taśmy do kinezotapingu, taśmy rozgrzewające i chłodzące, akcesoria ochronne do baseballu, footballu czy kolarstwa. Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się szereg kompresyjnych elementów odzieży dla biegaczy, jak nogawki czy rękawy redukujące efekt zmęczenia i przyspieszające regenerację mięśni. Każdy sportowiec od amatora po zawodowca znajdzie dla siebie coś co uprzyjemni i ochroni wysiłek podejmowany podczas treningu.

Rok 2016 przyniósł za pośrednictwem Shock Doctora jeden z najmniejszych na  świecie ochraniacz zębów MicroFit przeznaczony do m.in. sportów zespołowych, który cieszy się popularnością nie mniejszą niż starsze bestsellery marki.Światowej klasy jakość potwierdzona w boju, przystępna cena i wygląd sprawiły, że Shock Doctor stał się liderem bezpiecznego sportu. 

Sprawdź w asortymencie naszego sklepu produkty marki Shock Doctor!