Shock Doctor to amerykańska marka zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem zawodników w sporcie kontaktowym. Firma jest absolutnym liderem specjalizującym się w produkcji ochraniaczy na zęby, a także szerokiej gamy produktów ochronnych i rehabilitacyjnych dla sportowców. Firma powstała w 1993 roku jako EZ Guard Industries, więc w dorobku ma ponad ćwierć wieku doświadczenia. Obecnie na świecie w sprzedaży znajduje się ponad 10 000 punktów marki Shock Doctor. Na tej mapie znajduje się także sklep MMANIAK gdzie możesz zakupić ten ceniony na całym świecie asortyment.

Shock Doctor – Początki

Swój flagowy produkt, czyli ochraniacz szczęki Shock Doctor Gel Max marka wprowadziła na rynek w roku 2002. Ochraniacz ten, dzięki nowoczesnej technologii produkcyjnej oraz niebagatelnemu wyglądowi zyskał status kultowego i do dziś stanowi jeden z najbardziej pożądanych produktów spod szyldu Shock Doctor. Marka jest także pionierem wielu nowatorskich rozwiązań oraz produktów, do których dostęp wcześniej był utrudniony lub zwyczajnie niemożliwy. Już w 2003 roku firma opracowała i wprowadziła do sprzedaży ochraniacz na zęby, który można nosić razem z aparatem ortodontycznym, co było zupełną nowością na rynku.

Nie tylko zęby

Oferta marki to jednak nie tylko ochraniacze na zęby, które wydają się być jedynie przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej. Z biegiem lat Shock Doctor nieustannie poszerza swój asortyment o kolejne innowacyjne produkty. Lata 2004 – 2005 minęły pod znakiem suspensorów Shock Doctor – modele Ultra Carbon oraz Bio Flex Cup. Postęp dotknął także nowych technologii wykonywania wkładek – opatentowane i zastrzeżone: X-Fit™ odpowiedzialna za dopasowanie czy S-Static™ hamującej rozwój bakterii.

W następnych latach firma skutecznie umacniała swoją pozycję na rynku i wprowadzała kolejne flagowe produkty. W roku 2007 premierę miały rewolucyjne ochraniacze ShockDoctor Gel Nano, a po kilku latach Nano 3D. Mały, kompaktowy i lekki ochraniacz z trójwarstwowym systemem Tri-Bite i gratisami w postaci sznurka podbija rynek do dziś.

collageshock

Pełna ochrona i rehabilitacja

Ostatnie lata Shock Doctor poświęcił na znaczne poszerzenie asortymentu, stając się prawdziwym gigantem. Marka oferuje produkty dla sportowców, którzy potrzebują najlepszej ochrony oraz sprzętu i akcesoriów do rehabilitacji po kontuzji. Kojarzony głównie z flagowymi ochraniaczami zębów Shock Doctor oferuje także: stabilizator – kolana, barku, kostki i wielu innych stawów, taśmy do kinezotapingu, taśmy rozgrzewające i chłodzące, akcesoria ochronne do baseballu, footballu czy kolarstwa. Dodatkowo w ofercie firmy znajduje się szereg kompresyjnych elementów odzieży dla biegaczy, jak nogawki czy rękawy redukujące efekt zmęczenia i przyspieszające regenerację mięśni. Każdy sportowiec od amatora po zawodowca znajdzie dla siebie coś co uprzyjemni i ochroni wysiłek podejmowany podczas treningu.

Rok 2016 przyniósł za pośrednictwem Shock Doctora jeden z najmniejszych na  świecie ochraniacz zębów MicroFit przeznaczony do m.in. sportów zespołowych, który cieszy się popularnością nie mniejszą niż starsze bestsellery marki.Światowej klasy jakość potwierdzona w boju, przystępna cena i wygląd sprawiły, że Shock Doctor stał się liderem bezpiecznego sportu. 

Sprawdź w asortymencie naszego sklepu produkty marki Shock Doctor!

My żyjemy sportami walki, a Ty? Jeśli tak, bądź z nami, śledź sprzętowe nowości, porady i promocje. Odwiedź nasze profile na Facebooku i Instagramie i zapisz się do naszego newslettera.