Spodenki do MMA/Grapplingu - MMAniak.pl - Sklep nr 1 w Polsce

Wyszukiwanie zaawansowane (+)

Dostępne rozmiary v

Producenci (+)

Recenzje (+)

Nadruk koszulki w rzeczywistości jest ciemniejszy, co sprawia, że koszulka jest mniej...

Newsletter (+)

Kontakt (+)

  • mmaniak.pl

    ul. Piastów Śląskich 65

    01-494 Warszawa

  • +48 502 918 897
    +48 690 652 674

Spodenki do MMA/Grapplingu

Spodenki do MMA/Grapplingu - komfort oraz wygoda

Spodenki do MMA/Grapplingu to luźna wersja spodenek do sportów walki, która jest tak zaprojektowana aby poprawić komfort i skuteczność treningu. Wykonane są z różnych materiałów ale najczęściej są to mieszanki poliestru z elastycznymi tkaninami (spandex, elastan) lub tzw. rip-stop - tkaniny wzmocnionej poprzez zastosowanie w stałych odstępach mocniejszych włókien. Obecnie trendem wiodącym jest jednak używanie mieszanek poliestrowych, które są lżejsze i pozwalają na naniesienie trwałych, nieścieralnych nadruków.

Specjalistyczne, luźne spodenki do MMA lub grapplingu nie posiadają zewnętrznych kieszeni ponieważ przeszkadzają one w treningu (szczególnie podczas technik parterowych). Jedyną stosowaną czasami kieszonką jest mała wewnętrzna kieszonka na ochraniacz szczęki wszyta najczęściej w okolicach pasa. Dobre spodenki powinny za to posiadać wzmocnienia w miejscach strategicznie narażonych na rozdarcia takich jak spód i wewnętrzna strona nogawek, wzmocnione szwy.

W pasie stosuje się najczęściej podwójne (czasami potrójne) zapięcie rzepowe połączone ze ściągaczem sznurkowym. Taki system pozwala na dokładne dopasowanie spodenek w pasie utrudniając ich przesuwanie podczas wysiłku fizycznego.

Bardzo wiele modeli spodenek do MMA i grapplingu posiada wszyty elastyczny panel z lycry po wewnętrznej stronie nogawek, który w połączeniu z rozcięciami na nogawkach znacząco zwiększa swobodę ruchów podczas wielu technik takich jak np. wysokie kopnięcia czy praca w parterze.

Do produkcji spodenek mma wykorzystuje się zaawansowane technologicznie tkaniny które są lekkie ale bardzo wytrzymałe dzięki czemu zachowują pełne właściwości spodenek sportowych przy zachowaniu odporności na szarpanie i rozciąganie.

Producenci prześcigają się w coraz to nowych wzorach spodenek do mma. Obecnie wybór pod tym względem jest bardzo duży i coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele stonowanym barw i subtelnych logotypów jak oraz osoby o nieco mniej konserwatywnym guście.