Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 25,00 zł - 99,00 zł

Kolor

Kolor

Owijki / bandaże bokserskie damskie

Owijki bokserskie dla kobiet

Bandaże bokserskie damskie to wbrew pozorom bardzo ważny element Twojego treningowego wyposażenia. Może wydawać się, że wiązanie bandaży przed treningiem to tylko rytuał, prawda jest jednak taka, że owijki pod rękawice dają bardzo dużo jeśli chodzi o ochronę dłoni, a także pomagają lepiej zadbać o rękawice.

Jakie bandaże bokserskie wybrać i na co trzeba zwrócić uwagę?

Owijki i bandaże bokserskie damskie

Bandaże bokserskie i owijki pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie dłoni, palców (w szczególności kciuka) oraz nadgarstków, możesz zawiązać je na wiele sposobów, w zależności od swoich preferencji i wygody. To oczywiście namiastka tego, co robią bokserzy przed profesjonalnymi walkami, jednak warto zapewnić sobie lepszą ochronę i nie ryzykować urazu, który może wykluczyć Cię z treningów na dłużej.

Odpowiednie bandaże mają też inną bardzo ważną funkcję - chłoną pot wewnątrz rękawicy, dzięki czemu nie będą one narażone na kontakt z nadmierną ilość wilgoci, która jest największym wrogiem sprzętu do sportów walki. Pamiętaj, że dbanie o sprzęt treningowy znacząco wydłuża jego życie i pozwala oszczędzić trochę pieniędzy.

Ochrona na treningu - bandaże damskie pod rękawice bokserskie

Elastyczne owijki bokserskie zapewniają wsparcie dla stawów, redukują wpływ siły zadawanych ciosów na Twoje dłonie i minimalizują ryzyko ich urazu. Dzięki nim, kobiety mogą trenować z pełną intensywnością, jednocześnie chroniąc delikatne struktury rąk. Oczywiście rękawice bokserskie damskie pełnią główną funkcję ochronną, warto jednak zwiększyć bezpieczeństwo treningu bokserskiego.

Bezpieczeństwo dłoni powinno być absolutnym priorytetem podczas treningów, a solidne owijki bokserskie dla kobiet przy odpowiednim wiązaniu będą w stanie ja zapewnić. Przejdźmy do kolejnej kwestii - jak wybrać odpowiednie bandaże?

Owijki bokserskie damskie - kosmetyczne różnice

Bandaże bokserskie dla kobiet nie różnią się niczym od bandaży męskich, a różnice są czysto kosmetyczne - mogą dotyczyć kolorów i wzorów, choć wiadomo, że przez większość treningu będą one schowane pod rękawicami.

Dobre owijki powinny być wykonane z elastycznego, oddychającego materiału, który sprawia, że są wygodne nawet podczas długich treningów. Ich elastyczność pozwala na swobodne poruszanie palcami, co jest istotne podczas precyzyjnych ciosów i technik.

Nawet jeśli zawiążesz je mocno, nie wpłynie to negatywnie na ukrwienie dłoni. Komfort treningu musi być zachowany.

Damskie owijki pod rękawice bokserskie- długość

Dobrej jakości bandaże bokserskie są trwałe i odporne na zużycie. Zapewniają długotrwałą ochronę rąk nawet przy regularnych treningach. Wybierając renomowane marki i produkty, kobiety mogą być pewne, że ich bandaże sprostają wymaganiom intensywnego treningu.

Ważną kwestią jest długość bandaży bokserskich. Najpopularniejsze długości to

  • damskie owijki bokserskie krótkie 2,5m - 3m

  • damskie owijki bokserskie długie 4m - 4,5m

Jeżeli masz małe dłonie, nie ma sensu kupować zbyt długich owijek i wystarczające mogą okazać się krótsze, na przykład 2,5 metrowe. Najczęściej krótkie owijki są używane przez kobiety i dzieci, a także osoby trenujące MMA - bez problemu mieszczą się one pod mniejszymi rękawicami sparingowymi do mieszanych sportów walki.

Długość owijek różni się w zależności od marki, w miarę treningów możesz jednak próbować różnych wariantów, żeby znaleźć optymalne rozwiązanie dla siebie.

Bandaże bokserskie damskie to nie tylko narzędzie ochronne, ale również element, który podkreśla determinację i profesjonalizm kobiet na ringu. Dostępność różnorodnych modeli sprawia, że każda zawodniczka może znaleźć te idealnie dopasowane do swoich potrzeb, łączące w sobie funkcjonalność, komfort i styl.

Zapoznaj się również z naszymi damskimi rękawicami MMAdamskimi rękawicami do boksu.