Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 189,00 zł - 1 559,00 zł

Waga

Waga

Rękawice bokserskie ze skóry naturalnej

W tym dziale znajdują się rękawice bokserskie wykonane ze skóry naturalnej. Ten rodzaj materiału od wielu lat wykorzystywany jest do produkcji wysokiej jakości rękawic do boksu i innych sportów walki. Skóra naturalna cechuje się dużą wytrzymałością i oddychalnością, dzięki czemu prawidłowo używane i konserwowane rękawice skórzane znacznie dłużej utrzymają świeżość.

Do produkcji rękawic ze skóry naturalnej najczęściej używa się kilka najpopularniejszych rodzajów skóry, ale absolutny prym wiodą tutaj skóra bydlęca, bawola lub kozia, które cechują się najlepszymi parametrami i wytrzymałością.

Konserwacja rękawic skórzanych

Aby rękawice skórzane służyły Ci jak najdłużej, ważne jest, aby prawidłowo je konserwować i czyścić. Pamiętaj, aby nigdy nie prać i nie moczyć rękawic ze skóry naturalnej. Unikaj także sytuacji, gdy Twoje rękawice zostawisz na dłuższy okres w torbie treningowej, razem ze spoconą odzieżą. Skóra naturalna jest bardzo wrażliwa na pot oraz inne „roztwory solne” – znacznie szybciej się wtedy niszczy i zużywa.

Czyszcząc skórzane rękawice, rób to wilgotną szmatką, nigdy ich nie pierz. Po każdym treningu wyjmuj swoje rękawice z torby i daj im wyschnąć naturalnie, w temperaturze pokojowej. Nie susz ich suszarkach elektrycznych. Jeśli będziesz przestrzegać tych wytycznych, zakupionymi rękawicami ze skóry naturalnej będziesz się cieszyć odpowiednio długo.