Kaski bokserskie - MMAniak.pl - Sklep nr 1 w Polsce

Wyszukiwanie zaawansowane (+)

Dostępne rozmiary v

Producenci (+)

Recenzje (+)

Świetne rękawice, bardzo dobrze się w nich trenuje. Wykonanie bardzo dobre, nie za...

Newsletter (+)

Kontakt (+)

  • mmaniak.pl

    ul. Piastów Śląskich 65

    01-494 Warszawa

  • +48 502 918 897
    +48 690 652 674

Kaski bokserskie

Kask bokserski to niezbędna ochrona podczas sparingów i zawodów

Kaski stosowane są podczas sparingów oraz na większości amatorskich zawodów w boksie, muay thai i MMA. Jest to niezbędna ochrona dla Twojej głowy. Sklep MMAniak.pl nie zaleca a nawet gorąco odradza brak kasków treningowych podczas uprawiania uderzanych sportów walki. Głowa to bardzo cenna część ciała jaką posiadamy. Nikt raczej nie chciałby na starość poruszać się i mówić niczym znane legendy bokserskie. Używanie kasków bokserskich jest konieczne ponieważ od tego zależy nasze zdrowie i jakość procesów życiowych jakich doświadczamy.

Kask do boksu najczęściej jest stosowany podczas sparingów treningowych oraz podczas amatorskich zawodów. Typowy kask sparingowy powinien dobrze chronić naszą głowę oraz twarz. Jego konstrukcja musi zapewniać dobrą amortyzację ciosów. Dodatkowo w kasku sparingowym wzmocnione i osłonięte są obszary chroniące kości policzkowe oraz brodę. Ma to na celu zapewnić Ci maksymalną ochronę podczas sparingów. Jednym z najlepszych kasków sparingowych jest kask Twins HGL-3, posiadający grubą konstrukcję, która zapewnia maksimum ochrony nawet na najcięższych sesjach treningowych.

Drugim rodzajem kasków bokserskich są kaski turniejowe. Nie mają one osłoniętej brody oraz obszarów pod oczami. Kaski turniejowe stosowane są podczas turniejów oraz zawodów. Ich zadaniem jest optymalna ochrona dopuszczająca jednak urazowość istotną podczas walki o wynik. Kaski turniejowe na treningach stosowane są głównie przez osoby zaawansowane. Osoby o mniejszym stażu treningowym powinny koniecznie używać typowego kasku sparingowego.

Specjalnym rodzajem kasku jest kask bokserski z ochroną nosa. Ten rodzaj kasku stosowany jest głównie podczas treningów boksu w przypadkach wcześniejszych urazów nosa. Kask ten posiada specjalną poziomą szynę, która chroni nasz nos podczas uderzeń. Kask ten jest specjalistycznym produktem i raczej jest rzadko widywany na salach treningowych. Bardzo często jest stosowany przez bokserów podczas sesji sparingowych przygotowujących do najbliższej walki aby nie narażać kontuzjowanego nosa na dalsze urazy i dać mu się w pełni zregenerować na walkę. Jeśli masz kontuzjowany nos a nie chcesz zmniejszać obciążeń treningowych to ten kask jest dodatkową opcją dla Ciebie. Polecamy zapoznać się z ofertą kasków bokserskich Hayabusa. Znajdziesz tam m.in. specjalistyczny kask bokserski z ochroną nosa.

Czasami widujemy na sekcjach osoby stosujące kaski bokserskie z kratą. Sklep MMAniak.pl odradza stosowanie tego typu kasków podczas treningów! W przypadku pęknięcia kraty może dojść do rozległych obrażeń twarzy. Możesz się narazić na ogromne problemy zdrowotne a nawet utratę wzroku. Koniecznie miej to na uwadze wybierając swój kask do boksu lub muay thai.

Kask MMA - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wybierając kask do mma powinieneś wybierać produkt który będzie wygodny i stosunkowo dobrze będzie przylegał do głowy uniemożliwiając przesuwanie się kasku podczas walki w parterze. Im cieńszy kask tym będzie on lepszy jednak pamiętaj także o kwestii ochrony głowy. Szukając kasku do MMA wypada zwrócić uwagę na kaski Venum. Są one dość lekkie i bardzo dobrze trzymają się głowy. Dostajemy wiele pozytywnych opinii nt. wygody stosowania ich w MMA.