Sprzęt treningowy dla dzieci

Sprzęt do sportów walki dla dzieci

Sporty walki dla dzieci to świetny wybór jako aktywność fizyczna, która przynosi wiele rozmaitych korzyści. Większość dyscyplin, o których będziemy pisać, jest ogólnorozwojowa, będzie też świetną bazą pod inne sporty, jeśli dziecko zdecyduje się na zmianę w miarę upływu lat. Treningi boksu, kickboxingu, muay thai, BJJ czy tradycyjnych sztuk walki dobrze wpływają też na rozwój emocjonalny i mentalny młodych ludzi.

Podpowiemy Ci tutaj, dlaczego w treningach tak ważny jest odpowiedni sprzęt do sportów walki dla dzieci.

Korzyści płynące z uprawiania sportów walki dla dzieci

Słowem wstępu - czy warto zapisać dziecko na zajęcia sztuk walki? Zdecydowanie tak. Plusy, jakie wniesie to do życia młodego sportowca, to na przykład:

 • Rozwój fizyczny

 • Samodyscyplina i kontrola emocji

 • Szacunek do innych

 • Praca w grupie

 • Umiejętności samoobrony

 • Wzmacnianie pewności siebie

Tutaj każdy wybór będzie dobry - najważniejsze jest w końcu, żeby coś robić i próbować nowych rzeczy. Zanim dziecko znajdzie swoją pasję, może to chwilę potrwać i wiązać się z kilkoma próbami. Treningi wiążą się oczywiście z pewnymi wydatkami. Odpowiedni sprzęt treningowy dla dzieci będzie wymagał pewnych nakładów finansowych, lecz nie są to kwoty, które doprowadzą przeciętnego człowieka do bankructwa. Sprzęt treningowy dla dzieci zapewnia to, co jest dla rodziców nadrzędne - bezpieczeństwo. Na pewno wpłynie też na jakość treningów i to, jak szybko młody zawodnik będzie się rozwijał. i czy będzie w stanie czerpać radość treningu. Wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa oraz maksymalizacji korzyści płynących z treningów. Ryzyko nie jest jednak znacznie większe niż w innych sportach kontaktowych, a nad tym, co dzieje się na macie, czuwają trenerzy grup.

Dziecięcy sprzęt do sportów walki

Sprzęt, który będzie potrzebny do tego, by treningi sportów walki dla dzieci przebiegały bez problemów, jest oczywiście zależny od dyscypliny, którą trenują. Zasada, która tyczy się każdego ze sportów, jest właściwie jedna - wysokiej jakości sprzęt dla dzieci zawsze gwarantuje ochronę i spokojną głowę rodziców.

Sprzęt MMA dla dzieci

MMA to najbardziej przekrojowy ze sportów walki, czerpiący z wielu poszczególnych stylów walki z całego świata. Zawodnicy doskonalą zarówno stójkę, jak i zapasy oraz zmagania w parterze, stąd też w MMA potrzeba największej ilości sprzętu. Młody zawodnik, który chce mieć kompletne wyposażenie treningowe, powinien zaopatrzyć się w:

 • Rękawice do MMA dla dzieci

 • Rękawice bokserskie dla dzieci

 • Ochraniacze piszczeli dla dzieci

 • Ochraniacz szczęki dla dzieci

Do tego oczywiście dochodzą inne rzeczy, które można nabyć w miarę rosnącej biegłości w tej dyscyplinie, takie jak kask kaski bokserskie dla dzieci, ochraniacze kolan czy łokci. Rękawice treningowe muszą być dobrze dopasowane do wieku, wzrostu i wagi dziecka, podobnie jak ochraniacze nóg. Ochraniacze piszczeli dla dzieci muszą chronić goleń i stopę, umożliwiając jednocześnie swobodne trenowanie kopnięć. Do rękawic stosujemy oczywiście bandaże bokserskie dla dzieci. Ochraniacz na szczękę wybieramy w zależności od tego, czy dziecko ma jeszcze mleczne zęby - przeważnie powyżej 10. roku życia młodsi sportowcy mogą już stosować szczęki dla dorosłych.

Sprzęt muay thai, kickboxing, k-1 dla dzieci

Jeśli chodzi o tajski boks, kickboxing i k-1, bierzemy pod uwagę, że to sport, w którym zadajemy ciosy zarówno rękami, jak i nogami. Bezpieczeństwo małych sportowców zapewnią w tym przypadku.

 • Rękawice do muay thai dla dzieci

 • Ochraniacze na piszczele dla dzieci

 • Ochraniacz na zęby dla dzieci

 • Ochraniacze na kolana i łokcie dla dzieci

Rękawice do muay thai mają nieco inną budowę od tradycyjnych rękawic bokserskich, mają krótszy mankiet, większą swobodę kciuka i są spłaszczone - wszystko to ułatwia pracę w klinczu i przechwytywanie nóg. Oczywiście chodzi tu o detale, w tajskim boksie komfort treningu dla dzieci w typowo bokserskich rękawicach też będzie wysoki. Bezpieczeństwo treningu będzie też zależało od odpowiedniego doboru ochraniaczy na piszczele i ochraniaczy szczęki.

Zestaw bokserski dla dzieci

To stosunkowo prosty temat - do początkowych treningów boksu dzieciom wystarczą rękawice, owijki i ochraniacze szczęki. Dobrym pomysłem, który może pomóc w treningach, będzie też worek bokserski dla dzieci.

Strój BJJ dla dzieci

Jeśli chodzi o BJJ, głównym tematem sprzętowym jest kimono/Gi. Oczywiście zawsze można wybrać warianty zajęć bez kimon, do których polecamy specjalną odzież do sportów walki, taką jak rashguardy dla najmłodszych i legginsy treningowe.

Stój karate, judo dla dzieci

Kimona, judogi czy karate-gi to często wykorzystywany strój w sportach walki, oprócz BJJ spotkamy je w judo czy karate. Oferują nie tylko tradycyjny aspekt, ale także zapewniają wygodę podczas treningów. Ich materiał i fason umożliwiają swobodę ruchów, co jest istotne w nauce technik.

Kimono BJJ warto przymierzyć. Produkują je czołowe firmy, które tworzą sprzęt dla dorosłych, co jest gwarancją wysokiej jakości.

Odzież do sportów walki dla dzieci

Sprzęt do sportów walki dla najmłodszych to jedno, a odpowiedni strój treningowy także przyda się na zajęciach. Dobry rashguard dziecięcy czy spodenki dopasowane do dyscypliny naprawdę pozwolą cieszyć się pełnią radości z uprawianego sportu. Dlatego warto zadbać o maksymalny komfort, który można zapewnić swojemu podopiecznemu na zajęciach. Sprawdź nasza ofertę odzieży treningowej dla dzieci.

Dlaczego warto wybrać nasz sklep ze sprzętem treningowym dla dzieci

Sporty walki dla dzieci nie tylko kształtują ich fizyczne umiejętności, ale również wpływają na ich rozwój emocjonalny i mentalny. Dobrze dobrany sprzęt, tak jak rękawice bokserskie, rękawice do MMA czy kimono, zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort i skuteczność treningów. Bezpieczeństwo młodych

Podsumowując, w naszym sklepie ze sprzętem do sportów walki znajdziesz praktycznie wszystko, w co trzeba wyposażyć młodego zawodnika, który rozpoczyna swoją przygodę na macie czy w ringu, szeroki wybór sprzętu bokserskiego dla dzieci, a także komplet wyposażenia do innych sportów walki.

Uprawianie sportów walki przez dzieci jest świetną przygodą!