Kimona/Gi BJJ damskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 359,00 zł - 799,00 zł

Kimona / Gi BJJ damskie to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie brazylijskim jiu-jitsu wśród kobiet

Niezwykła popularność brazylijskiego jiu-jitsu spowodowała, że tą dyscypliną interesuje się i uprawia ją coraz więcej kobiet. W naszym sklepie znajduje się bardzo bogaty wybór damskich kimon / gi używanych w BJJ. Jeżeli więc i Ciebie interesują kimona damskie, to koniecznie przyjrzyj się naszej ofercie i wybierz coś idealnego dla siebie. Zapewniamy szeroki wybór modeli i rozmiarów.

Charakterystyka damskich kimon jiu-jitsu

Kimona dla kobiet nie różnią się wiele od ich męskich odpowiedników, jeśli chodzi o wygląd. Posiadają te same wzmocnienia materiału, podobną ilość i umiejscowienie naszywek oraz wykonane są z tych samych rodzajów plecionek, czyli:

  • single weave – o gramaturze wahającej się pomiędzy 300-550 g/m2,
  • double weave – w tym przypadku gramatura wynosi od 550 do 1050 g/m2,
  • gold weave – uniwersalny rodzaj plecionki będący kompromisem pomiędzy rozwiązaniem pojedynczym i podwójnym,
  • pearl weave – charakteryzująca się niską gramaturą (w zakresie 250-550 g/m2) i wysoką wytrzymałością.

Główne różnice są widoczne, jeśli chodzi o wymiary oraz krój gi. Rozmiarówka w damskich kimonach jest mniejsza niż w męskich i oznakowana jest symbolem F. Tak więc kimono damskie BJJ kupisz w rozmiarze: F1, F2, F3 i F4. Na naszej stronie internetowej w opisie każdego damskiego gi do BJJ podajemy zmierzone wartości (długość, szerokość, obwód itp.), aby bez problemu kupić odpowiedni rozmiar kimona. To bardzo ważne – tylko we właściwie dopasowanym stroju możliwe jest komfortowe wykonywanie poszczególnych ruchów.

Natomiast jeśli chodzi o krój, to w żeńskich kimonach jest on nieco inny niż u mężczyzn. Kimono BJJ damskie jest przede wszystkim lepiej przystosowane do kobiecej sylwetki. Należy jednak zaznaczyć, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby kobiety ćwiczyły w gi przeznaczonych dla mężczyzn. Chociaż w przypadku drobnych dziewczyn dopasowanie odpowiedniego męskiego rozmiaru może okazać się trudnością. Z naszego doświadczenia wynika, że dla wielu kobiet nawet męski rozmiar A1 jest zbyt duży. Oczywiście w razie niezadowolenia z zamówionego produktu, masz prawo dokonania zwrotu.

Poznaj lepiej kimona damskie z MMAniak.pl

Nie wiesz, jakie kimono damskie BJJ wybrać? W asortymencie naszego sklepu czekają na Ciebie produkty stworzone przez marki wzbudzające zaufanie w świecie sportów walki. Mamy tu na myśli zwłaszcza Tatami Fightwear, ale i KiNGZ Kimonos. Każdy zestaw tworzy kurtka oraz spodnie wykonane z bawełny o wysokiej jakości. Jeśli chodzi o kolory, to do zaoferowania mamy białe, niebieskie, khaki, i czarne kimono damskie. Początkujący muszą wiedzieć, że na treningu można mieć każdy kolor kimona, natomiast na turniejach kimono BJJ damskie może być wyłącznie w kolorze białym, czarnym lub niebieskim. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto zapoznać się z wytycznymi IBJJF.

Najlepsze damskie kimono jiu-jitsu to takie, w którym czujesz się komfortowo. Użyj filtrów w tej kategorii i dokładnie zapoznaj się z opisami produktów. Mamy nadzieję, że uda Ci się znaleźć swój wymarzony strój na trening lub zawody!