Ochraniacze na zęby dla dzieci

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 125,00 zł

Kolor

Kolor

Dziecięce ochraniacze na zęby

Sporty walki to świetna zabawa, ale też pewne ryzyko. Ochraniacz szczęki może wydawać się niepozorny, jednak to zdecydowanie jeden z tych elementów wyposażenia, których nie powinniśmy lekceważyć - zwłaszcza jeśli chodzi o ochraniacze na zęby dla dzieci.

Na szczęście trenujących, na rynku istnieje szeroki wybór ochraniaczy na zęby, które chronią dziąsła, zęby, a także język i policzki przed uszkodzeniem w trakcie treningu. Są one nieodzowną częścią wyposażenia do praktycznie każdej dyscypliny sportów walki – od boksu po muay thai i od zapasów po brazylijskie jiu jitsu. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko produkty dla dorosłych, ale i ochraniacze na zęby dla dzieci. Wybity lub uszkodzony ząb to problem, którego obawia się każda osoba trenująca sporty walki. To coś, co wiąże się tak z bólem, zostawia trwały uszczerbek, a do tego wszystkiego dochodzą jeszcze koszty leczenia. Zapewnij swojemu dziecku bezpieczne treningi, dobierając ochraniacz z tej kategorii – dzięki uniwersalnemu rozmiarowi dostosowanemu do potrzeb najmłodszych, ochraniacze są łatwe do dopasowania i wygodne w użyciu. Dobrze dobrany ochraniacz zmniejszy ryzyko potencjalnej kontuzji, skutecznie chroniąc uśmiech Twojego dziecka.

Jakie są ochraniacze na zęby dla dzieci i jak znaleźć ten odpowiedni? Podstawową wiedzę podamy Ci niżej.

Szczęki dla dzieci - bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Sporty walki, nawet te dla dzieci, zawsze będą wiązały się z ryzykiem - przeważnie jednak nie będzie ono większe niż w jakiejkolwiek dyscyplinie, która w dużej mierze polega na kontakcie pomiędzy zawodnikami.

Oczywiście młodsi zawodnicy mają mniej siły, na grupach przeznaczonych dla dzieci dominuje zabawa i nauka podstawowych umiejętności, ale fakty są takie, że nieszczęśliwe wypadki po prostu czasem się zdarzają. Każdy zawodnik – czy to dorosły, czy to dziecko – powinien być odpowiednio przygotowany na trening i zawody. Wystarczy niefortunny upadek lub zbyt mocny cios w szczękę, aby doszło do wybicia czy złamania zęba. Zadaniem ochraniaczy na zęby jest wyeliminowanie tego ryzyka. Co więcej zabezpieczają one też język, ponieważ podczas walki może dojść do jego przygryzienia. Warto więc zrobić wszystko, by zabezpieczyć się na taką ewentualność.

Ochrona zębów dziecka to sprawa, która jest naprawdę istotna dla wielu rodziców. Ochraniacze dzieci to zaś zdecydowanie jedna z tych rzeczy, od których powinno się zaczynać wyposażanie młodego człowieka, który zaczyna treningi. Potencjalne kontuzje nie powinny zniechęcać nas do trenowania, dlatego sprawdź, jakie ochraniacze bokserskie dla dzieci polecamy.

Wybór ochraniaczy na zęby dla dzieci

Ochraniacze szczęki dla dzieci występują w wielu wariantach, w większości przypadków nawet te najbardziej podstawowe gwarantują bezpieczne treningi. Znajdziesz je w różnych kolorach i wersjach, więc nie będzie problemu z tym, żeby wybrać dla siebie coś charakterystycznego i odpowiadającego gustowi dziecka.

Co musisz wiedzieć, kupując ten element sprzętu? Ochraniacze na zęby dla dzieci będą odpowiednie dla młodych ludzi do 10 roku życia. Od tego momentu (lub też w chwili, w której dziecku wyrosną już wszystkie stałe zęby) ochraniacze nie są już konieczne - może już spokojnie używać ochraniaczy na zęby profesjonalnych. Należy również zaznaczyć, że ochraniacze na zęby dla dzieci dostępne są w wersji pojedynczej lub podwójnej. Pierwsza z nich chroni przede wszystkim górny łuk zębowy, ale jest najczęściej wybierana przez sportowców. Dzieje się tak, ponieważ taki układ jest znacznie wygodniejszy dla zawodnika i w większości przypadków ochraniacze na zęby pojedyncze w zupełności wystarczają - standardową wersją są ochraniacze na zęby górne, które dają wystarczającą ochronę.

Twoje dziecko nosi aparat na zęby? Nie jest to problemem, ochraniacze pojedyncze świetnie sobie z tym radzą, a formowanie ochraniacza tego rodzaju nie jest trudniejsze niż w przypadku standardowego. Upewnij się tylko, że kupujesz ochraniacze na zęby dla dziecka z aparatem ortodontycznym.

Pamiętaj, że pierwsze wrażenie Twojego dziecka może być takie, że ochraniacz jest niewygodny. Oddychanie w nim podczas treningu może też sprawiać pewne trudności. To jednak coś, do czego można przywyknąć. Najważniejsze będzie prawidłowe przygotowanie ochraniacza na zęby.

Po pierwszych doświadczeniach możesz zastanawiać się, czy ochraniacze na zęby dopasowane idealnie to mit? Niekoniecznie - poradniki odnośnie tego, jak przebiega idealne formowanie ochraniacza, znajdziesz na stronach produktów i w ulotce dołączonej do produktu. Jeśli szukasz czegoś bez konieczności formowania, możesz postawić na ochraniacze na zęby dla dziecka snap fit.

Skuteczna ochrona podczas treningu dziecka - ile ona kosztuje?

Jeżeli chodzi o sporty, gdzie występują uderzenia (boks, kickboxing, muay thai, krav maga, MMA, taekwondo, karate itp.) to potrzeba używania ochraniacza wydaje się oczywista. Każdy cios, kopnięcie lub łokieć na niechronioną twarz to ryzyko. Ale wypadki mogą zdarzyć się również podczas treningów grapplingowych lub nawet tych teoretycznie mniej kontaktowych dyscyplin jak koszykówka czy piłka ręczna.

Warto też wiedzieć, że w ochraniacze na zęby w celu ochrony dziecka nie różnią się od siebie w zależności od tego, jakie treningi dzieci mają - ochraniacze bokserskie dla dzieci będą takie same jak te, których używa się w BJJ.

Za najtańsze warianty szczęk zapłacisz od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, w zależności od liczby warstw i poziomu ochrony. Można więc powiedzieć, że jest to niewielka inwestycja, z której korzyści są naprawdę duże - ochrona zębów dziecka to w końcu priorytet.

Żelowe ochraniacze dla dzieci - jak o nie dbać?

Możesz być spokojny - materiały, z których wykonane są ochraniacze na zęby dla dzieci, są w pełni bezpieczne i gwarantują trwałość produktu. Obecnie odchodzi się od ochraniaczy na zęby silikonowych, na rzecz ochraniaczy na zęby żelowych, które można uformować i dobrze dopasować do kształtu zębów.

Z czasem jednak, podobnie jak w przypadku każdego sprzętu treningowego, ochraniacze dzieci zużywają się. Aby tego uniknąć, staraj się dbać o ten element wyposażenia - umyj go po każdym treningu, możesz używać specjalnego przydatnego dodatku, jakim jest antybakteryjne pudełko na ochraniacz, raz na jakiś czas zwróć też uwagę, czy na materiale nie pojawiły się przetarcia czy pęknięcia.

Jak często powinno się wymieniać szczękę? Żelowe ochraniacze na zęby dla dzieci to sprzęt, który będzie służył Twojemu dziecku przez długie miesiące.

Ochraniacz na zęby dla dziecka - po który sięgnąć?

Ochraniacze na zęby dla dzieci dają Ci sporo opcji, jednak pamiętaj, że nawet podstawowe warianty wystarczą w większości przypadków.

W naszej ofercie znajdziesz sprzęt, w którym treningi dzieci będą bezpieczne - w tym konkretnym przypadku polecamy marki takie jak wspomniane już Opro, Venum, StormCloud czy Shock Doctor.

Wybór ochraniacza powinien być nie tylko Twoją decyzją, ale i decyzją Twojego dziecka. Przyjrzyjcie się więc naszej ofercie i zamówcie ten model, który przypadnie Wam do gustu.

Z odpowiednim zabezpieczeniem młody zawodnik poczuje się pewniej na ringu lub macie.