Pasy do kimon/gi BJJ

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 39,00 zł - 169,00 zł

Kolor

Kolor

KiNGZ Pas do kimona BJJ Absolute Premium

A1 Niebieski A3 Niebieski A4 Niebieski A3 Purpurowy A4 Purpurowy A1 Brązowy A2 Brązowy A3 Brązowy A4 Brązowy Niebieski A0 A5 Niebieski A5 Purpurowy Purpurowy A0 A5 Brązowy Brązowy A0 Czarny A0
169,00 zł

Pasy w BJJ – czyli sposób na określenie stopnia zaawansowania i umiejętności zawodnika

Każdemu sportowcowi zależy na szlifowaniu swoich umiejętności. W wielu sportach walki poziom zaawansowania jest bardzo łatwy do odgadnięcia, a to za sprawą pasów, którymi przewiązuje się kimona. Sklep MMAniak.pl posiada w sprzedaży wysokiej jakości pasy do kimon / gi BJJ. Pasy w BJJ (brazylijskie jiu-jitsu) i innych sportach walki (takich jak judo lub karate) służą przede wszystkim do związywania kimona, a ich kolory określają stopień zaawansowania trenującego. Sprawdź dostępne w naszej ofercie pasy jiu-jitsu i zamów produkt w odpowiednim kolorze.

Poznaj kolory pasów w brazylijskim jiu-jitsu

Jeżeli trenujesz BJJ już dłuższy czas, to na pewno dobrze wiesz, co oznaczają poszczególne kolory pasów. Początkujący mogą jednak czuć się zagubieni, a więc spieszymy z wyjaśnieniami. W BJJ wyróżnia się 5 głównych stopni zaawansowania określonych kolorem pasa:

  • biały – to pas odkrywania i przeżycia, odpowiedni dla osób początkujących, którzy dopiero się uczą, jak prawidłowo zadawać ciosy, jak przed nimi uciekać i jak radzić sobie na macie. Posiadanie białego pasa wiąże się z nabywaniem odruchów warunkowych;
  • niebieski – to kolejny stopień zaawansowania, nazywa się go też pasem eksperymentów. Zawodnicy noszący ten kolor znają już podstawowe techniki i chcą je udoskonalać, a także poznawać nowe, trudniejsze elementy;
  • purpurowy – pasy BJJ w tym kolorze oznaczają, że jest się już specjalistą w swojej ulubionej technice i że zawodnik zaczyna uczyć się tego, co jeszcze nie jest jego mocną stroną. Inna nazwa tego pasa to „pas rozwoju”;
  • brązowy – to inaczej pas wyrafinowania. Posiadając ten pas, zawodnik jest na dobrej drodze do reprezentowania najwyższego poziomu jiu-jitsu. Oznacza on, że posiada się już zaawansowane umiejętności walki i wciąż dąży się do ich udoskonalenia.
  • czarny – czyli upragniony pas mistrzostwa. Osoba z takim pasem uważana jest za kogoś, kto perfekcyjnie zna wszystkie techniki BJJ i jest w stanie dzielić się swoją wiedzą z innymi zawodnikami.

Dodatkowo w systemie nagradzania za postępy stosuje się tzw. belki, które nakleja się na specjalnym panelu wszytym w pas do kimona. Belki określają postępy zdobyte między poszczególnymi kolorami pasów.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, zamawiając pas do kimona?

Choć w przypadku pasów BJJ kwestia ich kolorów wydaje się najważniejsza, to należy jeszcze zwrócić uwagę na bardziej praktyczne kwestie. Mamy na myśli rozmiar pasa oraz materiał jego wykonania. Pas do kimona występuje zazwyczaj w długości między 260 a 290 cm. Dokładna długość zależy od wybranego rozmiaru. Rozmiary pasów są identyczne jak w przypadku kimon do BJJ i określa się je standardowo oznakowaną rozmiarówką: A1, A2, A3, A4 oraz A5. I tak dla przykładu pas A1 ma długość 275 cm, natomiast A2 283cm. Pasy BJJ są cienkie (0,5 cm), a ich szerokość wynosi 4 cm.

Wszystkie dostępne w naszym sklepie pasy powstały z bawełny o wysokiej jakości. Możesz mieć więc pewność, że będą trwałe i posłużą Ci do czasu, aż konieczna okaże się zmiana koloru. W dodatku skutecznie będą trzymać kurtkę kimona. Jeśli chodzi o producentów, to do wyboru masz pasy jiu-jitsu: MMAniak, Tatami Fightwear oraz KiNGZ Kimonos.

Masz jakieś wątpliwości? Porozmawiaj ze swoim trenerem, zajrzyj na bloga MMAniak.pl lub po prostu skontaktuj się z naszym teamem.