Maty do masażu z kolcami - do czego służą?

Maty do akupresury, znane również jako maty akupresurowe lub maty igłowe, to produkty oparte na tysiącach małych igieł umieszczonych na ich powierzchni. Igły (kolce maty akupresurowej), które są niewielkie i ostre, mają na celu stymulowanie punktów akupresurowych na ciele, co jest inspirowane zwłaszcza tradycyjną medycyną.

Jeśli jesteś sceptyczny, pamiętaj o tym, że stymulacja tych punktów po prostu pobudza układ nerwowy, co prowadzi do uwalniania endorfin - naturalnych substancji przeciwbólowych organizmu - oraz poprawy przepływu krwi i limfy, co wspomaga procesy regeneracyjne.

A to nie jedyne zalety - klasyczne maty akupresurowe są używane od setek lat nie bez powodu.

Maty do akupresury - dlaczego warto?

Korzystanie z mat do akupresury czy masaż za pomocą maty do akupresury może przynieść szereg korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Po pierwsze, może to pomóc w łagodzeniu bólu, zarówno w przypadku ostrego bólu, jak i przewlekłego.

To bardzo dobre rozwiązanie w przypadku bólu pleców, szyi, barków, a także bólów głowy i napięcia mięśniowego. Czy używanie maty do akupresury może pomóc na bóle kręgosłupa albo przypadki takie jak rwa kulszowa? Zdecydowanie tak. Masaż pleców matą akupresurową po prostu działa.

Regularne stosowanie maty do akupresury może również pomóc w zmniejszeniu stresu i napięcia, poprawiając ogólne samopoczucie i jakość snu. Ponadto, maty do akupresury mogą działać jako narzędzie do relaksacji.

Mata z kolcami niekoniecznie brzmi jak coś przyjemnego, ale w momencie, kiedy regularne stosowanie maty akupresurowej wejdzie Ci w nawyk, poczujesz różnicę.

Dlaczego korzystanie z maty do akupresury z kolcami to dobry pomysł? Powierzchnia maty akupresurowej jest stworzona tak, by odprężać i pomagać zarówno w relaksacji, jak i regeneracji potreningowej - dlatego też powinny się nimi zainteresować osoby, które ćwiczą na siłowni, chodzą na zajęcia fitness, a także uprawiają sporty walki.

Jak widzisz, zalety maty do akupresury są liczne i wartościowe - dla jednych będą to tylko maty z igłami, ale osoba używająca maty do akupresury doskonale wie, że to znacznie więcej.

Jak używać maty akupresurowej? To banalnie proste i w dużej mierze zależy od Twoich preferencji.

Sporty walki i użytkowanie maty z kolcami

Dla osób aktywnych fizycznie, zwłaszcza takich jak osoby trenujące sporty walki, które narażone są na duże obciążenia treningowe i różnego rodzaju urazy, maty do akupresury mogą być niezastąpionym elementem zabiegów regeneracyjnych. Używanie maty do akupresury codziennie nie będzie konieczne, ale warto robić to regularnie - sprawi to, że zapomnisz o rzeczach takich jak ból mięśni i napięcie mięśni czy ból karku.

Pamiętaj o kilku podstawowych rzeczach - ciężar ciała na macie akupresurowej powinien być równomiernie rozłożony. Poduszka do akupresury też znajdzie swoje zastosowanie - im więcej części ciała weźmie udział w takiej sesji, tym lepiej.

Po intensywnym treningu, kiedy mięśnie są zmęczone i napięte, działanie maty akupresurowej może przyspieszyć proces regeneracji dając lepsze krążenie krwi, redukując stany zapalne i obrzęki mięśniowe. Efekt? Mniej kontuzji i szybszy powrót do treningów.

Używanie maty fakira do akupresury to:

  • Regeneracja mięśni: Po intensywnym treningu lub zawodach, mięśnie zawodników sportów walki mogą być narażone na duże obciążenia i mikrourazy. Stymulacja punktów akupresurowych usprawnia przepływ krwi, co przyspiesza gojenie się tkanek mięśniowych i zmniejsza ból oraz sztywność mięśni. Regularne stosowanie maty do akupresury sprawi, że szybko to docenisz.

  • Redukcja napięcia i stresu: Zawodnicy sportów walki często doświadczają stresu. Korzystanie z maty do akupresury zmniejsza napięcia i stres, uwalniania endorfiny i zmniejszenia poziomu kortyzolu, hormonu stresu.

  • Poprawa elastyczności i zakresu ruchu: Regularne korzystanie z maty do akupresury może pomóc w poprawie elastyczności mięśni oraz zwiększeniu zakresu ruchu w stawach. To jest kluczowe dla zawodników sportów walki, którzy muszą wykonywać szeroki zakres ruchów.

  • Pomoc w leczeniu kontuzji: Oczywiście, w przypadku poważnych urazów zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli jednak czujesz się porozbijany po uderzeniach i masz urazy od uderzeń, użytkowanie maty akupresurowej przyniesie ulgę.

  • Poprawa koncentracji i relaksacja przed walką: Korzystanie z maty do akupresury przed walką może pomóc zawodnikom w poprawie koncentracji i relaksacji. Stymulacja punktów akupresurowych może pomóc w zmniejszeniu napięcia psychicznego i emocjonalnego oraz poprawić zdolność do skupienia się na zadaniu przed nimi.

Dla zawodników sportów walki, dla których masaż akupresurowy należy do stałej praktyki, te zalety maty akupresurowej są naprawdę cenne.

Doceń zastosowanie maty akupresurowej

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór mat do akupresury. Nawet jeśli nie masz w tym temacie doświadczenia, nie załamuj się - znajdziesz tu różne rodzaje mat do akupresury, różniących się wielkością, kształtem, ilością igieł oraz intensywnością stymulacji. U nas znajdziesz zarówno klasyczne maty do akupresury jaki maty do masażu czy też maty z plastikowymi kolcami. Przeczytaj też opis danego produktu - szybko dowiesz się, jak wybrać matę do akupresury.

Polecamy zwłaszcza maty 4fizjo - jeśli starasz się dbać o środowisko, sugerujemy maty wykonane z materiałów ekologicznych - każda eko mata pozwoli Ci po prostu cieszyć się lepszym zdrowiem!

Zobacz też naszą ofertę na Rollery, wałki i piłki do masażu.