Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 219,00 zł - 649,00 zł

Buty Zapaśnicze

Zalety używania butów zapaśniczych

Buty zapaśnicze mają za zadanie chronić Twoje nogi podczas treningów na macie. Dzięki specjalnej konstrukcji zapewniają stabilizację stawu skokowego zmniejszając szanse na kontuzję w tym obszarze np. poprzez skręcenie czy zwichnięcie kostki. Buty do zapasów stanowią również główną ochronę Twoich stóp przed bolesnymi otarciami, które mogą powstać podczas wykonywania technik zapaśniczych. Spowodowane one są zazwyczaj dynamicznym otarciem stopy o szorstką matę. Stosowanie butów podczas treningów na macie zapobiega również infekcjom i chorobom skórnym stóp. Zawsze istnieje ryzyko, że mogą się one pojawić się gdy będziesz ćwiczyć na boso.

Drugą zaletą używania butów podczas treningu zapasów jest znacznie lepsza trakcja i przyczepność na macie. To znacząco zwiększa komfort treningu oraz przekłada się na zwinność, szybkość i siłę wybicia zwiększając skuteczność zawodnika.

Charakterystyka butów zapaśniczych

Buty do zapasów posiadają miękką i elastyczną podeszwę wykonaną z przyczepnej gumy dzięki czemu poprawiają zwinność, szybkość i zwrotność podczas treningu lub walki. Konstrukcja wysokiej jakości butów do wykorzystania na macie powinna być stosunkowo lekka tak aby nie utrudniać poprawnego poruszania się i zapewniać dobry komfort treningu.

Buty do wrestlingu są zbudowane tak aby lekko(mid) lub bardzo (high) wystawać ponad staw skokowy. Ma to na celu umożliwienie poruszania się podczas treningów zapaśniczych z jak największą swobodą przy jednoczesnym zabezpieczeniu stawu skokowego przed zwichnięciami. Ważnym elementem butów zapaśniczych są też sznurowadła. Możesz spotkać się z butami które po związaniu umożliwiają ukrycie sznurówek, dzięki czemu unikniesz ich rozwiązania podczas walki. 

Jak dobrać buty do zapasów

Wybór butów na Twoje treningi i pojedynki zapaśnicze to bardzo ważna kwestia. Jeżeli podchodzisz do swojego rozwoju jako zawodnik na poważnie, podejmij ją jak najbardziej świadomie. Dobierając swoje obuwie zwróć uwagę na to aby nie było zbyt wielu luzów w środku buta. Zapasy to dynamiczny sport. Gdy zostawisz za dużo przestrzeni swoim stopom to możesz spowodować ich kontuzje. Jednocześnie buty nie mogą być zbyt małe. Dobieraj je podobnie jak czynisz to w przypadku doboru zwykłych butów sportowych. Pamiętaj jednak, że buty zapaśnicze są dość wąskie na szerokość. To nie żadna wada - buty są tak zbudowane aby dokładnie zabezpieczać Twoje stopy i stawy skokowe nie pozwalając im się zbytnio przesuwać w bucie podczas treningu.

Wybierając swoje obuwie do zapasów zwróć uwagę na materiały z jakich jest wykonane. Ważne aby buty zapewniały dobrą wentylację oraz były wykonane z lekkich surowców. To bezpośrednio przełoży się na komfort i zadowolenie z treningu.

W MMAniak posiadamy buty zapaśnicze tylko najlepszych światowych producentów: Adidas, Nike, Asics. Produkty tych marek dają nam pewność że Twoje obuwie zapaśnicze przetrwa najtrudniejsze próby na macie oraz będzie równie wytrzymałe co komfortowe.