Kaski bokserskie ochronne dla dzieci

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 119,00 zł - 209,00 zł

Kask ochronny do boksu dla dziecka

Jeśli Twoje dziecko zaczęło treningi sportów walki, prawdopodobnie pierwszą kwestią, która Cię zastanawia, jest bezpieczeństwo młodego człowieka. Dla nas to priorytet, dlatego nie dziwimy się.

Początki to czas nauki podstaw, a na kask bokserski dla dziecka przyjdzie jeszcze czas. Ale kiedy przyjdzie czas pierwszych sparingów i walki z rywalem, ochrona głowy będzie na pierwszym miejscu. W tej kategorii znajdziesz właściwe produkty i dowiesz się, czym powinien charakteryzować się odpowiedni kask bokserski dla dziecka.

Jak wybrać kask sparingowy

Wybór kasku bokserskiego dla dziecka będzie wiązał się z kilkoma czynnikami. Na początku musisz zdać sobie sprawę z tego, że kaski różnią się między sobą w zależności od dyscypliny. Kask bokserski i kask MMA dla dziecka to ochrona głowy na różnym poziomie - te bokserskie będą z reguły bardziej zabudowane, mogą mieć też wpływ na ograniczenie widoczności, kluczowa będzie w nim ochrona szczęki i kości policzkowych. Kaski, których używa się w turniejach MMA, są mniej zabudowane i pozwalają na stałe kontrolowanie tego, co dzieje się naokoło.

Przeglądając różne modele, trzeba kierować się myślą o bezpieczeństwie i wygodzie młodych sportowców. Przed wejściem do ringu trzeba zadbać o ochronę, która przyczyni się także do komfortowego treningu, ten z kolei pozwoli zyskać pewność siebie i rozwinąć umiejętności techniczne.

Odpowiedni kask bokserski dla dziecka jest starannie wykonany z trwałych, ale lekkich materiałów, które absorbują siłę uderzeń, minimalizując ryzyko obrażeń głowy, siniaków i rozcięć - w trakcie walki nie da się uniknąć wszystkich uderzeń, a do standardowych ciosów dochodzą też przypadkowe zderzenia, które często mogą być niebezpieczne.

Staraj się znaleźć taki kask, który z jednej strony będzie chronił kluczowe obszary głowy i twarzy, z drugiej zaś nie wpłynie znacząco na widoczność i, co najważniejsze, będzie leżał idealnie. Lekka konstrukcja ma tutaj naprawdę spore znaczenie,

Kask do boksu zaprojektowany dla dziecka

Budowa kasku dla dziecka nie różni się za bardzo od tego, czym charakteryzują się kaski dla dorosłych. Dopasowany kształt i regulowane paski sprawiają, że kaski idealnie przylegają do głowy, zapewniając nie tylko ochronę, ale także komfort noszenia podczas intensywnych treningów.

Najczęstszym zapięciem będą rzepy, które można wyregulować, w niektórych modelach występuje też wiązanie na górze lub z tyłu głowy. Wszystko to ma na celu lepsze dopasowanie.

W treningu każdego sportu walki niezwykle ważne jest skupienie i koncentracja, a wygodny kask bokserski dla dziecka ma za zadanie w tym pomóc. Dlatego możemy przejść do następnego punktu.

Dlaczego konieczny jest odpowiedni rozmiar kasku

Jaki kask ochroni głowę młodego boksera? Warto wiedzieć, że w tym przypadku liczy się przede wszystkim odpowiednie dopasowanie - czasami droższe kaski po prostu nie leżą optymalnie i dziecko lepiej czuje się w standardowym modelu, za który nie trzeba też zapłacić fortuny. Dopasowany kask bokserski dla dziecka wcale nie musi być drogi.

Możliwość walki bez poprawiania zsuwającego się kasku jest naprawdę kluczowa do tego, żeby w walce była zapewniona ochrona i bezpieczeństwo. Z tego punktu widzenia możemy przyjąć, że najważniejszym elementem kasku dla dziecka będą właśnie regulowane zapięcia.

Nie masz opcji, żeby przymierzyć? Zmierz obwód głowy dziecka i porównaj z tabelą rozmiarów. Przede wszystkim słuchaj jednak jego opinii - każdy większy dyskomfort jest dyskwalifikujący. Kaski do boksu dla dzieci oczywiście nigdy nie będą najbardziej wygodną częścią wyposażenia młodego zawodnika, ale w przypadku starszych dzieci, które zaczynają sparować, to naprawdę konieczny element sprzętu.

Sprawdź modele, które możemy Ci zaproponować i wybierz idealnie dopasowany i wysokiej jakości kask, którego cechy charakterystyczne zapewną bezpieczeństwo treningu.

W naszym sklepie medycznym znajdziesz wysokiej jakości kask bokserski dla dziecka StormCloud i dziecięcy kask do boksu Venum