Kimona/Gi BJJ

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 699,00 zł

Kimono/Gi do BJJ - twój najlepszy przyjaciel na treningach brazylijskiego jiu jitsu

Sklep MMAniak.pl w swojej ofercie ma kimona/gi do BJJ najlepszych światowych i polskich marek. Dokładamy wszelkich starań abyś mógł u Nas nabyć dobre jakościowo gi do BJJ w konkurencyjnej cenie. Zdajemy sobie sprawę, że ceny niektórych światowych producentów znacząco przekraczają budżet "przeciętnego Kowalskiego" dlatego staramy się nie oferować produktów za kosmiczne pieniądze. Chcemy aby zakup kimona nie stawał się barierą do rozpoczęcia treningów tak pięknego i złożonego sportu jakim jest brazylijskie jiu jitsu.

Dobre kimono/gi do BJJ wcale nie musi być drogie. Oczywiście najbardziej renomowane światowe marki kształtują swoją politykę cenową na dość wysokim poziomie ale akurat w tych przypadkach idzie za tym dobra jakość. Zdarzają się jednak producenci, których produkty nie różnią się wiele od innych dostępnych na rynku kimon a cena jest niemal dwukrotnie wyższa. Skąd ta różnica? Odpowiedź brzmi: marketing. W naszym sklepie staramy się oferować kimona/gi od producentów, którzy swoją jakością zdobyli uznanie na świecie a niekoniecznie ich produkty należą do najdroższych na rynku. Taką marką jest bez wątpienia Tatami Fightwear pochodząca z Wielkiej Brytanii oraz Kingz. Kimona oraz gi tych producentów cieszą się znakomitą opinią na całym świecie zyskując z miesiąca na miesiąc uznanie coraz większej rzeszy adeptów BJJ.

Jak dobrać kimono/gi do BJJ?

Dobór odpowiedniego kimona/gi do BJJ skupia się wokół wyboru odpowiedniego rozmiaru oraz plecionki z której dane gi jest wykonane. Wybór rozmiaru kimona zależy nie tylko od wzrostu i wagi zawodnika ale również od paru innych czynników takich jak m.in. obwód klatki piersiowej, obwód uda itp. Dobre gi do BJJ powinno dobrze przylegać do ciała, maksymalnie utrudniając przeciwnikowi chwytanie podczas walki. Kimona do BJJ celowo mają więc zwężone rękawy przy nadgarstkach, grube kołnierze oraz wzmocnione w strategicznych miejscach spodnie. Ogólnie przyjęte na świecie rozmiary męskich kimon BJJ to: A1, A2, A3, A4 oraz A5. W ostatnim czasie wiele światowych firm wprowadziło do swojej oferty rozmiary pośrednie cechujące się lepszym dopasowaniem pod konkretną osobę. Rozmiary zawierające literę L np. A1L, A2L czy A3L nadają się da osób wysokich ale wagą odpowiadających danemu rozmiarowi. Rozmiary takie jak A1H, A2H i A3H dotyczą osób tęgich i masywnych odpowiadających wzrostem dla danego rozmiaru. Dokładne wymiary kimon zazwyczaj różnią się w zależności od producenta dlatego staramy się aby każde gi dostępne u Nas na stronie było zmierzone a jego dokładne wymiary podane są w specjalnej tabelce pod opisem produktu.

Ważnym czynnikiem przy wyborze gi jest również wybór odpowiedniej plecionki z której wykonane jest kimono a konkretnie jego bluza. Spodnie do kimona wykonane są zazwyczaj z lżejszego materiału niż bluza. W naszym sklepie znajdziesz kimona wykonane z większości najpopularniejszych plecionek. Single weave to plecionka inaczej zwana pojedynczą lub light. Jest to najlżejszy rodzaj plecionki, najczęściej używanej na zawodach lub w ciepłe dni. Drugim rodzajem jest plecionka double weave (podwójna), która jest bardzo gruba i z racji swojej wytrzymałości polecana na treningi. Plecionka gold weave to kompromis między plecionkami single weave a double weave. Nadaje się zarówno na treningi jak i na zawody. Bardzo dobry wybór dla osób szukających czegoś uniwersalnego. Idealnym zastosowaniem lekkich ale wytrzymałych włókien są plecionki pearl weave i ripstop stosowane np. w kimonach Venum czy gi Fuji Kimonos. Specjalne ich sploty gwarantują dobrą żywotność kimon w których użyte są te rodzaje plecionek.

Damskie kimona/gi do BJJ

Wraz ze wzrostem popularności brazylijskiego jiu jitsu wśród kobiet na rynku pojawiły się damskie gi. Kimona/gi do BJJ dla kobiet różnią się od męskich kimon krojem. Mają węższe spodnie a bluzy są zwężone w talii. Nieco zwiększony jest również ich obwód w klatce piersiowej. Rozmiary damskich kimon to: F1, F2, F3 oraz F4. Polecamy wybór damskich kimon do BJJ wszystkim kobietom, które zastanawiają się nad wyborem swojego sprzętu. Specjalnie uszyte damskie gi znacznie lepiej sprawdzą się podczas treningu niż ich męskie odpowiedniki.

Kolorystyka kimon/gi do BJJ

Kimona/Gi do BJJ występują w wielu kolorach jednak jeśli startujesz lub kiedykolwiek zamierzasz startować w zawodach IBJJF to pamiętaj, że dopuszczone tam są jedynie kolory: biały, czarny i niebieski. Reszta kolorów kimon będzie użyteczna jedynie na treningach lub na zawodach niższej rangi - wszystko zależy od organizatora.