Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 69,00 zł - 819,00 zł

Kategorie

Kategorie

Kimona/Gi BJJ

Kimono/Gi do BJJ - twój najlepszy przyjaciel na treningach brazylijskiego jiu jitsu

Sklep MMAniak.pl w swojej ofercie ma kimona/gi do BJJ najlepszych światowych i polskich marek. Dokładamy wszelkich starań abyś mógł u Nas nabyć dobre jakościowo gi do BJJ w konkurencyjnej cenie. Zdajemy sobie sprawę, że ceny niektórych światowych producentów znacząco przekraczają budżet "przeciętnego Kowalskiego" dlatego staramy się nie oferować produktów za kosmiczne pieniądze. 

Chcemy aby zakup kimona nie stawał się barierą do rozpoczęcia treningów tak pięknego i złożonego sportu jakim jest brazylijskie jiu jitsu.

Jak dobrać kimono/gi do BJJ?

Dobór odpowiedniego kimona/gi do BJJ skupia się wokół wyboru odpowiedniego rozmiaru oraz plecionki z której dane gi jest wykonane. Wybór rozmiaru kimona zależy nie tylko od wzrostu i wagi zawodnika ale również od paru innych czynników takich jak m.in. obwód klatki piersiowej, obwód uda itp. 

Dobre gi do BJJ powinno dobrze przylegać do ciała, maksymalnie utrudniając przeciwnikowi chwytanie podczas walki. Kimona do BJJ celowo mają więc zwężone rękawy przy nadgarstkach, grube kołnierze oraz wzmocnione w strategicznych miejscach spodnie. 

W naszej ofercie znajdują się:

Każde z w/w rodzajów kimon różni się od siebie rozmiarówką i krojem w zależności od typu budowy osoby dla której są przeznaczone. 

Dokładne wymiary kimon zazwyczaj różnią się w zależności od producenta dlatego staramy się aby każde gi dostępne na naszej stronie było zmierzone a jego dokładne wymiary podane są w specjalnej tabelce pod opisem produktu.

Ważnym czynnikiem przy wyborze gi jest również wybór odpowiedniej plecionki z której wykonane jest kimono a konkretnie jego bluza. Spodnie do kimona wykonane są zazwyczaj z lżejszego materiału niż bluza. 

W naszym sklepie znajdziesz kimona wykonane z większości najpopularniejszych plecionek. Single weave to plecionka inaczej zwana pojedynczą lub light. Jest to najlżejszy rodzaj plecionki, najczęściej używanej na zawodach lub w ciepłe dni. 

Drugim rodzajem jest plecionka double weave (podwójna), która jest bardzo gruba i z racji swojej wytrzymałości polecana na treningi. Plecionka gold weave to kompromis między plecionkami single weave a double weave. Nadaje się zarówno na treningi jak i na zawody. Bardzo dobry wybór dla osób szukających czegoś uniwersalnego. 

To najpopularniejsze rodzaje plecionek ale w ofercie światowych producentów znajdziesz także inne.

Kolorystyka kimon/gi do BJJ

Kimona/Gi do BJJ występują w wielu kolorach jednak jeśli startujesz lub kiedykolwiek zamierzasz startować w zawodach IBJJF to pamiętaj, że dopuszczone tam są jedynie kolory: biały, czarny i niebieski. Reszta kolorów kimon będzie użyteczna jedynie na treningach lub na zawodach niższej rangi - wszystko zależy od organizatora.