Sprzęt i odzież do sportów walki dla dzieci

Osobiście korzystasz z wysokiej klasy, komfortowego i bezpiecznego sprzętu - czemu więc wysyłając swoją pociechę na zajęcia sztuk walki miałbyś korzystać z półśrodków? W ofercie sklepu MMANIAK znajdziesz asortyment do sztuk walki przeznaczony specjalnie dla dzieci, produkowany poprzez światowej klasy producentów i dostosowany do gabarytów od szóstego roku życia do wieku nastolatka.

Pragniesz wpoić swoim pociechom zapał do sportowej pasji i zabrać je ze sobą na matę? A może Twoje dziecko jest pełne energii i samo wręcz rwie się na pierwszy trening? W obu przypadkach. absolutnie kluczowym aspektem jest dobór odpowiedniego sprzętu treningowego dla Twojego dziecka, który uczyni treningi sportów walki bezpiecznym doświadczeniem i emocjonującą zabawą. Dobrze dopasowany i wysokiej jakości sprzęt znacznie zniweluje ryzyko kontuzji oraz uczyni czas spędzony na treningowej macie bardziej wydajnym i radosnym.

Wielu rodziców wychodzi z założenia, że na pierwszym komplecie do treningów lepiej oszczędzić, bo prawdopodobnie dziecko szybko się znudzi i zmieni dyscyplinę... W praktyce, jest jednak dokładnie na odwrót; to tani i słabej jakości sprzęt może skutecznie zepsuć treningi i zniechęcić do sportów walki!  Inwestując w odpowiedni sprzęt treningowy dla Twojego dziecka, podnosisz znacznie poziom bezpieczeństwa i komfort jego treningów. Wysokiej klasy sprzęt znajduje przełożenie na szybszy progres treningowy Twojego dziecka, sukcesy sportowe osiągane na zawodach oraz - przede wszystkim - większą frajdę z każdego treningu!

Twoje dziecko lubi chwyty...?

Brazylijskie Jiu Jitsu to skomplikowany system walki na chwyty, który można z powodzeniem trenować od najmłodszych lat. Skuteczną naukę obaleń, sweepów i dźwigni ułatwi odpowiednio dobrany rozmiarem uniform treningowy w postaci Gi do BJJ dla dzieci. Cechuje je specjalna konstrukcja, która łączy lekką, lecz mocną plecionkę ze wzmocnieniami w okolicach kolan i kołnierza. W tym dziale znajdą Państwo kimona do Brazylijskiego Jiu Jitsu w rozmiarówce skalibrowanej do budowy drobnego ciała młodych adeptów BJJ, uszyte przez renomowanych producentów, specjalizujących się w produkcji tego rodzaju ekwipunku. Stanowi to gwarancję wielu udanych godzin spędzonych na macie i wysokiej odporności na zużycie, nawet przy wielu treningach w tygodniu!

Śliska mata bywa zdradziecka, a najlepszym sposobem na zbudowanie prawidłowych nawyków i techniki jest specjalistyczne obuwie, stworzone pod kątem danej dyscypliny.  Posiadamy w ofercie buty zapaśnicze dla dzieci, które dzięki elastycznej budowie z solidną gumową podeszwą, zapewniają optymalną przyczepność i zwrotność. Dzięki temu, buty do zapasów dla dzieci mogą z powodzeniem być stosowane jako praktycznie uniwersalny but treningowy, który świetnie sprawdzi się też na treningu bokserskim. W tej kategorii znajdą Państwo produkty cenionych firm w rozmiarówce odpowiedniej dla najmłodszych mistrzów maty.

... a może woli uderzenia?

Bez względu na to, czy Twoje dziecko trenuje boks, Muay Thai czy MMA, w tym dziale znajdziesz dla niego odpowiednie rękawice treningowe dla młodych wojowników. W naszej ofercie posiadamy zarówno rękawice bokserskie dla dzieci - w wagach 4oz i 6oz, stosownych dla bokserskiego treningu w wydaniu najmłodszych - jak i dziecięce rękawice do MMA, o otwartej konstrukcji dostosowanej rozmiarem do drobnych dłoni. Proponujemy rękawice renomowanych producentów, wykonane z tą samą dbałością o detale i wzmocnienia, co modele przeznaczone dla dorosłych. Wszystko po to, by maksymalnie zwiększyć komfort i bezpieczeństwo dłoni Twojego dziecka, umożliwiając bezkontuzyjny trening i czyniąc naukę sportów walki czystą przyjemnością i pasjonującą przygodą.

Poprawa komfortu i wygody na treningu

Odzież termoaktywna, przylegająca do ciała niczym druga skóra, wyznacza obecnie kanon jeśli chodzi o sprzęt do sportów walki. Odpowiednio dobrany rashguard zapewnia skuteczną ochronę przed siniakami i otarciami, a także podnosi możliwości wysiłkowe zapewniając wentylację skóry i kompresję mięśni. Pozytywnie wpływa na poziom bezpieczeństwa i skuteczności treningów. W tym dziale znajdują się rashguardy dla dzieci z długim i krótkim rękawem, stworzone z myślą o przeniesieniu treningów twojej pociechy na najwyższy poziom. Zapewnij swojemu dziecku wygodę treningu i radość ze sportu od najmłodszych lat, zapewniając mu wysokiej klasy odzież treningową. Duży wybór barwnych i pełnych energii wzorów sprawia, że nawet największe marudy znajdą coś dla siebie!

Nieustannie rosnąca popularność sztuk walki - również wśród najmłodszych - sprawia, że wszyscy liczący się producenci odzieży do sportów walki poszerzają swoją ofertę o linie spodenek treningowych dla dzieci. Charakteryzują się one krojem z nogawkami do kolan i regulacją w pasie na rzep Velcro, która zapobiega przemieszczaniu się lub zsuwaniu ubioru podczas treningu. W tej kategorii przedstawiamy szeroki wybór spodenek do MMA uszytych specjalnie dla dzieci, skonstruowanych pod kątem wymogów tej dyscypliny i w specjalnej rozmiarówce, dopasowanej do dziecięcej budowy ciała. Lekkie i elastyczne materiały zapewniają nieograniczoną swobodę ruchu, a kolorowe, komiksowe wzory zadowolą nawet najbardziej wybrednych młodych wojowników.

Treningowe wyposażenie dla najmłodszych nie byłoby również kompletne bez odpowiednich akcesoriów ochronnych - posiadamy w ofercie ochraniacze zębów w dziecięcej rozmiarówce. Warto zadbać o tą formę ochrony w pierwszej kolejności, unikając narażenia malucha na dość bolesną kontuzję.

Lista klubów specjalizujących w Brazylijskim Jiu Jitsu, MMA, boksie czy kickboxingu, które posiadają  prężnie działające sekcje dla najmłodszych, stale rośnie. Sporty walki uczą dzieci szacunku, zaradności i wytrwałości - zadbaj o ich bezpieczeństwo i o to by nie zniechęciły się do treningu przez marnej jakości sprzęt! W razie pytań, zachęcamy do kontaktu - nasz Dział Obsługi Klienta z pewnością chętnie odpowie na Twoje pytanie i pomoże w doborze odpowiedniego ekwipunku!