Skakanki bokserskie

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 119,00 zł

Kolor

Kolor

Dlaczego skakanka bokserska jest tak skuteczna?

Skakanka bokserska to klasyczny i bardzo popularny przyrząd treningowy rozwijający wiele cech motorycznych takich jak szybkość, koordynacja, wytrzymałość itp. W treningu bokserskim skakanka jest jednym z obowiązkowych przyrządów, który poprawia dodatkowo pracę i szybkość nóg. Zastosowanie skakanek wychodzi znacznie poza sporty walki. Używa się ich w wielu innych dyscyplinach jak fitness, crossfit czy jako narzędzie rozgrzewkowe idealne do zastosowania w każdej aktywności sportowej. Trening na skakance bokserskiej daje wiele korzyści zdrowotnych a używać je mogą osoby o praktycznie zerowym doświadczeniu treningowym a także osoby w zaawansowanym wieku.

Wybór odpowiedniej skakanki bokserskiej

Wybór skakanki bokserskiej nie jest skomplikowany. W dużej mierze zależy od oczekiwań osoby ćwiczącej i celów treningowych jakie chce osiągnąć. Jeśli Twoim celem jest poprawa ogólnej wydolności i wytrzymałości warto skupić się na wyborze klasycznej skakanki bokserskiej ze średniej ciężkości uchwytami i linką. Taka skakanka stanowi kompromis między pracą szybkościową a wytrzymałością i wydolnością. 

Gdy będziesz chciał np. poprawić szybkość i pracę nóg aby lepiej i sprawniej poruszać się podczas sparingów bokserskich to wybierz skakankę szybkościową tzw. speed-rope. Charakteryzuje się ona cieńszą, metalową linką oraz wykorzystaniem łożysk dzięki czemu jest naprawdę szybka. Ta skakanka często wykorzystywana jest także przez osoby trenujące crossfit.

Jeśli twoim celem jest znaczna poprawa ogólnej wytrzymałości twojego ciała z ukierunkowaniem na obręcz barkową to skup się na wyborze cięższej skakanki. Taka skakanka może mieć albo znacznie grubszą linkę albo masywniejsze, dociążone uchwyty (rączki). Trening na niej wzmocni twoje barki i ramiona oraz poprawi kondycję i ogólną wytrzymałość.

Jaka skakanka będzie dla mnie najlepsza?

Jeśli znasz już rodzaje skakanek i wybrałeś odpowiedni dla Ciebie rodzaj, nadszedł czas aby skupić się na długości skakanki bokserskiej. Tutaj sprawa jest bardzo prosta i nie należy jej zbędnie komplikować. Skakanka może być albo zbyt krótka albo zbyt długa. Pomożemy Ci uniknąć tych obydwu sytuacji.

Skakanka zbyt krótka:

Skakanka do boksu powinna być przynajmniej takiej długości aby złożona na pół, sięgała od ziemi do Twojej klatki piersiowej. Każda krótsza skakanka będzie bardzo niewygodna i nie spełni swojej potrzeby, powodując u Ciebie zbędną frustrację.

Skakanka zbyt długa:

Aby uniknąć wyboru zbyt długiej skakanki bokserskiej powinieneś wybrać model o takiej długości aby po złożeniu na pół, nie sięgała ona od ziemi powyżej Twojej głowy. Taka skakanka treningowa będzie Cię zmuszała do zbyt obszernych ruchów ramionami co będzie nienaturalne i niepoprawne technicznie. 

Zwróć uwagę, że wiele skakanek dostępnych w naszym sklepie posiada regulowaną długość i z pewnością będziesz w stanie ją dobrze dopasować do swojego wzrostu.