Cross Training/Fitness

Sprzęt do treningu crossfit całego ciała

Sprzęt cross training fitness stanowi obszerną gamę narzędzi treningowych, stworzonych z myślą o intensywnych i wszechstronnych treningach, które angażują różne grupy mięśniowe oraz rozwijają kluczowe umiejętności fizyczne.

Akcesoria i przyrządy, które znajdziesz w tej kategorii naszego sklepu, nie tylko umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń, ale także wspiera rozwój siły, wytrzymałości, zwinności, koordynacji oraz równowagi.

W skład tej kategorii wchodzi szereg produktów, z których każdy pełni swoją unikalną rolę w procesie treningowym.

Cross training - jakie akcesoria będą najlepsze?

Sprzęt treningowy będzie dla Ciebie wyjątkowo przydatnym towarzyszem, a akcesoria fitness, kiedy się już do nich przekonasz, staną się nieodłącznym narzędziem do Twoich treningów. Na co warto postawić, kiedy chcemy urozmaicić nasz plan treningowy?

Rękawiczki treningowe na siłownię są istotnym elementem dla osób praktykujących trening siłowy. Zapewniają ochronę dłoni przed otarciami, pęcherzami i odparzeniami, które są zmorą podczas intensywnego podnoszenia ciężarów. Dzięki nim trening staje się bardziej komfortowy i przyjemny, a także zmniejsza ryzyko kontuzji.

Taśmy do ćwiczeń TRX to wszechstronny sprzęt, który umożliwia trening funkcjonalny z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Można dzięki nim wykonywać różnorodne ćwiczenia, angażując mięśnie całego ciała. Niezwykle popularne zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów ze względu na łatwość użycia.

Gumy oporowe do ćwiczeń to kolejny niezastąpiony element treningu funkcjonalnego. Dzięki nim można zwiększyć opór podczas wykonywania różnorodnych ćwiczeń siłowych i rozciągających, co przekłada się na lepsze rezultaty treningowe. Ta forma treningu jest łatwa dzięki temu, że gumy są lekkie, przenośne i łatwe w użyciu, co czyni je doskonałym narzędziem do treningu zarówno w domu, jak i na siłowni. Zestaw gum jest też niewielkim wydatkiem.

Maty do akupresury to świetny sposób na poprawę regeneracji i zapewnienie sobie relaksu po treningu. Redukują napięcia mięśniowe, ból i stres. Maty są coraz bardziej popularne wśród trenujących - nie są to klasyczne przyrządy ćwiczeń, ale nie warto kwestionować ich przydatności.

Drabinki koordynacyjne są świetnym narzędziem do poprawy koordynacji i szybkości, niezastąpione przy treningu pracy na nogach, tak ważnej w sportach walki. Ćwiczenia wykonywane przy użyciu drabinek koordynacyjnych angażują różne grupy mięśniowe.

Paski do martwego ciągu są niezbędnym narzędziem w treningu siłowym. Pozwalają one na bezpieczne podniesienie ciężaru, chroniąc dolną część pleców przed kontuzjami. Paski te są wykorzystywane przez zaawansowanych sportowców oraz początkujących. Jeśli chodzi o akcesoria fitness, które przydadzą się w treningu siłowym, to nasz faworyt.

Hantle, ciężarki i kettelbel to kluczowy sprzęt w treningu siłowym, który umożliwia zwiększenie masy ciała podczas ćwiczeń, także tych w domowym zaciszu. Dzięki nim można skutecznie rozwijać siłę, wytrzymałość oraz masę mięśniową. Hantle i ciężarki są dostępne w różnych wagach i kształtach, co pozwala na dopasowanie treningu do indywidualnych potrzeb i celów. Innym narzędziem, które w ostatnich latach zyskiwało na popularności, jest kettlebell, przydatny do wykonywania dynamicznych ćwiczeń siłowych i poprawiający koordynację.

Nie zapominajmy też o piłkach lekarskich (slam ball i wall ball). Często są niedoceniane, ale stanowią doskonały sposób na trening w domu lub na siłowni całego ciała, angażując zarówno mięśnie stabilizujące, jak i głębokie mięśnie brzucha. Ćwiczenia wykonywane przy użyciu piłek lekarskich rozwijają siłę, wytrzymałość, wpływają też na równowagę i stabilność ciała.

Wszechstronny rozwój mięśni dzięki treningowi funkcjonalnemu

W dziale Cross Training znajduje się sprzęt treningowy wykorzystywany podczas treningu funkcjonalnego, który jest doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych treningów MMA, BJJ, boksu i innych. W zależności od przeprowadzonych ćwiczeń, ich intensywności i charakteru trening funkcjonalny rozwija siłę, dynamikę, koordynację, szybkość i wiele innych cech trudnych do rozwijania podczas tradycyjnych ćwiczeń na siłowni. Trening funkcjonalny jest idealny do łączenia z treningiem sportów walki ponieważ rozwija mięśnie wszechstronnie, angażując podczas ćwiczeń całe łańcuchy mięśniowe.

Postaw na cross trening / fitness i czerp korzyści z treningu funkcjonalnego

Jeśli chodzi o sprzęt cross training fitness, to znajdziesz u nas zróżnicowany wybór narzędzi treningowych, które umożliwia kompleksowy rozwój kondycji fizycznej oraz osiąganie różnorodnych celów treningowych. Cross training i fitness to skuteczna forma treningu.

Dzięki różnorodności dostępnych produktów w sklepie fitness, każdy może znaleźć takie akcesoria treningowe i narzędzia, które będą odpowiednie do jego potrzeb i preferencji treningowych.