Tarcze do kopania, tarcze treningowe do kopnięć

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 249,00 zł - 539,00 zł

Kolor

Kolor

Opcja

Opcja

Tarcze treningowe do kopania – tarcze do kopnięć

Dobry trening to taki, który pomaga się rozwijać – zwiększa siłę, dynamikę ruchów czy poprawia precyzję uderzeń. Każdy zawodnik sztuk walki dobrze wie, że często przydatne są do tego odpowiednie akcesoria, a w tym tarcza do kopnięć. Takie duże tarcze do kopania (potocznie nazywane są czasem „kopertami”) są nieodzownym uzupełnieniem ekwipunku treningowego, który pozwala na doskonalenie techniki i rozwijanie siły kopnięć typu low kick i front kick. Dowiedz się więcej o tym typie sprzętu i poznaj naszą ofertę.

Podstawowe informacje na temat tarcz do kopania

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sportami walki i chcesz kupić swoją pierwszą tarczę treningową do kopnięć, to powinieneś dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Tarcza do kopania posiada uchwyty pozwalające ją trzymać jedną albo dwiema rękami, co umożliwia tarczującemu swobodne i dynamiczne zmienianie kąta i różnicowanie typu kopnięć w trakcie sesji tarczowania. Gruba warstwa wypełnienia skutecznie amortyzuje nawet najmocniejsze kopnięcia, umożliwiając komfortową i bezkontuzyjną pracę nad wygenerowaniem dużej siły kopnięcia, bez obaw o poturbowanie tarczującego.

Treningowe tarcze do kopnięć są chętnie stosowane nie tylko przez zawodników muay thai i kickboxingu, ale i przez adeptów tradycyjnych sztuk walki, takich jak karate lub kung fu, gdzie kopnięcia stanowią główną i najbardziej punktowaną technikę ofensywną. Tarcze do kopania znajdują również zastosowanie w treningach krav magi i samoobrony, gdzie używa się ich do symulowania sytuacji zagrożenia, w których napastnik wyprowadza kopnięcie, lub do treningu technik defensywnych, w których różne kopnięcia są wykorzystywane do obrony przed agresorem. Niezależnie od tego, jaką dyscyplinę uprawiasz i do jakiego celu potrzebujesz tarcz, w naszym sklepie znajduje się bogaty wybór sprzętu tego typu w zróżnicowanym przedziale cenowym.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Lubimy być przygotowani na najróżniejsze potrzeby naszych klientów, dlatego w asortymencie MMAniak.pl znajdziesz tarcze do kopania w kilku rozmiarach (np. 75×35×15 cm czy 61×43×15 cm). Jeśli zaś chodzi o producentów odpowiedzialnych za ich stworzenie, to postawiliśmy na zaufane marki: StormCloud, Ringhorns Fairtex, RDX oraz Venum. Decydując się na którąś z nich, wybierasz wysoką jakość wykonania. Wewnątrz tych tarcz znalazła się kilkuwarstwowa skompresowana pianka, a czasem dodatkowo wkład żelowy. Oba materiały świetnie amortyzują uderzenia. Natomiast od zewnątrz pokryte są wytrzymałym materiałem (zazwyczaj skórą syntetyczną), który dodatkowo wzmacniany jest niezawodnymi szwami. Wszystko po to, aby tarcza do kopnięć mogła posłużyć na wielu treningach. Uchwyty zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było je wygodnie trzymać nawet podczas serii wielu silnych kopnięć. Marka Fairtex pomyślała także o komforcie trenera i zaprojektowała tarczę dla prawo- i leworęcznych, co jest zdecydowanie na plus. Wszystkie modele są odpowiednio wyprofilowane, co wpływa na komfort zadawania ciosów. Zdecyduj się na zakupy w naszym sklepie i ciesz się wytrzymałą tarczą, która urozmaici Twój trening!