Kimona karate dla dzieci

Szukasz odpowiedniego kimona karate na treningi swojego dziecka? W tradycyjnych sztukach walki strój odgrywa ważną rolę i choć na początku wystarczy po prostu wygodne ubranie, na późniejszym etapie warto sięgnąć po lekkie i wygodne karategi, które pozwoli młodemu zawodnikowi na komfortowe zajęcia.

Kimona dziecięce zostały zaprojektowane tak, by odpowiadać na wymagania, które stawia przed trenującymi ta dyscyplina. Sprawdźmy zatem, co muszą mieć dobre kimona do karate, żeby warto było na nie postawić.

Stroje treningowe do karate dla dzieci

Kimona treningowe do poszczególnych sportów walki będą różnić się między sobą w zależności od tego, czym charakteryzuje się dana dyscyplina - judogi będą cięższe i bardziej wytrzymałe, doboki do taekwondo z kolei zapewnią jak największą mobilność zawodnika.

W tej kategorii znajdziesz kimona dziecięce poświęcone jednej z najbardziej znanych form wschodnich sztuk walki bez ryzyka, że wydasz pieniądze na kimono do treningu, którego przeznaczenie jest inne i nie spełni potrzeb dzieci. Mowa do dziecięcym kimonie do karate.

Kimona do karate dla dziecka - charakterystyka

Kimona karatete dla dzieci to inaczej karategi dla dzieci. Różnią się od innych kimon do treningu przede wszystkim specjalnym krojem i konstrukcją. Odpowiedni krój kimono zapewnia dużą swobodę ruchów podczas treningów, gwarantuje też wygodę. Mają one zazwyczaj krótsze rękawy i nogawki niż kimona używane w innych dyscyplinach, co umożliwia łatwiejsze wykonywanie technik karate.

Nie zapominaj też, że komplet do karate dla dziecka to nie tylko karatega ale i również pas. Pasy przywiązane do kimona mają swoje znaczenie i oznaczają stopnie zaawansowania w treningach, co jest istotne z punktu widzenia tradycji i szacunku wobec sztuki.

Podczas wyboru kimona karate dla dziecka warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.

Rozmiar dziecięcego kimona do kata i kumite

Od tego trzeba zacząć - odpowiedni rozmiar kimona to podstawa udanego zakupu - ten element stroju powinien być dopasowany do sylwetki dziecka, ale także pozostawiać swobodę ruchów. Nie ma sensu kupowanie kimona dla dziecka "na zapas". Jak w przypadku zdecydowanej większości sprzętu do sportów walki, zawodnik musi mieć dopasowany sprzęt, żeby w pełni cieszyć się treningami.

Jakość karategi dla dziecka

Wysoka jakość materiału, z którego wykonane jest kimono, jest kluczowa dla komfortu noszenia oraz trwałości. Stroje do karate powinny być stworzone z wytrzymałych materiałów, ale jednocześnie być też miękkie i przyjazne dla skóry dziecka. Dodatkowo, system wiązania pasa powinien być solidny i łatwy w obsłudze, co umożliwia dziecku samodzielne ubieranie i zdejmowanie kimona.

Komplet do karate dla dziecka (dziecięce kimono karate + pas karate dla dziecka) znajdziesz w naszym sklepie sportowym

W naszym sklepie ze sprzętem do sportów walki znajdziesz doskonałej jakości kimona z wysokogatunkowej bawełny, które zapewniają komfort treningu. Dobór kimona tylko pozornie nie jest rzeczą łatwą - główną kwestią jest w tym przypadku oczywiście wybór właściwego rozmiaru. Idealną sytuacją jest ta, w której dziecko może przymierzyć strój.