Buty

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 219,00 zł - 919,00 zł

Kategorie

Kategorie

Buty do sportów walki

Czy wiesz, że buty do sportów walki zostały opracowane tak, aby jak najbardziej okalać stopę zawodnika, która jest w ciągłym ruchu? Boks, MMA czy BJJ to dynamiczne sporty – zwykłe obuwie sportowe noszone na siłownię czy do biegania może utrudniać prawidłową pracę nóg. W tej kategorii znajdziesz możliwie jak największy wybór butów przeznaczonych do treningu sportów walki. Ich konstrukcja i materiały, z których są wykonane, mają na celu poprawę mobilności, bezpieczeństwa i komfortu na ringu. Zadbaj więc razem z nami o swoje stopy i całe ciało – i wyposaż się w odpowiednie buty treningowe. W niniejszej kategorii znajdziesz dwa główne rodzaje butów. Pierwszym z nich są buty bokserskie, natomiast drugim rodzajem butów są buty zapaśnicze. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Buty treningowe do boksu a buty do MMA

Zacznijmy od małego porównania butów do sportów walki. Obuwie przeznaczone dla bokserów musi odpowiadać charakterystyce tego sportu. Z tego powodu ich specyficzna konstrukcja bardzo często składa się z płaskiej podeszwy i podwyższonej cholewki, której zadaniem jest dobra stabilizacja i zabezpieczenie stawu skokowego – tak ważnego dla każdego boksera. Podobnie jest w przypadku butów do MMA. Przeznaczone są do uprawiania sportów chwytanych na macie, takich jak np.: zapasy, grappling, BJJ itp. Stabilizują one staw skokowy oraz chronią stopy przed otarciami. Co ciekawe – ten rodzaj obuwia nadaje się również do uprawiania boksu i innych sportów walki, w których dozwolone jest używanie butów. Bardzo często stosowane są przez bokserów, ponieważ płaska podeszwa w tych butach ułatwia poruszanie się na ringu.
Należy jednak wspomnieć o tym, że w butach zapaśniczych cholewka jest krótsza niż w butach bokserskich, dlatego stabilizacja kostki jest nieco mniejsza. Oznacza to, że ten rodzaj obuwia sprawdzi się w sportach, w których ta część ciała powinna być mobilna. Jednak u zawodników, u których dochodzi do częstych kontuzji stawu skokowego, zaleca się wybranie odmiany z wyższą cholewką – czyli bokserskiej.

Zapoznaj się z ofertą MMAniak.pl i wybierz dla siebie odpowiednie buty treningowe

W MMAniak.pl czeka na Ciebie szeroki wybór modeli. Producenci zadbali o to, aby ich buty były możliwie jak najlżejsze – wszystko po to, aby nie obciążać nadmiernie nóg zawodnika. Dostępne u nas buty do MMA i boksu zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża. Możesz także liczyć na właściwą wentylację, która zadba o to, aby Twoja stopa nie przegrzewała się podczas intensywnego treningu. Znajdziesz u nas buty treningowe wyprodukowane m.in. przez: Adidas, Asics i Venum – dostępne w wielu rozmiarach i o rozmaitych kolorach.
Mamy nadzieję, że spośród naszej zróżnicowanej oferty uda Ci się wybrać idealnie dopasowaną parę do Twojej stopy. Pamiętaj, że obuwie treningowe powinno być przede wszystkim wygodne – zapoznaj się więc dokładnie z modelami dostępnymi w naszym sklepie i starannie wybierz odpowiadający Ci rozmiar. Jeśli okaże się, że zamówione przez Ciebie buty do sportów walki są nie wygodne lub nie pasują rozmiarem, to masz aż 100 dni na ich zwrot. Oczywiście obuwie nie powinno nosić śladów użytkowania.
Mamy jednak nadzieję, że będziesz zadowolony z zamówienia, a Twój trening nabierze nowego wymiaru z wygodnymi butami!