Buty Bokserskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 329,00 zł - 919,00 zł

Boks to sport walki w którym dużą rolę odgrywa szybkość poruszania się czyli tzw. praca nóg. Mimo, że ciosy zadaje się rękoma to nogi stanowią o ich sile i szybkości. Wiele uników i obron zależy od odpowiedniego ustawienia i reakcji stóp boksera a wiele kombinacji ciosów zadawanych rękami poprzedzona jest szybkim dostawieniem nóg.

Zalety używania butów bokserskich

Buty bokserskie to rodzaj specjalnego obuwia przeznaczonego do treningu boksu. Zalety używania obuwia bokserskiego to przede wszystkim zwiększenie wygody poruszania się oraz zabezpieczenie stawu skokowego przed kontuzjami. Buty do boksu charakteryzują się płaską podeszwą z antypoślizgowego materiału, dzięki której zdecydowanie łatwiej jest przemieszczać się po ringu. Do tego ten rodzaj obuwia powinien być jak najlżejszy aby jak najmniej obciążać stopy boksera podczas wielokrotnego powtarzania podobnych dynamicznych ruchów. Buty bokserskie w większości przypadków posiadają wyższą cholewkę z wysokim wiązaniem, której zadaniem jest zwiększona stabilizacja i ochrona stawu skokowego, który jest bardzo narażony na duże obciążenia podczas treningu, sparingu i walki bokserskiej. 

Jak dobrać buty do boksu

Dobierając odpowiednie buty do boksu należy się skupić na wygodzie i tym by się w nich dobrze czuć. Pamiętaj, że buty bokserskie na pierwszy rzut oka mogą wydawać się ciasne ale ich zadaniem jest ściśle przylegać do Twojej stopy, która musi być stabilna i nie może się przemieszczać w bucie podczas treningu. W przeciwnym razie możesz się nabawić kontuzji! Oczywiście to nie oznacza abyś kupował za małe buty ale nie oczekuj w nich dużego luzu - zawsze zostaw 1 -1,5 cm miejsca na palce. 

Wybierając obuwie bokserskie zwróć uwagę na to aby nie były zbyt masywne. Lżejsze buty, wykonane z lekkich materiałów będą wygodniejsze i nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie zauważysz różnicy to uwierz nam, że po całym treningu będziesz ją czuł. Ważnym aspektem jest również wentylacja. Dobre buty bokserskie powinny być wykonane z materiałów, które cechują się dobrą przewiewnością. To kolejny czynnik  dzięki któremu również zwiększysz swój komfort podczas treningu. Unikaj butów wykonanych z ciężkiej skóry!

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór profesjonalnych butów bokserskich. W razie jakichkolwiek pytań nasi eksperci z Działu Obsługi Klienta z pewnością Ci pomogą.