Ochraniacze na uszy ochronią cię przez "kalafiorami"

Praktycznie każda osoba, która trenuje BJJ lub MMA spotkała się z problemem "kalafiorów" - nieładnie wyglądających defektów uszu. Problem ten dotyka głównie adeptów sportów parterowych oraz zapasów i judo. Powstaje w wyniku pęknięcia chrząstki w uchu. Dzieje się tak w wyniku uderzeń i nacisków na uszy, bardzo częstych w wyżej wymienionych sportach. Kontuzja ta nie dość, że jest bolesna to również bardzo ciężko jest się jej pozbyć w sposób nie pozostawiający śladu. Jeśli już się Wam to zdarzy to istnieje ogromne ryzyko, że zostaniecie z kalafiorami do końca życia. Plusem jest fakt, że być może zaimponujecie kolegom lub kobiecie faktem, że trenujecie sporty walki :-). Aby uchronić się przez "kalafiorami" powinniście używać ochraniaczy na uszy. Od razu zaznaczymy, że powinno się używać ich profilaktycznie w celu zapobiegania kontuzjom. Tak na marginesie nie wolno ich stosować w momencie gdy mamy niezaleczonego kalafiora ponieważ może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Sklep MMAniak.pl ma w swojej ofercie profesjonalne ochraniacze na uszy specjalnie przeznaczone do używania podczas treningów MMA, BJJ, zapasów itp. Schemat budowy takiego ochraniacza jest zazwyczaj taki sam. Składa się on z dwóch nauszników połączonych na górze głowy oraz pod brodą specjalnym, regulowanym zapięciem. Ceny ochraniaczy na uszy potrafią być różne a ich konstrukcja podobna dlatego przed zakupem warto się nas poradzić a na pewno poradzimy Ci jaki ochraniacz nabyć, w zależności od Twoich potrzeb.

Jeśli jesteś rodzicem to warto się zastanowić i nabyć ochraniacz na uszy dla swojego dziecka. Dzieci są dużo bardziej żywsze i żywiołowe od osób dorosłych. Często nie potrafią również przewiedzieć następstw niektórych działań i zapewne nie zdają sobie sprawy, że w bardzo młodym wieku mogą mieć zdeformowane uszy które zostaną im na całe życie. Warto zapobiegać oraz edukować nasze dzieci aby czerpały maksimum przyjemności z treningów sportów walki nie tracąc przy tym tak cennego zdrowia.