Maty piankowe - Puzzle

Cena

Cena

  • 70,00 zł - 129,00 zł

Maty puzzle - bezpieczeństwo na Pierwszym Miejscu

Maty puzzlowe to podstawowy element wyposażenia klubu sportów walki, który zapewnia bezpieczeństwo podczas treningów zdecydowanej większości dyscyplin - będą świetne dla zawodników MMA, boksu, kickboxingu czy muay thai.

Dzięki swojej elastyczności i amortyzacji redukują ryzyko urazów podczas rzutów, pracy w parterze czy upadków podczas treningów sportów uderzanych. Zabezpieczenie podłogi matą to świetny sposób na to, żeby przygotować do zajęć zarówno salę, jak i stworzyć warunki do treningu w domowym zaciszu, pozwalając na różne ćwiczenia.

Jak wybrać maty treningowe?

Wytrzymałe materiały, z których jest wykonana mata typu puzzle, gwarantują długotrwałość i odporność na uszkodzenia, nawet w warunkach intensywnego użytkowania. To istotne, zwłaszcza gdy maty są używane podczas treningów bokserskich, zapasów czy innych dyscyplin z bliskim kontaktem.

Oprócz tego wykorzystanie mat ochronnych pozwala też na inne aktywności, taki jak ćwiczenia fitness, trening pilates czy różnego rodzaju aktywności, do których jest potrzebna siłownia domowa.

Co charakteryzuje dobre maty ochronne? Powinny gwarantować łatwy montaż i demontaż, pozwalając na elastyczne ułożenie ich w dowolnym kształcie i rozmiarze. To przydatne podczas organizacji różnorodnych zajęć czy treningów, gdzie konfiguracja przestrzeni treningowej może ulegać zmianom.

Trzeba też sprawdzić grubość maty typu puzzle i odpowiednio dopasować ją pod kątem przeznaczenia - cieńsze maty puzzlowe będą dłużyć stójkowiczom, grubsze zostały stworzone z myślą o parterowcach jak zapaśnicy czy zawodnicy BJJ. To też idealne maty do judo.

Maty ochronne i higiena

Drugą istotną sprawą jest higiena i łatwość czyszczenia, co przydaje się zwłaszcza w środowisku, gdzie dużą rolę odgrywa kontakt ciała z podłożem. Materiały, z których są wykonane, zazwyczaj są łatwe do utrzymania w czystości i nie ma zagrożenia, że specjalistyczne środki czystości negatywnie wpłyną na ich funkcjonalność.

Antypoślizgowe maty puzzlowe mają być uniwersalne - są również idealnym podłożem, gwarantując bezpieczeństwo przy wszystkich treningach, zarówno bardziej statycznych rozciągających, siłowych czy równoważnych, jak i tych, w których ma miejsce wiele dynamicznych ruchów - zdecydowanie jest to charakterystyka większości sportów walki.

Podsumowując, jeśli szukasz szybkiego, trwałego i funkcjonalnego sposobu na to, żeby wykończyć maty Maty puzzlowe stanowią nieodłączny element każdej sali treningowej dla pasjonatów sportów walki. Ich właściwości sprawiają, że są nie tylko praktycznym, ale też bezpiecznym i funkcjonalnym wyposażeniem, które wspomaga rozwój umiejętności każdego zawodnika.