Sprzęt do sportów walki dla kobiet

Na jaki sprzęt treningowy powinnaś postawić? Na początku powiedzmy sobie jasno - na pewno powinnaś wybrać coś, co sprawdzi, że codzienny trening będzie przeprowadzany w komfortowych warunkach. Oczywiście na tyle, na ile sporty walki to umożliwiają - boks, kickboxing, MMA, muay thai czy BJJ to wymagające dyscypliny, które wiążą się z dużym wysiłkiem, ale też mogą bardzo dużo dawać trenującym.

Jeśli pasjonujesz się sportami walki albo dopiero zaczynasz je trenować, mamy dla Ciebie sprzęt treningowy dla kobiet, który spełni oczekiwania - bez względu na Twój poziom i treningowe cele. Co możemy Ci zaproponować?

Idealny sprzęt treningowy w dobrej cenie? To możliwe

Każdy ze sportów walki będzie wymagał nieco innego zestawu sprzętu - ważne jednak, żeby stawiać na coś sprawdzonego i dopasowanego do Twojego poziomu. Jeśli zaczynasz, szukaj sprzętu dla początkujących, stawiającego na bezpieczeństwo i wygodę.

Oczywiście możesz też "zbroić" się na zajęcia kawałek po kawałku, dodając poszczególne elementy wyposażenia po jakimś czasie. Nie ma chyba trenerów, którzy oczekują, że na swój pierwszy trening sportów walki przyjdziesz w kompletnym zestawie sprzętu, nie mając w ogóle pojęcia, czy jest to rzecz dla Ciebie czy może zrezygnujesz po kilku zajęciach. Zobacz marki, które mają świetną relacją jakoś/cena jak choćby StormCloud.

Dla bardziej zaawansowanych zawodniczek mamy sprzęt z czołowych światowych marek, takich jak Fairtex, Venum, Tatami, Twins czy Rival.

W zależności od tego, jaki sport trenujesz, przydadzą Ci się:

Rękawice Bokserskie Damskie

Rękawice bokserskie dla kobiet to idealne połączenie stylu, komfortu i ochrony. Dostępne w różnych kolorach i wzorach, zapewniają nie tylko solidną ochronę dłoni, ale także ciekawy i różnorodny design, tak, aby każda kobieta mogła wyrazić swoją indywidualność na treningu

Bez problemu znajdziesz klasyczne rękawice do boksu, do muay thai czy kickboxingu, a także modele uniwersalne, które sprawdzą się w większości sportów uderzanych. Dobieraj wagę rękawic w zależności od tego, co czego będziesz używać rękawic, staraj się nie brać sprzętu zbyt ciężkiego i zbyt lekkiego - ten pierwszy sprawi, że będziesz miała problemy z poprawnym wykonywaniem technik, drugi zaś narazić Ciebie lub treningowego partnera na kontuzję.

W parze z rękawicami idą owijki bokserskie damskie, które dodatkowo zabezpieczą dłonie i wydłużą życie Twojego sprzętu, chłonąć nadmiar potu, który szkodzi wnętrzu rękawic. Elastyczne, wygodne i trwałe, stanowią doskonałe wsparcie podczas treningów bokserskich.

Rękawice MMA Damskie

Rękawice MMA damskie to podstawa jeśli chodzi o trening mieszanych sportów walki. Ten sport jest bardzo przekrojowy, będzie wymagał od Ciebie zarówno pracy nad stójką, parterem i zapasami. Wymaga to oczywiście nieco większej ilości sprzętu niż w przypadku innych sportów walki, jednak nie jest to przepaść - oprócz ochraniaczy główną różnicą są tu rękawice.

Niektóre elementy stójki można trenować w zwykłych rękawicach bokserskich, jednak do sparingów i walki niezbędne będą typowe rękawice do MMA, pozwalające na stosowanie chwytów i pracę w parterze.

Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie treningów, zapewniają ochronę dłoni, kciuka i nadgarstka, pozwalając zarówno na treningi techniki, jak i sparingi.

Ochraniacze na Piszczele Damskie

Odpowiednia ochrona podczas treningów to kluczowa sprawa - zdecydowanie będziemy to podkreślać. W sportach, w których używa się kopnięć, trzeba zadbać o zabezpieczenie piszczeli. Zanim nauczysz się kopać, minie chwila i dobrze byłoby nie narazić się na dłuższą przerwę już na starcie.

Uwierz nam, że czasem jedno kopnięcie może kosztować naprawdę dużo bólu. Pomagają tego oszczędzić właśnie ochraniacze na piszczele damskie - jest wiele rozmiarów i ciekawych modeli pod względem wizualnym, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ochraniacze na Krocze Damskie

Bezpieczeństwo to priorytet podczas treningów. Ochraniacze na krocze dla kobiet w naszej ofercie to nie tylko niezbędny element wyposażenia, kiedy wchodzisz w poważniejsze treningi, mocniejsze treningi i starty, ale także gwarancja bezpieczeństwa podczas zwykłych treningów. Jeśli chcesz mieć stuprocentowy komfort, powinnaś rozważyć zakup tego elementu sprzętu.

Akcesoria treningowe dla kobiet

W tej kategorii znajdziesz również różnorodne akcesoria treningowe damskie dostosowane specjalnie do kobiecych potrzeb. Od torby treningowej po skakanki i ochraniacze na zęby, oferujemy pełen zakres produktów niezbędnych do kompleksowego treningu.

Rozejrzyj się i znajdź wysokiej jakości sprzęt, z którym zrobisz świetne i bezpieczne treningi. Dbamy o to, aby każda kobieta znalazła tutaj coś idealnego dla siebie, niezależnie od poziomu zaawansowania czy preferowanej dyscypliny sportu walki.