Rękawice mma damskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

 • 59,00 zł - 339,00 zł

Rękawice do MMA dla kobiet

Rękawice MMA damskie muszą spełniać przynajmniej kilka kryteriów, żeby trenująca w nich kobieta mogła czuć się bezpiecznie na macie i w oktagonie. Ta kategoria została stworzona z myślą o kobietach, które szukają w sprzęcie niezawodności.

Zalety treningów MMA

Treningi MMA to coś więcej niż tylko forma aktywności fizycznej - to kompleksowy sposób poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego, a regularne chodzenie na zajęcie przynosi też wiele innych korzyści. Wśród nich można wymienić rzeczy takie jak:

 • Poprawa kondycji fizycznej

 • Wzrost pewności siebie

 • Redukcja stresu

 • Rozwój umiejętności samoobrony

Rękawice MMA damskie - charakterystyka

Wybór odpowiednich rękawic MMA to kluczowy krok dla bezpiecznych, skutecznych i przyjemnych treningów. Dlatego też, w naszym sklepie internetowym oferujemy bogaty wybór rękawic, które spełnią oczekiwania każdej pasjonatki sztuk walki.

Co musisz wiedzieć o nich wiedzieć, żeby wybrać dobrze?

Zarówno męskie, jak i rękawice do MMA damskie, dzielą się na rękawice sparingowe i rękawice do walki. Podobnie jest zresztą w boksie - rękawice dla kobiet nie różnią się od tych dla mężczyzn, nie ma przecież większych różnic w budowie dłoni czy nadgarstków.

Rękawice MMA sparingowe damskie

Sparingowe to typowy sprzęt, który jest wykorzystywany podczas treningów, na których uczysz się poszczególnych technik albo sprawdzasz swoje umiejętności podczas sparingów.

Zajęcia MMA mają w sobie wiele elementów zarówno stójkowych, jak i zapaśniczych czy grapplingowych, rękawice MMA sparingowe muszą być więc jak najbardziej uniwersalne - chronić w stójce, ale nie przeszkadzać podczas pracy w parterze. Rękawice sparingowe charakteryzują się większą ilością wypełnienia od rękawic do walki (tzw. rękawice grapplingowe).

Rękawice MMA do walki damskie

Rękawice do walki z kolei, jak sama nazwa wskazuje, służą bardziej zaawansowanym zawodnikom w profesjonalnych walkach - jeśli zaczynasz swoją przygodę z MMA, możesz śmiało skupić się na sparingowych, nazywanych też często "bombkami". Rękawice dla zawodników mają bardzo wąską specjalizację.

Jakie rękawice do MMA dla kobiet będą odpowiednie?

Jeśli masz za sobą dopiero kilka treningów albo dopiero przymierzasz się do tego, by zacząć, nie musisz wydawać fortuny na sprzęt - być może okaże się, że Twój zapał szybko się skończy. Nawet podstawowy sprzęt może jednak być wysokiej jakości.

 1. Jakość Materiałów: Wysoka jakość materiałów jest kluczowa dla trwałości rękawic. Odpowiednie skóry syntetyczne lub naturalne skóry zapewnią trwałość i ochronę dłoni podczas treningów.

 2. Dopasowanie: Rękawice powinny być odpowiednio dopasowane do dłoni, aby zapewnić maksymalną ochronę i komfort. Zbyt luźne lub zbyt ciasne rękawice mogą prowadzić do kontuzji. Jak dobrać rozmiar? Nie powinno być to większym problemem w przypadku, kiedy możesz wybrać się do naszego sklepu. Jeśli nie masz takiej opcji, staraj się celować w nieco mniejsze rozmiary - rozmiarówki robione są pod mężczyzn, którzy zazwyczaj mają większe dłonie. Dobór rozmiaru może być problematyczny na początku, później, kiedy już poznasz marki, będziesz doskonale wiedzieć, czego potrzebujesz.

 3. Wygodne Zapięcie: Zapięcie, które powinny mieć rękawice treningowe MMA, powinno być łatwe w użyciu i skutecznie utrzymywać rękawice na miejscu podczas treningów.

 4. Zabezpieczenie Nadgarstka: Warto wybrać rękawice z odpowiednim zabezpieczeniem nadgarstka, co zminimalizuje ryzyko skręcenia lub kontuzji. Przeważnie jest to pasek, który owijasz wokół nadgarstka po założeniu rękawicy, daje on dobrą stabilizację i dobre zapięcie.

 5. Odpowiednia Grubość Wypełnienia: Rękawice powinny mieć odpowiednie wypełnienie, aby absorbować uderzenia i chronić dłonie przed kontuzjami. Jak wspominaliśmy wcześniej, rękawice MMA ważące 7oz będą idealnym wyborem dla większości trenujących kobiet. Rękawice MMA używane w walkach zostają dla zawodniczek o wyższym poziomie zaawansowania.

 6. Styl i Design: Nie zapominamy także o stylu! Rękawice MMA damskie, które znajdziesz w naszym sklepie, są dostępne w różnorodnych kolorach i wzorach, pozwalając Ci wyrazić swoją indywidualność na treningach.

Jeśli to, czego szukasz, to przede wszystkim funkcjonalne, ale także stylowe rękawice do mieszanych sztuk walki sztuk walki, sprawdź wszystko w tej kategorii.

Rękawica MMA damskie opinie o firmach

Najbardziej popularne rękawice damskie, które znajdziesz u nas i które z czystym sumieniem możemy polecić zdecydowanej wiekszości trenujących, to produkty od StormCloud takie jak rękawice MMA Hurricane, rękawice MMA Starfall i rękawice MMA Lynx. Pozostałe marki, które również charakteryzują się wysoką jakością, to Venum, RDX i Ringhorns. Dla bardziej zaawansowanych zostają rękawice MMA Fairtex i Combat Sports.

Sprawdź również naszą ofertę damskich ochraniaczy na piszczele oraz ochraniaczy na krocze dla kobiet.