Marka

Marka

Cena

Cena

  • 19,00 zł - 229,00 zł

Kolor

Kolor

Ochraniacze na zęby, szczęki bokserskie

Ochraniacze na zęby - podstawowa forma ochrony w sportach walki

Ochraniacz na zęby stanowi dla sportowców jeden z kluczowych środków bezpieczeństwa, często stosowanych w sportach walki. Jest niezbędny w sportach uderzanych takich jak boks, Muay Thai czy MMA. Coraz częściej stosuje się go również w sportach chwytanych jak zapasy czy BJJ. Wynika to ze specyfiki sztuk walki, w których cała twarzoczaszka, szczęka i zęby są mocno narażone na urazy. Kontuzje te są zazwyczaj bardzo bolesne, potrafią utkwić w psychice na dość długo, a samo leczenie np. złamanego zęba również nie należy do najprzyjemniejszych. Jak więc widać, jeśli nie chcemy cierpieć, ochraniacz na zęby staje się nie wyborem a koniecznością.

W sklepie MMAniak.pl znajduje się szeroki wybór ochraniaczy szczęki. Ostatnimi laty na rynku pojawiło się bardzo wielu producentów wytwarzających wysokiej klasy ochraniacze na zęby. Standardem stały się ochraniacze żelowe składające się z dwóch lub więcej warstw ochronnych, z czego warstwa wewnętrzna ma za zadanie idealnie się dopasować do naszych zębów, zapewniając ochronę, komfort i wygodę.

Szczęka bokserska - pojedyncza czy podwójna?

Szczęka bokserska - pojedyncza czy podwójna? - to jedno z najczęstszych pytań, jakie słyszymy od Klientów w naszej pracy. Zdecydowanie sugerujemy wybór szczęki pojedynczej, którą zakłada się na górną szczękę. W zasadzie w sklepie MMAniak.pl zdecydowaną większość asortymentu stanowią właśnie takie ochraniacze. Z czego to wynika? Po pierwsze podwójne ochraniacze na szczękę są bardzo niewygodne. Używając ich podczas swojego treningu, musisz mieć cały czas zaciśnięte zęby, aby szczęka ci nie wypadła. Znacząco utrudnia to oddychanie, ponieważ powietrze dociera do płuc zaledwie przez kilka małych dziurek pośrodku ochraniacza. 

Po drugie w naszym sklepie znajdziesz wyłącznie najlepsze, sprawdzone produkty od renomowanych producentów. Firmy te produkują wysokiej jakości pojedyncze ochraniacze żelowe. Podczas ich używania szczęka jest zaciśnięta, przez co dolne zęby są bardzo mocno schowane, a ich uszkodzenie w tego rodzaju ochraniaczu jest bardzo trudne. W dzisiejszych czasach w zasadzie zaprzestało się produkowania podwójnych ochraniaczy, ponieważ pojedyncze szczęki doskonale się sprawdzają i dają bardzo dobrą ochronę. Nawet typowo bokserska marki skupiają się głównie na produkcji pojedynczych ochraniaczy.

Formowanie ochraniacza na zęby

Dopasowanie ochraniaczy szczęki jest dość proste. Gotujemy wodę i wlewamy ją do szklanki. Do wrzącej wody wkładamy nasz ochraniacz i czekamy między 30 a 60 sekund (w zależności od modelu szczęki; więcej informacji znajduje się w instrukcji dołączonej do produktu). Po wyjęciu szczęki ze szklanki lekko ochładzamy ochraniacz pod kranem z zimną wodą, aby uniknąć poparzenia dziąseł. Kolejnym krokiem jest nałożenie na zęby ochraniacza, przyciśnięcie go do górnych szczęki i zassanie powietrza tak, aby dopasować ochraniacz do uzębienia. Trzymamy tak ok. 1 minuty, aż poczujemy, że ochraniacz się uformował. 

Po tych czynnościach wyjmujemy ochraniacz z ust i pukamy go pod strumieniem zimnej wody. Jest gotowy do użycia. Dobrze uformowany ochraniacz na szczękę stanie się twoim najlepszym przyjacielem podczas wymagających treningów.