Rashguardy

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 299,00 zł

Kategorie

Kategorie

Rashguardy - od sportów wodnych do MMA

Rashguard to typ sportowej, przylegającej do ciała koszulki termoaktywnej wykonanej z elastycznych materiałów - poliestru, spandexu i nylonu. Nazwa Rashguard pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie "ochronę przed wysypką". Rashguardy po raz pierwszy zostały wymyślone w Australii i były wykorzystywane w sportach wodnych takich jak surfing, windsurfing, kitesurfing itp. Ich zadaniem była ochrona przed obtarciami i promieniami słonecznymi. Bardzo szybko tego typu sportowe koszulki znalazły uznanie i zaczęły być stosowane w wielu innych dyscyplinach sportowych.

Rashguard i jego funkcje

Rashguardy stały się bardzo popularne w sportach walki takich jak: MMA, BJJ lub grappling. Podstawową ich funkcją jest ochrona Twojego ciała przed infekcjami skórnymi oraz obtarciami, które mogą się zdarzyć podczas treningu na macie - nie masz przecież pewności, że na sali w której trenujesz zachowane są wszystkie standardy czystości. Stosowanie odzieży typu rashguard wyeliminuje ten problem i będzie dużo bardziej wygodne niż stosowanie zwykłego bawełnianego t-shirta.

Drugim istotnym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem rashguardów jest fakt, że znacznie lepiej pozwalają oddychać Twojemu ciału podczas treningu. Są o wiele bardziej przewiewne dzięki czemu dużo efektywniej niż zwykły t-shirt regulują temperaturę ciała. Rashguardy posiadają również tzw. funkcję kompresyjną, która poprawia pracę mięśni i przyspiesza regenerację potreningową. Profesjonalne rashguardy są uszyte z wykorzystanie płaskich szwów typu "flatlock", które zapewniają znacznie lepszą mobilność ruchów niż zwykłe wystające szwy stosowane w odzieży codziennego użytku. Są również wygodniejsze niż tradycyjne szwy, które po prostu nie sprawdzają się w odzieży kompresyjnej.

Wyraź siebie poprzez rashguard

Jeśli chodzi o design to sztuczne tkaniny dają bardzo duże możliwości w nanoszeniu nieścieralnych nadruków metodą sublimacji. Producenci korzystają z tego wedle uznania i na rynku możemy zaobserwować całą masę efektownego wzornictwa. Wśród światowych marek prym wiodą takie firmy jak Hayabusa, Bad Boy oraz Venum, które projektując rashguard skupiają się na widowiskowych grafikach.

Brytyjska firma Tatami w swoich rashguardach skupia się na grafikach związanych z BJJ. Ich rashguardy o nazwie Zen Gorilla czy Thinker Monkey przeszły już do historii gatunku i przez wiele osób uznawane są jedne z najbardziej efektownych graficznie produktów w swojej kategorii. Możesz także poczuć się na treningu jak superbohater kupując rashguard marki Under Armour z serii Alter Ego z logiem Batmana, Supermana, Kapitana Ameryki itp.

Jeśli chodzi o design bardzo wiele do zaoferowania mają polskie marki np. Pitbull, którego rashguardy są bardzo popularne w całej Europie. Firma produkuje całą gamę odzieży kompresyjnej poświęconej różnym motywom związanym z MMA i innymi sztukami walki. Pitbull ma również w kolekcji bardzo popularne ostatnio rashguardy patriotyczne z polskimi motywami narodowymi. Druga z renomowanych polskich marek, Extreme Hobby także poczyniła ogromny postęp ostatnimi czasy i produkty tej marki są bardzo często widywane w klubach i na macie. Dodatkowo wykonane są z wysokiej jakości materiału dzięki czemu uważane są za jedne z najlepszych produktów na rodzimym rynku.

Dla płci pięknej koniecznie rashguard damski

Sklep MMAniak.pl ma w swojej ofercie również rashguardy damskie. Charakteryzują się one mniejszymi rozmiarami i troszkę innym krojem biorąc po uwagę konieczność zmieszczenia damskiego biustu. Taki krój powoduje, że rashguard damski jest znacznie wygodniejszy przy zachowaniu wszystkich właściwości odzieży kompresyjnej.