Rashguardy

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 119,00 zł - 300,00 zł

Kolor

Kolor

Kategorie

Kategorie

Rashguardy – od sportów wodnych do MMA

Rashguard to typ sportowej, przylegającej do ciała koszulki termoaktywnej wykonanej z elastycznych materiałów – poliestru, spandexu i nylonu. W naszym sklepie kupisz zarówno rashguard męski, jak i damski – od wielu popularnych producentów. Nazwa rashguard pochodzi z języka angielskiego i oznacza dosłownie „ochronę przed wysypką”. Rashguardy po raz pierwszy zostały wymyślone w Australii i były wykorzystywane w sportach wodnych – takich jak surfing, windsurfing, kitesurfing itp. Ich zadaniem była ochrona przed obtarciami i promieniami słonecznymi. Bardzo szybko tego typu sportowe koszulki znalazły uznanie i zaczęły być stosowane w wielu innych dyscyplinach sportowych.

Rashguard i jego funkcje

Rashguardy stały się bardzo popularne w sportach walki. Można wyróżnić rashguard MMA, BJJ oraz do grapplingu. Ich podstawową funkcją jest ochrona ciała przed infekcjami skórnymi oraz obtarciami, które mogą się zdarzyć podczas treningu na macie – nie masz przecież pewności, że na sali, w której trenujesz, zachowane są wszystkie standardy czystości. Stosowanie odzieży tego typu wyeliminuje ten problem i będzie dużo bardziej wygodne niż stosowanie zwykłego bawełnianego T-shirta.

Drugim istotnym czynnikiem, przemawiającym za stosowaniem rashguardów, jest fakt, że znacznie lepiej pozwalają oddychać ciału podczas treningu. Są o wiele bardziej przewiewne, dzięki czemu dużo efektywniej niż zwykły T-shirt regulują temperaturę ciała. Posiadają one również tzw. funkcję kompresyjną, która poprawia pracę mięśni i przyspiesza regenerację potreningową. Profesjonalny rashguard męski jak i damski jest uszyty z wykorzystaniem płaskich szwów typu „flatlock”, które zapewniają znacznie lepszą mobilność ruchów niż zwykłe wystające szwy stosowane w odzieży codziennego użytku. Są też wygodniejsze niż tradycyjne szwy, które po prostu nie sprawdzają się w odzieży kompresyjnej.

Wyraź siebie poprzez rashguard

Jeśli chodzi o design, to sztuczne tkaniny dają bardzo duże możliwości w nanoszeniu nieścieralnych nadruków metodą sublimacji. Producenci korzystają z tego wedle uznania i na rynku możemy zaobserwować całą masę efektownego wzornictwa. Wśród światowych marek prym wiodą m.in rashguardy Venum które przedstawiają widowiskowe grafiki.

Brytyjska firma Tatami oferuje głównie rashguardy BJJ. Kolekcje o nazwie Zen Gorilla czy Thinker Monkey przeszły już do historii gatunku i przez wiele osób uznawane są za jedne z najbardziej efektownych graficznie produktów w swojej kategorii. Kupując Under Armour rashguard z serii Alter Ego z logiem Batmana, Supermana, Kapitana Ameryki i innych, możesz poczuć się na treningu jak superbohater.

Jeśli chodzi o design, to wiele do zaoferowania mają polskie marki. Dobrym przykładem będzie rashguard Pitbull, który jest popularny w całej Europie. Firma produkuje całą gamę odzieży kompresyjnej poświęconej różnym motywom związanym z MMA i innymi sztukami walki. Oprócz rashguardów MMA – Pitbull ma też w kolekcji bardzo popularne modele patriotyczne z polskimi motywami narodowymi.

Druga z renomowanych polskich marek – Extreme Hobby – ostatnimi czasy także poczyniła ogromny postęp i jej produkty można często zauważyć w klubach i na macie. Dodatkowo wykonane są z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu uważane są za jedne z najlepszych produktów na rodzimym rynku.

Dla płci pięknej – koniecznie rashguard damski

Sklep MMAniak.pl ma w swojej ofercie również rashguardy Venum i innych popularnych marek w wersji dla kobiet. Charakteryzują się one mniejszymi rozmiarami i innym krojem, biorąc pod uwagę konieczność zmieszczenia pod koszulką damskiego biustu. Taki krój powoduje, że rashguard damski jest znacznie wygodniejszy przy zachowaniu wszystkich właściwości odzieży kompresyjnej.