Rękawice bokserskie dla dzieci

Twoje dziecko chce zapisać się na zajęcia ze sportów walki? Znakomicie! Korzyścią będzie nie tylko jego regularna aktywność fizyczna, ale i poprawienie równowagi, zdobycie pewności siebie i nauczenie się samoobrony. Być może Twoja pociecha zyska też pasję na lata. Warto od samego początku zadbać o dobry sprzęt treningowy, czyli rękawice bokserskie dla dzieci i inne akcesoria.

Jeśli rozglądasz się za rękawicami bokserskimi lub do MMA dla swojego dziecka, to doskonale trafiłeś! W tym dziale znajdziesz szeroki wybór rękawic dla dzieci w różnym wieku – o profilu, wadze i rozmiarze odpowiednio dostosowanym do potrzeb i możliwości wysiłkowych młodych pasjonatów sportów walki. Oferujemy sprzęt renomowanych producentów, specjalizujących się w produkcji profesjonalnego sprzętu do sportów walki, dzięki czemu możesz być pewien, że zakupione rękawice będą trwałe, solidnie wykonane i atrakcyjnie wykończone.

Rękawice bokserskie 4, 6 i 8 oz – jak dobrać właściwy rozmiar?

Dobieranie rozmiaru, a dokładniej wagi rękawic, bywa czasem trudne nawet dla początkujących dorosłych bokserów. Małe rękawice bokserskie 4 oz sprawdzą się raczej dla kilkulatków, którzy stawiają pierwsze kroki na ringu. Przyjmuje się, że najlepiej pasują one do dzieci w wieku do około 6 lat. Nieco starsi zawodnicy mogą zakładać rękawice bokserskie 6 i 8 oz, które nie obciążają dłoni i pozwalają na wygodne trenowanie. Bardzo ważne jest dokładne dopasowanie rękawic – nie mogą być one za ciasne ani za duże. Nie będą wtedy dobrze spełniać swojej funkcji. Jeżeli okaże się, że zamówiłeś za małe rękawice bokserskie dla dzieci, to pamiętaj, że w naszym sklepie masz 100 dni na zwrot towaru.

Produkty o najwyższej jakości wykonania

Możesz być pewien, że w naszym asortymencie czekają na Ciebie najlepsze rękawice bokserskie dziecięce. Sprzedajemy wyłącznie produkty stworzone przez znane marki, które tworzą również sprzęt treningowy dla dorosłych. Kupisz u nas małe rękawice bokserskie od Venum, RDX Sports oraz StormCloud. Niektóre modele tych producentów zostały skonstruowane w taki sposób, że sprawdzą się nie tylko do boksu, ale i do innych sportów walki. Więcej informacji znajdziesz w opisach poszczególnych produktów.

Wszystkie pary powstały ze skóry syntetycznej, która jest idealnym wyborem dla najmłodszych. Skóra naturalna uchodzi za lepszą i trwalszą, ale ma to znaczenie, kiedy chce się kupić rękawice na lata do intensywnych treningów. Siła dziewczynek i chłopców jest jednak mniejsza niż w przypadku osoby dorosłej, a więc rękawice bokserskie dla dzieci nie będą się tak szybko niszczyć. To też dobry wybór ze względów ekonomicznych – dziecko wciąż się rozwija, a więc szybko może się okazać, że konieczna będzie wymiana rękawic na większy model, a te ze skóry syntetycznej są tańsze niż te ze skóry zwierzęcej.

Zapewniamy, że wszystkie modele zaprojektowano tak, aby zapewnić młodemu bokserowi jak najlepszą ochronę. Dzięki kilkuwarstwowej piance posiadają świetną amortyzację, a szeroki mankiet stabilizuje ich nadgarstek, chroniąc przed kontuzjami. Rękawice w tej kategorii są zapinane na rzep, co niewątpliwie ułatwia dziecku zakładanie i zapinanie ich.

Pamiętaj, że dzieci zwracają uwagę na wygląd, dlatego w sklepie MMAniak.pl kupisz stylowe rękawice bokserskie dziecięce w rozmaitych kolorach: czarnym, żółtym, niebieskim, fioletowym, zielonym, złotym, srebrnym oraz szarym.

Wybierając sprzęt z tej kategorii, masz gwarancję, że trening sportów walki będzie dla Twojego dziecka czystą frajdą.