Marka

Marka

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 339,00 zł

Waga

Waga

Rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie dziecięce

Twoje dziecko chce zapisać się na zajęcia ze sportów walki? Znakomicie! Korzyścią będzie nie tylko jego regularna aktywność fizyczna, ale i poprawienie równowagi, zdobycie pewności siebie i nauczenie się samoobrony. Być może Twoja pociecha zyska też pasję na lata. Warto od samego początku zadbać o dobry sprzęt treningowy, czyli rękawice bokserskie dla dzieci i inne akcesoria.

Jeśli rozglądasz się za rękawicami bokserskimi lub do MMA dla swojego dziecka, to doskonale trafiłeś! W tym dziale znajdziesz szeroki wybór rękawic dla dzieci w różnym wieku – o profilu, wadze i rozmiarze odpowiednio dostosowanym do potrzeb i możliwości wysiłkowych młodych pasjonatów sportów walki. Oferujemy sprzęt sprawdzonych producentów, specjalizujących się w produkcji profesjonalnego sprzętu do sportów walki, dzięki czemu możesz być pewien, że zakupione rękawice będą trwałe, solidnie wykonane i atrakcyjnie wykończone.

To, jak wybrać właściwe rękawice bokserskie dla dzieci, to jedno z wyzwań, przed którymi staniesz, kiedy Twoje dziecko zacznie swoją przygodę ze sportami walki. Uwierz nam jednak na słowo - pomożemy Ci przejść przez to sprawnie, a rękawice bokserskie stały się godnym zaufania elementem sprzętu na treningu boksu (czy innej dyscypliny) młodego człowieka.

Optymalny wybór rękawic bokserskich dziecięcych

Jeśli chodzi o uderzane sporty walki, w których przydadzą się rękawice bokserskie dla dzieci, to najpopularniejszymi z nich będą oczywiście boks, kickboxing, K-1 i muay thai. Można ich też używać w doskonaleniu stójki w MMA.

Jeśli sam ćwiczysz, to doskonale wiesz, że na początku można mieć przynajmniej kilka podstawowych pytań. Rękawice dziecięce nie są tutaj wyjątkiem, a kilka kwestii warto poruszyć już na samym początku.

Świetnym rozwiązaniem, które może wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące tego, jak wybrać rękawice dla dzieci, będzie po prostu rozmowa z trenerem. To właśnie on będzie osobą, która poprowadzi Twoje dziecko przez kwestie najbardziej praktyczne.

My oczywiście służymy pomocą w zakresie sprzętu, dlatego możemy zaserwować Ci kilka praktycznych porad, jakie rękawice bokserskie dzieci powinny wybrać. Zajmiemy się praktycznym aspektem, ale pamiętaj - odpowiednie rękawice bokserskie to nie tylko funkcjonalność, ale też wygląd. Treningi są po prostu przyjemniejsze, jeśli lubimy swój sprzęt.

Rękawice do boksu dla dziecka - Bezpieczeństwo treningu jest kluczowe

Treningi dziecięce nie są może aż tak wymagające fizycznie jak zajęcia dorosłych - jest w nich więcej zabawy, ale nie znaczy to, że są lekkie. Dla organizmu młodego człowieka to wciąż spore obciążenie, dlatego powinieneś zadbać o to, by wybrać komfortowe rękawice bokserskie junior. W dobrze dobranym sprzęcie można dać z siebie więcej i skupić się na treningu.

Dziecięce rękawice bokserskie różnią się od modeli dla dorosłych głównie wagą i rozmiarem. Małe rękawice bokserskie są zbudowane praktycznie tak samo, mają za zadanie chronić zarówno dłoń i nadgarstek Twojego dziecka, jak i jego treningowego partnera.

Dziecięce rękawice bokserskie znajdziesz w wagach 4oz, 6oz i 8 oz (uncji). Bez problemów dopasujesz je do wieku, postury i charakteru treningu sportów walki. Czasem będą to ćwiczenia w parach, innym razem jest do wykonania praca na tarczach czy worku. Sparingi to osobna kwestia.

Kontuzjom zapobiegać ma głównie wypełnienie rękawic, ale też specjalnie zaprojektowany mankiet, stabilizujący nadgarstek. Jeśli zastanawiasz się, czy rękawice dla dziewczynki będą różnić się od tych dla chłopca, odpowiadamy jasno - nie. Tutaj będą liczyć się tylko kwestie wizualne.

Rodzaje rękawic bokserskich dla dziecka

Żeby dobrze sprawdzać się na treningu, rękawice muszą odpowiadać wadze dziecka. U dorosłych rękawice bokserskie treningowe to najczęściej waga 10-14 oz, rękawice sparingowe wybieramy przede wszystkim spośród tych 16-18 oz.

Dobrą wiadomością jest to, że w przypadku dzieci wybór jest węższy, czyli łatwiejszy – przede wszystkim z racji tego, że w przeciwieństwie do dorosłych nie sparują tak często. Dlatego też łatwiej znaleźć odpowiedni model rękawic bokserskich. Dobieranie rozmiaru, a dokładniej wagi rękawic, bywa czasem trudne nawet dla początkujących, dorosłych bokserów. Małe rękawice bokserskie 4 oz sprawdzą się raczej dla kilkulatków, którzy stawiają pierwsze kroki na ringu. Przyjmuje się, że najlepiej pasują one do dzieci w wieku do około 6 lat. Nieco starsi zawodnicy mogą zakładać rękawice bokserskie 6 i 8 oz, które nie obciążają dłoni i pozwalają na wygodne trenowanie. Bardzo ważne jest dokładne dopasowanie rękawic – nie mogą być one za ciasne ani za duże. Nie będą wtedy dobrze spełniać swojej funkcji. Jeżeli okaże się, że zamówiłeś za małe rękawice bokserskie dla dzieci, to pamiętaj, że w naszym sklepie masz 100 dni na zwrot towaru.

Pamiętaj też, że starsze dzieci i młodzież mogą już korzystać ze zwykłych rękawic w rozmiarach 10-12 oz - są to typowe rękawice bokserskie dla dorosłych.

Na drugi plan schodzi też kwestia, która jest ważna w przypadku rękawic dla dorosłych - dyscypliny. Rękawice do muay thai będą różnić się od klasycznych rękawic bokserskich budową, ale podstawowy zestaw bokserski dla dziecka powinien w zupełności wystarczyć na zajęciach kickboxingu, K-1 czy muay thai.

Mamy wysokiej jakości rękawice bokserskie dla dzieci, które sprawdzą się także w takich dyscyplinach jak kickboxing, K-1 czy muay thai. 

Małe rękawice bokserskie junior - duży wybór?

Jeśli chodzi o konkrety - które rękawice bokserskie treningowe dzieci pokochają? Nie mamy jednej odpowiedzi, to kwestia bardzo indywidualna, ale też czas na to, by praktycznie wszystkie czołowe firmy mają rękawice bokserskie junior.

W swojej ofercie mamy odpowiednie rękawice bokserskie takich marek jak Venum, Everlast, StormCloud i RDX Sports. Każda z nich robi sprzęt wysokiej jakości, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło trenować na maksa, a Ty będziesz mógł cieszyć się spokojną głową.

Wszystkie rękawice powstały ze skóry syntetycznej, która jest idealnym wyborem dla najmłodszych. Skóra naturalna uchodzi za lepszą i trwalszą, ale ma to znaczenie, kiedy chce się kupić rękawice do boksu na lata intensywnych treningów. Siła dziewczynek i chłopców jest jednak mniejsza niż w przypadku osoby dorosłej, a więc rękawice bokserskie dla dzieci nie będą się tak szybko niszczyć. To też dobry wybór ze względów ekonomicznych – dziecko wciąż się rozwija, a więc szybko może się okazać, że konieczna będzie wymiana rękawic na większy model, a te ze skóry syntetycznej są tańsze niż te ze skóry zwierzęcej.

Pamiętaj też, że możesz sprawdzić akcesoria, które urozmaicą treningi Twojego dziecka. Ważną częścią wyposażenia będą też bandaże bokserskie, które wydłużą życie sprzętu.

Dobrze dobrane rękawice bokserskie to podstawa dobrego i bezpiecznego treningu dlatego jeżeli masz jeszcze do nas jakieś pytania, chętnie pomożemy Ci w wyborze rękawic dla Twojego dziecka.