Ochraniacze na piszczele

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 45,00 zł - 559,00 zł

Ochraniacze na piszczele – podstawowa forma zabezpieczenia w sportach walki kopanych

W sportach kontaktowych (full-contact) – takich jak muay thai, MMA oraz kickboxing – popularnym rodzajem sprzętu treningowego są ochraniacze na nogi. Używane są zarówno na treningach (podczas sparingów szkoleniowych, treningu techniki) jak i podczas zawodów amatorskich. Jest to podstawowy ekwipunek osób trenujących uderzane sporty walki, w których używa się kopnięć. Bez ochraniaczy na piszczele jesteś narażony na bolesne stłuczenia i kontuzje, które mogą wyłączyć Cię z treningów na dłuższy okres. Ochraniacze na golenie polecane są również dla dzieci i młodzieży.

Rodzaje ochraniaczy na piszczele

W trosce o Twoje zdrowie bardzo dbamy o to, aby w naszym sklepie znajdowały się wyłącznie najlepsze jakościowo ochraniacze na stopy i piszczele. Poniżej przedstawiamy 3 typy ochraniaczy.

Ochraniacze na piszczele – kickboxing i muay thai

Pierwszym rodzajem ochraniaczy, jakie możesz u nas kupić, są ochraniacze na piszczele kickboxing oraz muay thai, czyli te używane w sportach typowo stójkowych. Charakteryzują się grubą budową, ponieważ ich głównym celem jest ochrona goleni przed bardzo mocnymi uderzeniami, jakie często zdarzają się w muay thai. Stosowane są zarówno przez początkujących, jak i przez zaawansowanych zawodników. Dobrymi przykładami takich produktów są ochraniacze firm pochodzących z Tajlandii, np. King czy Twins. Są one produkowane w mateczniku boksu tajskiego, jakim bez wątpienia jest dawny Syjam. Cechują się legendarną już jakością oraz wytrzymałością. Korzystają z nich najlepsi zawodnicy na świecie, ponieważ doskonale zabezpieczają piszczele. W zależności od marki produkty mogą charakteryzować się różną konstrukcją i twardością. Ochraniacze na piszczele muay thai od Yokkao należą do najtwardszych i najlepiej zabezpieczających na rynku. Natomiast produkty od Fairtex cechują się nieco lżejszą konstrukcją, dając z kolei więcej swobody i mobilności podczas walki czy sparingu.

Ochraniacze na piszczele – MMA

Drugim rodzajem produktów w naszym sklepie są ochraniacze na piszczele MMA. Różnią się one budową od typowych ochraniaczy do muay thai. W mieszanych sztukach walki nie kopie się tak dużo jak w boksie tajskim, a część walki może być toczona w parterze, dlatego te ochraniacze na golenie mają cieńszą budowę. Pozwala ona na znacznie łatwiejsze poruszanie się w parterze i zakładanie dźwigni w przeciwieństwie do typowych ochraniaczy do muay thai, które są dużo grubsze i utrudniają mobilność na ziemi. Aby ochraniacze na piszczele do MMA nie przesuwały się podczas walki, nie są zapinane na rzepy – jak dzieje się to zazwyczaj w przypadku produktów stosowanych w boksie tajskim. W zamian oparte są na elastycznej, neoprenowej skarpecie, która uniemożliwia ich przesuwanie się, zapewniając tym samym dużo większy komfort podczas treningów MMA. Nie zalecamy stosowania tego typu ochraniaczy podczas treningów sportów typowo uderzanych, ponieważ nie chronią one goleni w sposób wystarczający. Jedną z pierwszych firm, a na pewno producentem, który bardzo spopularyzował na świecie ochraniacze na piszczele do MMA, była firma Hayabusa.

Ochraniacze idealne dla początkujących

Trzecim rodzajem ochraniaczy, jakie znajdują się w naszym sklepie, są lekkie i elastyczne ochraniacze na piszczele. Jest to podstawowa forma przeznaczona dla początkujących lub do typowych treningów technicznych. Ochraniacze elastyczne mają cienką konstrukcję, przez co nie sprawdzą się podczas cięższych treningów i sparingów. Takie produkty w swoim asortymencie ma wielu producentów – m.in. Venum.

Jak zbudowane są ochraniacze na nogi?

Konstrukcja większości ochraniaczy na nogi składa się z połączonych części: piszczelowej i stopy. Bardzo niewielu producentów produkuje ochraniacze wyłącznie na część piszczelową, ponieważ ochraniacze na stopy zapewniają stawowi skokowemu odpowiednie zabezpieczenie podczas treningów muay thai czy kickboxingu.