Ochraniacze na piszczele - MMAniak.pl - Sklep nr 1 w Polsce

Wyszukiwanie zaawansowane (+)

Dostępne rozmiary v

Producenci (+)

Recenzje (+)

Kimono wygląda rewelacyjnie. Wygodne. Warto kupić większe - kurczy się w...

Newsletter (+)

Kontakt (+)

  • mmaniak.pl

    ul. Piastów Śląskich 65

    01-494 Warszawa

  • +48 502 918 897
    +48 690 652 674

Ochraniacze na piszczele

Ochraniacze na piszczele to podstawowa forma zabezpieczenia w sportach walki kopanych

Ochraniacze na piszczele to rodzaj sprzętu treningowego stosowanego w sportach full - kontaktowych takich jak muay thai, MMA oraz kick-boxing. Używane są zarówno na treningach (podczas sparingów szkoleniowych, treningu techniki) jak i podczas zawodów amatorskich. Jest to podstawowy ekwipunek osób trenujących uderzane sporty walki w których używa się kopnięć. Bez ochraniaczy piszczeli jesteś narażony na bolesne stłuczenia i kontuzje, które mogą wyłączyć cię z treningów na dłuższy okres. Ochraniacze na piszczele polecane są również dla dzieci i młodzieży we wszystkich przypadkach.

Rodzaje ochraniaczy na piszczele

W trosce o twoje zdrowie bardzo dbamy aby w naszym sklepie znajdowały się wyłącznie najlepsze jakościowo ochraniacze. Pierwszym rodzajem ochraniaczy jakie u nas możesz kupić są ochraniacze na piszczele używane w sportach typowo stójkowych takich jak muay thai i kick-boxing. Ochraniacze te charakteryzują się grubą budową ponieważ ich głównym celem jest ochrona goleni przed bardzo mocnymi uderzeniami jakie często zdarzają się w muay thai. Stosowane są one zarówno przez początkujących jak i przez zaawansowanych zawodników. Dobrym przykładem budowy takich ochraniaczy jest jeden z najlepszych i najbardziej cenionych produktów na rynku - ochraniacze na piszczele King z serii SGK.

Drugim rodzajem produktów w naszym sklepie są ochraniacze na piszczele do MMA. Różnią się one budową od typowych ochraniaczy do muay thai. W MMA nie kopie się tak dużo jak w boksie tajskim a część walki może być toczona w parterze dlatego ochraniacze do MMA mają cieńszą budowę. Pozwala ona na znacznie łatwiejsze poruszanie się w parterze i zakładanie dźwigni w przeciwieństwie do typowych ochraniaczach do muay thai, które są dużo grubsze i utrudniają mobilność na ziemi. Aby ochraniacze do MMA nie przesuwały się podczas walki nie są zapinane na rzepy jak dzieje się to zazwyczaj w przypadku ochraniaczy stosowanych w boskie tajskim. W zamian oparte są na elastycznej, neoprenowej skarpecie która uniemożliwia ich przesuwanie się, zapewniając tym samym dużo większy komfort podczas treningów MMA. Nie zalecamy stosowania tego typu ochraniaczy podczas treningów sportów typowo uderzanych ponieważ nie chronią goleni w sposób wystarczający. Jedną z pierwszych firm a na pewno producentem, który bardzo spopularyzował na świecie ochraniacze na piszczele do MMA była firma Hayabusa.

Trzecim rodzajem ochraniaczy jakie znajdują się w Naszym sklepie są lekkie, elastyczne ochraniacze na piszczele. Jest to podstawowa forma ochraniaczy przeznaczona dla początkujących lub do typowych treningów technicznych. Ochraniacze elastyczne mają cienką konstrukcję przez co nie sprawdzą się podczas cięższych treningów i sparingów. Takie ochraniacze ma w swoim asortymencie wiele firm m.in. Venum.

Konstrukcja większości ochraniaczy piszczeli jakie możemy znaleźć w naszym sklepie składa się z połączonych części: piszczelowej i stopy. Bardzo niewielu producentów produkuje ochraniacze wyłącznie na część piszczelową ponieważ staw skokowy powinien być dobrze chroniony podczas treningów muay thai czy kick-boxingu.