Suspensor - ochrona najczulszego miejsca

Suspensory inaczej zwane ochraniaczami na krocze są bardzo często stosowane w sportach walki takich jak MMA, krav maga, muay thai i wielu innych. Są to ochraniacze odpowiedzialne za ochronę naszych genitaliów czyli części ciała narażonej na najboleśniejsze kontuzje. Ochraniacz na krocze sprawdza się w wielu dyscyplinach sportowych gdzie istnieje kontakt i bezpośrednie zagrożenie krocza i pachwin. Dyscypliną w których suspensory są używane najczęściej jest izraelska sztuka samoobrony - krav maga, w której kopnięcia na krocze są jedną ze sztandarowych technik. Suspensory powinny być również używane podczas sparingów i walk MMA, muay thai oraz boksu. Mimo, że krocze nie jest tam bezpośrednim celem ataku to zawsze może zdarzyć się omyłkowe uderzenie w strefę w którą lepiej tego uderzenia nie otrzymywać. Zalecamy aby ochraniacz na krocze był również stosowany u dzieci podczas ich treningów. Rodzice powinni pamiętać aby zaopatrzyć swoje pociechy w ten asortyment nie pozwalając im na niepotrzebny ból i idące za tym nieprzyjemności. Zawsze lepiej zapobiegać tego typu zdarzeniom.

Ochraniacze na krocze - rodzaje i zakres ochrony

Sklep MMAniak.pl ma w swojej ofercie bardzo duży wybór ochraniaczy na krocze. Najtańszy ochraniacz można już nabyć za ok. 40 zł. Producentem jest marka Stormcloud. Ochraniacze Stormcloud wykonane są z mocnego plastiku a ich ścianki pokryte są grubą warstwą kauczuku dzięki czemu podczas uderzenia ochraniacz znakomicie amortyzuje cios. Dla osób szukających suspensorów z najwyższej półki polecamy markę Shock Doctor, specjalizującą się w produkcji sprzętu ochronnego dla sportowców. Produkty tej firmy stanowią połączenie ekstremalnej wygody, perfekcyjnej jakości oraz profesjonalnego wyglądu. Ochraniacz marki Shock Doctor idealnie nada się na każdy rodzaj treningu sportowego w tym sportów walki takich jak MMA czy krav maga. Dla osób najbardziej wymagających nasz sklep posiada w sprzedaży metalowe suspensory takich firm jak wcześniej wymieniony Stormcloud czy Twins. Metalowy ochraniacz na krocze to najlepsza z możliwych ochron twojego czułego miejsca. Najwyższa twardość i zero szans na jakiekolwiek pęknięcie ochraniacza. Wraz ze wzrostem popularności sportów walki zaczyna je uprawiać coraz więcej kobiet. Na rynku do nabycia są suspensory damskie. Mają one nieco inną budowę ale służą temu samemu celowi - ochronie naszego zdrowia.

Bokserski ochraniacz na krocze

W naszej ofercie znajdują się również suspensory bokserskie. Jest to specjalna grupa ochraniaczy krocza, które charakteryzują się specjalistyczną, grubszą budową, która poza obszarem genitaliów chroni również obszar mięśni skośnych brzucha a nawet nerek. Stosowane są niemal wyłącznie w boksie i do tego w znacznej większości przez zawodowych bokserów podczas sparingów. Ich zadaniem jest zwiększona ochrona przed mocnymi uderzeniami na wrażliwe dolne części korpusu. W naszej ofercie znajdują się ochraniacze bokserskie firm takich jak m.in. Rival Boxing czy RDX. Producenci ci są gwarancją wysokiej jakości i bezpieczeństwa.

Czy ochraniacze krocza stosuje się w sportach parterowych takich jak BJJ i Grappling?

Jest to sprawa indywidualnego podejścia ale szczególnie podczas zawodów można zauważyć, że wiele osób używa tego typu ochrony. W brazylijskim jiu jitsu oraz w grapplingu krocze jest narażone na kontuzję częściej niż podczas np. zapasów czy judo. Wynika to ze specyfiki technicznej tzw. przechodzenia gardy gdzie genitalia mogą "oberwać", szczególnie na poziomie zawodniczym w którym nikt łatwo nie odpuści gdy będzie cię bolało. W celu utrzymania dobrego zdrowia sklep MMAniak.pl poleca używanie suspensorów również podczas treningów sportów parterowych. Zapytaj Nas przed zakupem a z pewnością doradzimy Ci jaki ochraniacz nabyć abyś czuł się z nim komfortowo podczas swojej kulanki.