Rękawice MMA dla dzieci

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 139,00 zł

Rękawice MMA dziecięce

Twoje dziecko trenuje MMA? Świetnie! To coraz bardziej popularna dyscyplina, która poprawi jego motorykę, koordynację, a dzięki temu, że jest przekrojowa, da mu solidną porcję różnych sportów walki w pigułce, a na początkowych etapach będzie też świetną zabawą. Co musi mieć Twój syna albo córka, by ćwiczyć komfortowo i bezpiecznie? Wygodny strój, ochraniacze szczęki i piszczeli to ważne elementy sprzętu. Podstawą będą jednak rękawice MMA dla dzieci. Rękawice do MMA są zaprojektowane tak, aby zapewnić zawodnikom ochronę i komfort podczas ćwiczeń. Przeczytaj i sprawdź, czym są rękawice dziecięce do MMA, jakie mają zastosowanie oraz dlaczego nie warto zwlekać z ich zakupem.

Dlaczego rękawice do MMA są ważne dla treningu dzieci?

Czy MMA jest niebezpiecznym sportem? Jako kontaktowa dyscyplina na pewno wiąże się z większym ryzykiem urazów, jednak nie ma sensu demonizować mieszanych sztuk walki dla dzieci - w tym wydaniu to przede wszystkim zabawa, z masą elementów, które świetnie wpływają na koordynację i zwinność, a do tego daje dużo pewności siebie.

Jeśli chodzi o potencjalne urazy, to lepiej jest im zapobiegać, niż leczyć - dlatego warto postawić na odpowiednie rękawice do treningu MMA dla swojego dziecka. Podczas zajęć chronią one jego dłonie przed kontuzjami takimi jak stłuczenia, skręcenia czy złamania.

Rękawice MMA treningowe dla dzieci mają również na celu nauczenie młodych zawodników prawidłowej techniki uderzeń, co pozwala im poprawiać swoje umiejętności bez większego ryzyka. Ponadto, rękawice te zapewniają lepszą przyczepność, co pozwala dzieciom utrzymać stabilność podczas ćwiczeń w parterze, wszelkiego rodzaju zakładania chwytów itp. to detale, ale detale szalenie istotne.

Rękawice do treningu dla dorosłych i dla dzieci - różnice

Zarówno w przypadku dorosłych, jak i dzieci, chodzi o maksymalne bezpieczeństwo i komfort treningu. Jeśli chodzi o dorosłych, ten rodzaj sprzętu dzielimy na rękawice sparingowe o wadze 7 oz i rękawice do walki, ważące 4 oz. Małe rękawice, stosowane w zawodowych walkach MMA, charakteryzuje płaski kształt osłony kostek.

Niska waga rękawicy i minimalny poziom amortyzacji sprawiają, że ciosy w niej zadane potrafią wyrządzić duże szkody, więc ich rola w treningu jest ograniczona. Małe, twarde i niewdzięczne w bezpośrednim kontakcie rękawice 4 oz służą głównie do pracy przyrządowej pod kątem MMA (sesja na tarczach, worek…) oraz do praktykowania pracy w parterze.

Bardziej interesować Cię będą rękawice sparingowe MMA dla dzieci o wadze 7 oz, popularnie nazywanych „bombkami” czy "bułami" z racji na charakterystyczny kształt. Grubsza warstwa wyścielenia na kostkach przekłada się na mocniejszą amortyzację uderzeń i czyni je bezpieczniejszymi - co jest szczególnie istotne jeśli chodzi o dzieci. Rękawice sparingowe są też po prostu bardziej uniwersalne.

Rękawice młodzieżowe do MMA różnią się więc od rękawic dla dorosłych przede wszystkim rozmiarem, zasadniczo jednak kształt, materiały użyte do produkcji i przeznaczenie, to rękawice dziecięce są właściwie wierną kopią modeli dla dorosłych.

Rękawice bokserskie dla dzieci mają przynajmniej kilka różnych wag, z których można wybierać - w przypadku MMA dla małych dłoni optymalne będą 7 oz, które znajdziesz w dziecięcych rozmiarach.

To, czy postawisz na rękawice syntetyczne, czy może wolisz skórę naturalną, nie jest aż tak istotne. W obecnych czasach można bez problemu znaleźć rękawice dziecięce wysokiej jakości z obu tych rodzajów. Jeśli chodzi o tę bardziej praktyczną stronę - skóra syntetyczna nie jest tak wymagająca jeśli chodzi o dbanie o nią, do tego też jest przeważnie tańsza.

Rękawice MMA treningowe i do walki - właściwy rozmiar to klucz

Ustaliliśmy, że rękawice do MMA dla dzieci mają pomóc młodym sportowcom swobodnie ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności, pracując zarówno w stójce, jak i parterze.

Najważniejsze jeśli chodzi o rękawice dla dzieci będzie jednak dopasowanie - nie mogą one być zbyt obcisłe, by nie krępować ruchów, ale też zbyt duże. Zsuwające się rękawice będą problematyczne zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo dłoni i nadgarstków, jak i samą swobodę treningu.

Te przylegające idealnie to rękawice MMA najlepsze dla dzieci, dlatego zawsze warto przymierzyć sprzęt przed zakupem. Jeśli nie masz takiej opcji, pamiętaj, że zawsze możesz wymienić sprzęt na inny rozmiar.

Rękawice dla dzieci i specyfika MMA

Jakie rękawice dzieci polubią, a Ty będziesz miał pewność, że wybrałeś dobrze? Dobre rękawice do MMA dla dzieci to rękawice bezpieczne, które cechuje odpowiednia wentylacja i przyczepność, ochrona przed wstrząsami, mają regulowany pasek, są to rękawice elastyczne, a materiał rozpraszający uderzenia sprawdza się podczas treningu.

W naszym sklepie znajdziesz sprzęt czołowych producentów. Jeśli chodzi o rękawice MMA specjalistyczne dla dzieci, to warto, żebyś zwrócił uwagę na marki takie jak Venum, StormCloud czy RDX Sports.

Czego jeszcze do treningu MMA będzie potrzebować Twoje dziecko? To w dużej mierze zależy oczywiście od trenera i tego, jak wyglądają zajęcia, ile lat ma Twoja pociecha i na jakim etapie swojej sportowej drogi jest.

Na pewno fajną częścią wyposażenia, przy której wyborze można trochę poszaleć i świetnie nadaje się na prezent, jest odzież treningowa dla dzieci.