Rękawice bokserskie damskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 959,00 zł

Waga

Waga

Damskie rękawice bokserskie — o co tak naprawdę chodzi?

Szukając damskich rękawic bokserskich, możesz nie być pewna, czego tak naprawdę szukasz. Nie przejmuj się. Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Rękawice bokserskie dla kobiet nie różnią się tak naprawdę od typowych rękawic, jakich używają mężczyźni. Wielokrotnie kobiety korzystają z tych samych modeli co faceci. Główną i tak naprawdę klasyczną różnicą między rękawicami może być ich kolorystyka, ponieważ niektóre kobiety poszukują modeli o jaskrawych kolorach np. różowy, turkusowy itp. a raczej niewielu mężczyzn chciałoby używać rękawic o takiej barwie.

W tym dziale znajdziesz szeroki wybór rękawic bokserskich, które wybraliśmy jako odpowiednie dla kobiet, niezależnie od ich kolorystyki. Przy dokonywaniu wyboru zwróć uwagę jednak na poniższe aspekty.

Rękawice bokserskie dla kobiet — na co zwracać uwagę?

Na co powinnaś zwrócić uwagę, jeśli kolor rękawic nie jest dla Ciebie najważniejszą kwestią? Zdecydowanie najważniejsze będą trzy rzeczy - ich przeznaczenie, co przełoży się na wagę - rękawice sparingowe będą różnić się pod tym względem od tych, które przeznaczone są do pracy na worku. Kolejnymi będą rozmiar wewnętrzny rękawicy, dyscyplina, którą trenujesz (tutaj ważny jest profil rękawicy).

Na pewno istotny będzie też wygląd rękawic- może wydawać się to banalne czy nieistotne, jednak prawda jest taka, że warto trenować w czymś, w czym czujemy się po prostu dobrze. Wpływa to korzystnie na naszą motywację i radość, którą będziesz czerpać z zajęć.

Rękawice bokserskie treningowe damskie - które do jakiego sportu?

Pierwszą ważną kwestią będzie to, co trenujesz. Rękawice kobiet występują zarówno w klasycznych bokserskich wersjach, mających więcej wypełnienia na kostkach i dłuższy mankiet, usztywniający nadgarstek, jak i tych, które lepiej sprawdzą się w kickboxingu czy boksie tajskim - ich profil jest wówczas bardziej płaski, kciuk i nadgarstek mają zapewnioną większą mobilność, żeby móc pracować w klinczu lub przechwytywać kopnięcia (w przypadku tajskiego boksu jest to nieodłączna część tej dyscypliny.

Wolisz rękawice bokserskie damskie skórzane czy może rękawice bokserskie damskie syntetyczne? Wbrew pozorom różnice nie są aż tak duże jeśli chodzi o jakość - nawet czołowe często korzystają ze skóry syntetycznej, która wcale nie musi ustępować jakością naturalnej, a łatwiej jest o nią dbać.

Znajdziesz u nas szeroką ofertę rękawic bokserskich damskich, co może wydawać się utrudnieniem, przy odrobinie wiedzy pozwoli Ci jednak znaleźć sprzęt, który będzie idealny do tego, co jest Twoją pasją.

Rękawice dla kobiet - jaka waga?

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie powinni używać zbyt ciężkich rękawic, ponieważ trening w nich będzie po prostu trudny pod względem fizycznym i w najgorszym przypadku będziesz mieć problemy z tym, żeby nauczyć się poprawnego wykonywania technik, które będzie pokazywał trener.

Rękawice bokserskie przeznaczone dla kobiet najczęściej spotkasz w następujących wagach:

  • 8 oz,

  • 10 oz,

  • 12 oz.

Wyboru należy dokonać w zależności od wagi swojego ciała - im mniej ważysz, tym waga rękawic powinna być lżejsza. Wyjątkiem będą tu rękawice bokserskie fitness damskie, które są przeznaczone do delikatnej, technicznej pracy na zajęciach, w których pojawiają się elementy boksu, ale nie dochodzi do sparingów i mocnej pracy w parach.

Rozmiar rękawic bokserskich jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa - rękawice przyrządowe o niższej wadze nie nadają się do sparingów z prostego powodu - mogą wyrządzić rywalowi krzywdę. Sparingowe mają na tyle dużo wypełnienia, żeby ciosy ważyły mniej i pozwalały obu stronom na naukę bez poważniejszych konsekwencji.

Odpowiednie rękawice do boksu damskie - dopasowanie

Istotną kwestią jest rozmiar wewnętrzny rękawicy. W skrócie - Twoja dłoń powinna wygodnie leżeć w rękawicy, nawet po zawiązaniu bandaży bokserskich. Staraj się dobrać tak, aby Twoja dłoń nie była w niej zbyt luźna podczas treningu. Nie powinna ona „latać” w rękawicy, ale ciasno w niej siedzieć, ponieważ wpływa to na Twoje bezpieczeństwo i wygodę. Nie może też oczywiście być zbyt ciasno, aby nie obetrzeć sobie dłoni.

Pamiętaj o tym, że wszystkie modele rękawic bokserskich damskich rozbiją się już w treningu i po kilku tygodniach dopasują się do kształtu Twojej dłoni. Wraz z kolejnymi treningami powinno być coraz lepiej.

Nawet jeśli znalazłaś model, który pasuje Ci pod kątem przeznaczenia, jest dostępny w odpowiedniej wadze i pasuje Ci wizualnie, zawsze najlepiej jest po prostu go przymierzyć - odpowiednie rękawice bokserskie powinny pasować do dłoni jak ulał. Czasem jednak warto dać szansę innym markom i zobaczyć, co będzie najlepiej leżeć na rękach.

Kupując rękawice treningowe damskie do boksu nie zapomnij o owijkach bokserskich damskich, które będą chronić Twoją dłoń i nadgarstek oraz wchłaniać pot.

Mamy nadzieję, że udało nam się Ci pomóc jeśli chodzi o podstawowe kwestie. Gdybyś mimo wszystko potrzebowała pomocy przy wyborze rękawic, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, a z pewnością Ci odpowiednio doradzimy i znajdziemy model, w którym będziesz mogła trenować w komfortowych warunkach.