Rękawice bokserskie damskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 79,00 zł - 959,00 zł

Waga

Waga

Damskie rękawice bokserskie — o co tak naprawdę chodzi?

Szukając damskich rękawic bokserskich, możesz nie być pewna, czego tak naprawdę szukasz. Nie przejmuj się. Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Rękawice bokserskie dla kobiet nie różnią się tak naprawdę od typowych rękawic, jakich używają mężczyźni. Wielokrotnie kobiety korzystają z tych samych modeli co faceci. Główną i tak naprawdę klasyczną różnicą między rękawicami może być ich kolorystyka, ponieważ niektóre kobiety poszukują modeli o jaskrawych kolorach np. różowy, turkusowy itp. a raczej niewielu mężczyzn chciałoby używać rękawic o takiej barwie.

W tym dziale znajdziesz szeroki wybór rękawic bokserskich, które wybraliśmy jako odpowiednie dla kobiet, niezależnie od ich kolorystyki. Przy dokonywaniu wyboru zwróć uwagę jednak na poniższe aspekty.

Rękawice bokserskie dla kobiet — na co zwracać uwagę?

Na co powinnaś zwrócić uwagę, jeśli kolor rękawic nie jest dla Ciebie najważniejszą kwestią? Zdecydowanie na ich wagę. Jako przedstawicielka płci pięknej i delikatnej nie powinnaś używać zbyt ciężkich rękawic, ponieważ trening w nich będzie dla Ciebie niewygodny. Najpopularniejszymi wagami rękawic używanymi przez kobiety są:

  • 8 oz,
  • 10 oz,
  • 12 oz.

Wyboru należy dokonać w zależności od wagi swojego ciała.

Drugą istotną kwestią jest rozmiar wewnętrzny rękawicy. Tak dobierz produkt, aby Twoja dłoń nie była w niej zbyt luźna podczas treningu. Nie powinna ona „latać” w rękawicy, ale ciasno w niej siedzieć, ponieważ wpływa to na Twoje bezpieczeństwo i wygodę.

Zwróć uwagę również na to, do jakiej dyscypliny potrzebujesz rękawic. Jeśli trenujesz boks, to dobrze by było, aby rękawice, miały grubsze wypełnienie i przedłużony nadgarstek. Jeśli trenujesz Muay Thai, to profil rękawicy może być spłaszczony — ma to znaczenie przy tzw. tajskim klinczu. Mankiet rękawicy może być nieco krótszy niż w typowej rękawicy przeznaczonej do boksu.

Mamy nadzieję, że udało nam się Ci pomóc. Gdybyś mimo wszystko potrzebowała pomocy przy wyborze rękawic, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, a z pewnością Ci odpowiednio doradzimy.