Spodenki treningowe nie tylko do sportów walki 

Specjalistyczne spodenki treningowe stosowane są w wielu sportach walki: MMA, BJJ, Boks, Muay Thai, Kickboxing oraz w różnych formach treningu sportowego jak trening na siłowni, crossfit itp. Poprawiają wygodę i komfort treningu, nie krępują ruchów. Wykonane są z oddychających materiałów sportowych, niejednokrotnie wzmocnionych w miejscach najbardziej narażonych na rozerwanie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno spodenki treningowe męskie jak i damskie.

W tej kategorii znajdują się m.in. Spodenki do MMA i Grapplingu. Ten rodzaj spodenek zazwyczaj wykonany jest z mocnych materiałów, dodatkowo wzmocnionych w strategicznych na uszkodzenia miejscach dzięki czemu zwiększa to odporność spodenek na szarpanie podczas walki lub wycieranie materiału o szorstką matę.

Adepci tajskiego boksu znajdą w naszym sklepie Spodenki do Muay Thai wielu polskich i zagranicznych producentów. Ten typ spodenek posiada krótki krój dzięki czemu zapewnia doskonałą swobodę podczas zadawania kopnięć w wielu płaszczyznach. Oddychający i śliski materiał (np. satyna) pozwala lepiej amortyzować kopnięcia przeciwnika dając możliwość do ześlizgnięcia się nogi po uderzeniu.

Jeśli szukasz uniwersalnej odzieży treningowej to Leginsy powinny stanowić ważną część Twojej garderoby. Dzięki swojej funkcji kompresyjnej i wykonaniu ze specjalistycznych tkanin leginsy są bardzo często stosowane w różnorodnych formach treningu sportowego. Mogą być używane zarówno jako główny rodzaj szortów treningowych lub jako rodzaj bielizny np. pod typowe luźne spodenki do MMA.

Innym rodzajem dolnej odzieży kompresyjnej są Spodenki Vale Tudo stosowane niegdyś w pierwszych walkach “Bez reguł” na ulicach brazylijskich miast. Ta forma odzieży doskonale się przyjęła i stosowana jest do dnia dzisiejszego. Spodenki do Vale Tudo charakteryzują się elastycznym, opinającym uda materiałem, który utrudnia chwytanie nie pozwalając przeciwnikowi na uzyskanie przewagi.

Poza typowymi szortami do sportów walki w niniejszej kategorii znajdziesz także krótkie spodenki sportowe, które można stosować podczas wielu aktywności i treningów np. siłownia, crossfit, bieganie. Wiele modeli poza samym wykonaniem z oddychających materiałów posiada kieszenie dzięki czemu będziesz mógł w nich schować drobne akcesoria jak telefon czy klucze.