Ochraniacze stawów - dodatkowa ochrona newralgicznych części ciała

Sklep MMAniak.pl ma w swojej ofercie ochraniacze stawów. Stanowią one dodatkową ochronę podczas treningów sportów walki. Nie zaliczają się do form podstawowej ochrony i są stosowane uzupełniająco. W skład ochraniaczy stawów dostępnych w sklepie MMAniak.pl wchodzą: stabilizatory stawu skokowego, ochraniacze na kolana oraz ochraniacze na łokcie.

Stabilizatory stawu skokowego to elastyczne opaski z wycięciem na piętę, które zakłada się na stopę. Stosowane są w celu dodatkowego zabezpieczenia stawu skokowego przed urazami lub bezpośrednio po świeżo wyleczonej kontuzji. Stabilizator stawu skokowego to rodzaj ochraniacza, który bardzo często jest widywany w sportach stójkowych w których nie używa się obuwia takich jak muay thai czy kick-boxing.

Ochraniacze na kolana stosowane są w celu usztywnienia i zabezpieczenia stawu kolanowego podczas aktywności. Zalecane jest używanie ochraniaczy podczas powrotu na treningi po kontuzji gdy staw jest jeszcze osłabiony. Elastyczne ochraniacze na kolana bardzo dobrze sprawdzają się również podczas treningów zapasów. Chronią one kolana przed obtarciami i stłuczeniami podczas tzw. wejść w nogi. W tym przypadku jednak konieczne jest stosowanie specjalnych ochraniaczy do zapasów i grapplingu takich jak ochraniacze na kolana Stormcloud, których konstrukcja jest grubsza niż konstrukcja standardowych ochraniaczy.

Ochraniacze na łokcie stosowane są najczęściej podczas treningów muay thai aby bezpiecznie trenować uderzenia łokciami. Ochraniacze te są dość grube i pokryte wewnątrz gąbka (np. RDX) aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo podczas powtarzania niebezpiecznych dla zdrowia technik.

Pamiętaj, że stosowanie ochraniaczy nie powinno zastępować zdrowego rozsądku. Jeśli wracasz do treningów świeżo po długotrwałej kontuzji stawu, powoli zwiększaj obciążenia aby wzmocnić staw i uniknąć ponownego urazu.