Ochraniacze kolan, łokci, stawów

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 35,00 zł - 319,00 zł

Kolor

Kolor

Dodatkowa ochrona newralgicznych części ciała – ochraniacze na kolana, łokcie i pozostałe stawy

Sklep MMAniak.pl ma w swojej ofercie ochraniacze stawów. Stanowią one dodatkową ochronę podczas treningów sportów walki. Należy jednak zaznaczyć, że nie zaliczają się do form podstawowej ochrony i są stosowane uzupełniająco. W skład ochraniaczy stawów dostępnych w sklepie MMAniak.pl wchodzą:

  • ochraniacze na łokcie i kolana,
  • stabilizatory, ochraniacze stawu skokowego.

Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z tych akcesoriów!

Stabilizator stawu skokowego – gwarantowana wygoda i ochrona

Podczas intensywnego treningu bardzo łatwo o kontuzję, dlatego warto odpowiednio wcześniej zabezpieczyć się przed nieprzyjemnym wypadkiem. Pomocny może okazać się np. elastyczny stabilizator stawu skokowego dla sportowców. Jest to właściwie opaska z wycięciem na piętę. Taki stabilizator stawu skokowego zakłada się na stopę – zarówno w celu dodatkowego zabezpieczenia stawu przed urazami, jak i bezpośrednio po świeżo wyleczonej kontuzji. Stabilizator stawu skokowego to rodzaj ochraniacza, który bardzo często jest widywany w sportach stójkowych, w których nie używa się obuwia – takich jak muay thai czy kick-boxing. W naszym asortymencie znajdziesz opaski na stopę stworzone przez StormCloud i Venum. Każdy z modeli powstał z rozciągliwego materiału, a więc możesz liczyć na idealne dopasowanie do ciała i poczucie komfortu.

Niezawodne ochraniacze na łokcie i kolana

Poza stabilizatorami na stopę w sportach walki bardzo popularne są ochraniacze na kolana i łokcie.

Ochraniacze na kolana stosowane są w celu usztywnienia i zabezpieczenia stawu kolanowego podczas aktywności. Zalecane jest używanie ich podczas powrotu na treningi po kontuzji, gdy staw jest jeszcze osłabiony. Elastyczne ochraniacze na kolana bardzo dobrze sprawdzają się również podczas trenowania zapasów. Chronią one kolana przed obtarciami i stłuczeniami podczas tzw. wejść w nogi. W tym przypadku zalecamy jednak stosowanie specjalnych modeli do zapasów i grapplingu – takich jak te od StormCloud, których konstrukcja jest grubsza niż konstrukcja standardowych ochraniaczy na kolana i łokcie. Oczywiście ich budowa została starannie przemyślana i wciąż nie wpływają one na komfort wykonywania ruchów.

Ochraniacze na łokcie stosowane są najczęściej podczas treningów muay thai, aby bezpiecznie trenować uderzenia łokciami. Są one dość grube i pokryte wewnątrz gąbką (np. RDX) w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa podczas powtarzania niebezpiecznych dla zdrowia technik.

O tym pamiętaj, kupując ochraniacze na stawy

Pamiętaj, że stosowanie ochraniaczy nie powinno zastępować zdrowego rozsądku. Jeśli wracasz do treningów po długotrwałej kontuzji stawu, powoli zwiększaj obciążenia, aby wzmocnić staw i uniknąć ponownego urazu.

W sklepie MMAniak.pl czekają na Ciebie różnorodne ochraniacze stawu skokowego oraz te na łokcie i kolana – pochodzące od najlepszych marek: Venum, StormCloud, RDX Sports oraz Combat Sports. Niektóre modele posiadają uniwersalny rozmiar, inne natomiast należy dopasować do swojego ciała. W sprzedaży posiadamy rozmiary od S do XL. Jeżeli masz wątpliwości, jak wybrać właściwy model – zapraszamy do kontaktu.

W naszej ofercie znajdują się zarówno męskie, jak i damskie ochraniacze stawów!