Trykoty zapaśnicze w sklepie MMAniak.pl

Każdy sport walki wymaga od zawodnika posiadania jakiegoś konkretnego stroju, w którym może stanąć na macie lub na ringu. Osoby zainteresowane zapasami powinny zainwestować w jednoczęściowy strój do zapasów. Dowiedz się więcej o tym charakterystycznym kostiumie do walki i zamów model dopasowany do Twoich potrzeb. W MMAniak.pl znajdziesz trykoty zapaśnicze dla dorosłych oraz dla dzieci wyprodukowane przez markę Extreme Hobby.

Poznaj cechy strojów zapaśniczych

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale trykoty zapaśnicze muszą spełniać ściśle określone zasady, co do ich kroju i koloru. Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza ustanowiła konkretne przepisy, których powinni przestrzegać zawodnicy chcący brać udział w jakichkolwiek zawodach.

Zasady te dotyczą wielkości dekoltu przedniego, dekoltu tylnego i wcięć pod pachami. Poszczególne wartości prezentują się następująco:

  • dla mężczyzn to maksymalnie: 12 cm, 10 cm i 30 cm;
  • dla kobiet to nie więcej niż: 15 cm, 10 cm, 10 cm.

Natomiast nogawki kostiumu do zapasów dla obu płci muszą kończyć się tuż nad kolanami – nie przekraczając 15 cm nad nimi.

Jeszcze do niedawna zawodnicy występowali głównie w trykotach o barwie czerwonej lub niebieskiej. Obecnie podczas większych konkursów można ubierać stroje w innych kolorach (oczywiście proponowanych przez Międzynarodową Federację Zapaśniczą) wyłącznie z elementem wspomnianych wcześniej barw.

Do produkcji tej części garderoby używa się lycrę. Tego typu materiał jest szybkoschnący i dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wilgoci na zewnątrz. Renomowani producenci – jak np. Extreme Hobby – stawiają na lycrę wysokiej jakości, która zapewnia zawodnikom komfort podczas walki. Materiał musi bowiem dokładnie przylegać do ciała, pozwalać na swobodne poruszanie się, ale być również odporny na ścieranie się. Marka zadbała także o sublimowane logotypy, które nawet po wielu praniach i starciach z przeciwnikiem nie ulegają przetarciom.

Czym się kierować, kupując trykot zapaśniczy?

Jeżeli dopiero jesteś na początku swojej przygody z zapasami, to oczywiście nie musisz przejmować się wszystkimi wytycznymi Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej. Na czas treningu możesz wybrać dowolny trykot – najważniejsze, aby był wygodny i podobał Ci się wizualnie. Natomiast jeżeli szykujesz się na zawody, upewnij się, że producent, którego kostium zamierzasz zamówić, uwzględnił wszystkie przepisy regulaminu.

Bardzo ważną kwestią jest zwrócenie uwagi na rozmiar trykotu. Choć lycra jest rozciągliwym materiałem, to jednak lepiej uniknąć błędu, zamawiając za mały (lub co gorsza – za duży) rozmiar. Wszystkie stroje zapaśnicze posiadają tabelę rozmiarów w galerii produktu. Zachęcamy do zapoznania się z nią!

Dodatkowym (ale niezwykle przydatnym) elementem jest gumowa wstawka umieszczona w nogawkach. Jej obecność powoduje, że strój nie zsuwa się z ciała podczas walki. Dobrze więc wybierać trykoty zapaśnicze wyposażone w takie taśmy antypoślizgowe.

W razie wątpliwości lub pytań – zawsze możesz skontaktować się z pracownikami naszego sklepu, którzy chętnie pomogą Ci w wyborze odpowiedniego stroju.