Bandaże bokserskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 17,00 zł - 164,00 zł

Kolor

Kolor

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dłoni i nadgarstków! Sprawdź wyjątkowo szeroki wachlarz bandaży bokserskich dostępnych w MMAniak. Znajdziesz tutaj najlepsze modele owijek bokserskich wszystkich kultowych marek, takich jak: Adidas, Everlast,  Fairtex, Fight Pro,  Hayabusa, King, RDX Sports, Ringhorns, Rival Boxing, StormCloud, Venum, Yokkao.

Do czego potrzebne mi są bandaże bokserskie?

Nawet najlepsze rękawice bokserskie nie są w stanie w pełni unieruchomić Twojego nadgarstka oraz nie sprawią że Twoja pięść będzie idealnie dopasowana do wnętrza rękawicy. Dlatego właśnie niezbędne okazują się bandaże bokserskie - handwrapy. Stanowią one dodatkowe wzmocnienie dla twojego nadgarstka, dzięki czemu możesz bezpiecznie uderzać z całej siły. Ponadto sprawią one, że Twoje ręce będą znacznie lepiej leżeć w rękawicach. Uniemożliwi to przemieszczania się dłoni w środku rękawicy, przez co znacznie wygodniej będzie Ci się boksować. Bandaże bokserskie poza samym boksem używane są także w MMA, Muay Thai i innych uderzanych sportach walki.

Czym są owijki bokserskie?

Owijki lub taśmy bokserskie to inne określenie bandaży, najczęściej bawełniane lub/i elastyczne. Ich zadaniem jest dodatkowa ochrona Twoich rąk podczas zadawania ciosów. Jest to niedrogi i nieduży dodatek treningowy, który spowoduje prawdziwie odczuwalną różnicę w komforcie ale przede wszystkim w bezpieczeństwie Twoich treningów.

Jak wybrać odpowiednie bandaże bokserskie ?

W ofercie sklepu MMAniak bandaże bokserskie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, tak byś mógł dopasować je do pozostałych elementów Twojego zestawu treningowego oraz swoich preferencji. Jeśli Twoje dłonie są nieduże i odczuwasz delikatny luz w rękawicy, skieruj swoją uwagę ku bandażom wyprodukowanym z grubszych materiałów. Możesz także dodać do swoich owijek żelowe handwrapy, które oprócz dodatkowej ochrony dla kostek, będą stanowić dodatkowe wypełnienie rękawic. Co do długości bandaży, różnice nie są zbyt wielkie. Długie bandaże np. 4 lub 5 m, pozwolą Ci dokładniej owinąć, przez co również unieruchomić Twoje nadgarstki. Jeżeli więc masz duże dłonie, szerokie przedramiona oraz nadgarstki, powinieneś wybrać dłuższe owijki. Jest to jednak kwestia indywidualna i warto testować różne rozwiązania w celu znalezienia  optymalnego rozwiązania lub też zapytać o poradę osoby z większym stażem treningowym czy obsługę naszego sklepu.