Buty zapaśnicze dla dzieci

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 259,00 zł - 280,00 zł

Buty zapaśnicze dla dzieci – idealne na trening i na zawody

Jeżeli Twoje dziecko zamierza trenować sztuki walki, to musisz zapewnić mu odpowiednie wyposażenie. W przypadku pierwszych zajęć wystarczy wygodny strój sportowy. Gdy jednak okaże się, że dziecko zafascynuje się konkretną dyscypliną, niezbędna będzie większa inwestycja. W przypadku zapasów będą to buty zapaśnicze dla dzieci, trykot oraz ochraniacze. W MMAniak.pl kupisz wszystkie te elementy. W tej kategorii opisujemy, czym charakteryzuje się obuwie do zapasów i na co warto zwracać uwagę podczas wyboru konkretnej pary.

Podstawowe cechy butów zapaśniczych

Buty zapaśnicze zostały skonstruowane w taki sposób, aby mogły jak najlepiej pełnić swoją funkcję. To sznurowane obuwie sięgające za kostkę, które stabilizuje staw skokowy i zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznego urazu. Znaczną część powierzchni buta pokrywa materiał o strukturze siateczki, który dba o prawidłowy przepływ powietrza i sprawia, że stopa aż tak się nie poci. Podeszwa natomiast wyprodukowana jest z gumy zapewniającej dobrą przyczepność stopy do podłoża. A jest to niezwykle ważne, ponieważ młody zawodnik musi swobodnie wykonywać poszczególne ruchy i czuć się dobrze na macie. 

Taka budowa (a w dodatku lekka waga) powoduje, że ruchy zawodnika podczas walki nie są w żaden sposób ograniczone. Jako że ten typ obuwia musi być starannie dopasowany do stopy, to rozmiary tych butów dostępne są nawet w systemie ułamkowym (np. 32, 33⅓, 34⅔ czy 35½). Wszystkie dostępne w naszym sklepie buty zapaśnicze dla dzieci sprawdzą się również do uprawiania innych sportów walki, np.: MMA, boksu czy krav magi.

Na to zwróć uwagę podczas zakupów

Początkujący mogą mieć problem z wybraniem odpowiedniego modelu. To, o czym należy pamiętać, to dobranie właściwego rozmiaru. Buty powinny być idealnie dopasowane do stopy – w taki sposób, aby nie uciskały śródstopia ani nie zostawiły za dużo luzu. Dotyczy to zarówno długości, jak i szerokości. Dobre obuwie powinno sprawiać wrażenie naturalnego przedłużenia ciała.

Dla dzieci duże znaczenie może mieć także wygląd butów. Kupując więc obuwie do zapasów, przyjrzyj się wszystkim dostępnym modelom. Oprócz spełniania odpowiednich parametrów technicznych – muszą podobać się dziecku. W innym przypadku zakup może okazać się marną inwestycją.

Para takich butów to wydatek około 200-300 zł, jednak zapewniamy, że warto zainwestować w dobre obuwie. Zapewni ono dziecku nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo na macie. W naszym asortymencie posiadamy buty zapaśnicze dla dzieci wyprodukowane przez marki Adidas oraz Asics. Możesz być więc pewien, że są to wytrzymałe produkty, które reprezentują sobą wysoką jakość wykonania oraz charakteryzują się modnym designem.

Pamiętaj, aby przed zamówieniem produktu, dokładnie zmierzyć stopę dziecka i wybrać rozmiar zgodny z tabelą rozmiarów zamieszczoną w opisie. Polecamy pobrać miarę w skarpetkach, które mogą dodać do końcowego wyniku milimetr lub dwa.

Jeżeli okaże się, że zamówiony w sklepie MMAniak.pl rozmiar butów zapaśniczych dla dzieci jest nieprawidłowy, to przypominamy, że masz aż 100 dni na zwrot – oczywiście nieużywanego produktu.