Buty zapaśnicze dla dzieci

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 219,00 zł - 289,00 zł

Buty zapaśnicze dla dzieci – idealne na trening i na zawody

Jeżeli Twoje dziecko zamierza trenować sporty walki albo już zaczęło to robić, to musisz zapewnić mu odpowiednie sprzęt treningowy dla dzieci. W przypadku pierwszych zajęć wystarczy wygodny strój sportowy. Gdy jednak okaże się, że dziecko zafascynuje się konkretną dyscypliną, niezbędna będzie większa inwestycja. W przypadku zapasów będą to buty zapaśnicze dla dzieci, trykot zapaśniczy dla dzieci oraz ochraniacze. U nas kupisz wszystkie te elementy, aby trening zapaśniczy był bezpieczny i przyjemny. Przeczytaj i sprawdź, czym charakteryzuje się obuwie do zapasów i na co warto zwracać uwagę podczas wyboru konkretnej pary.

Obuwie zapaśnicze - najważniejsze cechy i zalety używania

Dziecięce buty zapaśnicze dla dzieci zostały skonstruowane w taki sposób, aby maksymalizować zalety używania pod kątem tego, co jest charakterystyczne dla zapasów - to dynamika, dużo eksplozywnych akcji, w których konieczna jest też świetna przyczepność i praca na różnych częściach stopy.

Obuwie zapaśnicze dla dzieci to sznurowane obuwie sięgające za kostkę, które stabilizuje staw skokowy i zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznego urazu. Znaczną część powierzchni buta pokrywa materiał o strukturze siateczki, który dba o prawidłowy przepływ powietrza zapewniając wentylację buta i sprawia, że stopa aż tak się nie poci - jest to bardzo ważne w kontekście tego, że buty na matę muszą dawać największy komfort.

Podeszwa natomiast wyprodukowana jest z gumy zapewniającej dobrą przyczepność stopy do podłoża. A jest to niezwykle ważne, ponieważ młody zawodnik musi swobodnie wykonywać poszczególne ruchy i czuć się dobrze na macie. Zwłaszcza w kontekście bardziej wymagających i dłuższych treningów, podczas których naprawdę doceni się to, jak zostały zaprojektowane buty do walki.

Taka budowa (a w dodatku lekka waga) powoduje, że ruchy zawodnika podczas walki nie są w żaden sposób ograniczone. Jako że ten typ obuwia musi być starannie dopasowany do stopy, to rozmiary tych butów na matę dostępne są nawet w systemie ułamkowym (np. 32, 33⅓, 34⅔ czy 35½). Wszystkie dostępne w naszym sklepie buty do zapasów dla dzieci dla dzieci sprawdzą się również do uprawiania innych sportów walki, np.: MMA, boksu czy krav magi.

Jak dobrać wygodne buty zapaśnicze dla dzieci

Początkujący mogą mieć problem z wybraniem odpowiedniego modelu. To, o czym należy pamiętać i co będzie zdecydowanie najważniejsze, to dobranie właściwego rozmiaru. Buty powinny być idealnie dopasowane do stopy – w taki sposób, aby nie uciskały śródstopia ani nie zostawiły za dużo luzu. Dotyczy to zarówno długości, jak i szerokości. Dobre obuwie powinno sprawiać wrażenie naturalnego przedłużenia ciała.

Dla dzieci duże znaczenie może mieć także wygląd butów. Kupując więc obuwie do zapasów, przyjrzyj się wszystkim dostępnym modelom. Oprócz spełniania odpowiednich parametrów technicznych – muszą podobać się dziecku. W innym przypadku zakup może okazać się marną inwestycją. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór butów zapaśniczych dla dzieci stworzonych z myślą o najmłodszych, dlatego będziesz mógł wybierać spośród kilku wariantów kolorystycznych.

Para takich butów to wydatek około 200-300 zł, jednak zapewniamy, że warto zainwestować w dobre obuwie. Zapewni ono dziecku nie tylko wygodę, ale i bezpieczeństwo na macie. W naszym asortymencie posiadamy między innymi buty zapaśnicze Asics i buty zapaśnicze Adidas, czyli dwie czołowe marki, produkujące sprzęt dla wrestlerów w tym buty do wrestlingu czy właśnie buty do zapasów. Możesz być więc pewien, że są to wytrzymałe produkty, które reprezentują sobą wysoką jakość wykonania, mają dobrą przyczepność butów co daje dobrą trakcję na macie oraz charakteryzują się modnym designem. W trochę bardziej ekonomicznym standardzie znajdziesz u nas również buty do zapasów La Sport

Pamiętaj, aby przed zamówieniem produktu, dokładnie zmierzyć stopę dziecka i wybrać odpowiedni rozmiar zgodny z tabelą rozmiarów zamieszczoną w opisie. Polecamy pobrać miarę w skarpetkach, które mogą dodać do końcowego wyniku milimetr lub dwa.

Jeżeli okaże się, że zamówiony w sklepie MMAniak.pl rozmiar butów zapaśniczych dla dzieci jest nieprawidłowy, to przypominamy, że masz aż 100 dni na zwrot – oczywiście nieużywanego produktu.