Spodenki do MMA i Grapplingu

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 189,00 zł - 539,00 zł

Spodenki do MMA/Grapplingu - komfort oraz wygoda

Spodenki do MMA/Grapplingu to luźna wersja spodenek do sportów walki, która jest tak zaprojektowana aby poprawić komfort i skuteczność treningu. Wykonane są z różnych materiałów ale najczęściej są to mieszanki poliestru z elastycznymi tkaninami (spandex, elastan) lub tzw. rip-stop - tkaniny wzmocnionej poprzez zastosowanie w stałych odstępach mocniejszych włókien. Obecnie trendem wiodącym jest jednak używanie mieszanek poliestrowych, które są lżejsze i pozwalają na naniesienie trwałych, nieścieralnych nadruków. Marką produkującą jedne z najefektowniejszych wizualnie spodenek jest bez wątpienia Venum, który stanowi doskonały przykład połączenia wygody, jakości i designu.

Specjalistyczne, luźne spodenki do MMA lub grapplingu nie posiadają zewnętrznych kieszeni ponieważ przeszkadzają one w treningu (szczególnie podczas technik parterowych). Jedyną stosowaną czasami kieszonką jest mała wewnętrzna kieszonka na ochraniacz szczęki wszyta najczęściej w okolicach pasa. Dobre spodenki powinny za to posiadać wzmocnienia w miejscach strategicznie narażonych na rozdarcia takich jak spód i wewnętrzna strona nogawek, wzmocnione szwy jak np. przy spodenkach marki Hayabusa czy Extreme Hobby.

W pasie stosuje się najczęściej podwójne (czasami potrójne) zapięcie rzepowe połączone ze ściągaczem sznurkowym. Taki system pozwala na dokładne dopasowanie spodenek w pasie utrudniając ich przesuwanie podczas wysiłku fizycznego.

Bardzo wiele modeli spodenek do MMA i grapplingu posiada wszyty elastyczny panel z lycry po wewnętrznej stronie nogawek, który w połączeniu z rozcięciami na nogawkach znacząco zwiększa swobodę ruchów podczas wielu technik takich jak np. wysokie kopnięcia czy praca w parterze.

Do produkcji spodenek mma wykorzystuje się zaawansowane technologicznie tkaniny które są lekkie ale bardzo wytrzymałe dzięki czemu zachowują pełne właściwości spodenek sportowych przy zachowaniu odporności na szarpanie i rozciąganie.

Producenci prześcigają się w coraz to nowych wzorach spodenek do mma. Obecnie wybór pod tym względem jest bardzo duży i coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele stonowanym barw i subtelnych logotypów jak oraz osoby o nieco mniej konserwatywnym guście.