Ochraniacze – bokserskie, MMA i Muay Thai

Dobry wybór sprzętu ochronnego, takiego jak ochraniacze bokserskie, ochraniacze MMA czy ochraniacze muay thai, pozwoli Ci skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń i uniknąć kontuzji. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu to podstawa treningu każdego fightera. W sportach walki większości urazów można uniknąć, o ile posiada się odpowiedni sprzęt. Ochraniacze bokserskie pomagają chronić zdrowie pięściarzy, którzy w dużej mierze narażeni są na uszkodzenia głowy, mogące wyrządzić dużo złego w odległej perspektywie czasu. Rodzaje ochraniaczy do MMA w większości pokrywają się z ochraniaczami do boksu, ale mogą różnić się nieco swoją budową, co wynika ze specyfiki tego sportu.

Ochraniacze na zęby – podstawa w sportach walki

W treningu, na sparingach czy w walce będziesz potrzebować ochraniaczy na zęby, które nie tylko zapobiegają uszkodzeniom zębów, ale i całej szczęki. To właściwie najbardziej uniwersalny rodzaj ochraniacza, ponieważ w każdym sporcie walki jesteś narażony na ukruszenie lub całkowite wybicie zęba. Tego typu ochraniacze muay thai należy samodzielnie uformować, aby dokładnie dopasować je do swojego zgryzu. Jest to jednak bardzo proste, a wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji dołączonej do produktu.

Chroń swoją głowę i noś kaski bokserskie

Jednymi z najważniejszych ochraniaczy bokserskich są kaski bokserskie amortyzujące siłę uderzeń, które przyjmujesz w starciu. Przede wszystkim pozwalają one uniknąć konsekwencji, które dla mózgu mogą być opłakane. Ich zaletą jest to, że nie tylko chronią czaszkę, ale także sprawiają, że łatwiej utrzymać głowę w prawidłowej pozycji. Wszystkie kaski posiadają grubą warstwę pianki, która odpowiednio amortyzuje ciosy. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach i w różnych kształtach.

Suspensory dla ochrony najwrażliwszego miejsca

W sportach walki, np. takich jak MMA, dozwolone są rozmaite techniki. Mężczyźni, chcąc uchronić się przed ciosem w krocze, powinni zaopatrzyć się w suspensory, które odpowiadają za ochronę genitaliów – części ciała narażonej na wyjątkowo bolesne urazy, do których może dojść w niemal każdym sporcie walki. Żelowa warstwa w tego typu ochraniaczach zapewnia wygodę i sprawia, że suspensor nie przeszkadza podczas walki.

Wygodne ochraniacze na piszczele

W muay thai i MMA niezbędne są ochraniacze na piszczele. Bez nich każde kopnięcie naraża Cię na bolesne stłuczenia i kontuzje, które mogą skutkować dłuższą przerwą. W zależności od przeznaczenia różnią się one grubością wkładu i poziomem ochrony – te do muay thai i kickboxingu będą bardziej „pancerne”, natomiast ochraniacze MMA zagwarantują większą mobilność.

Dodatkowe akcesoria chroniące ciało

Dobrym uzupełnieniem ochrony zawodnika są ochraniacze stawów oraz ochraniacze na uszy. Pierwsze z nich dostępne są w formie elastycznej opaski, którą można założyć na stopę, kolano czy łokieć i tym samym zapewnić sobie stabilizację stawów. Natomiast ochraniacze na uszy stanowią skuteczne zabezpieczenie przed pęknięciem chrząstki w uchu, a w efekcie przed powstaniem nieestetycznie wyglądających tzw. kalafiorów.

Skorzystaj z oferty MMAniak.pl!

Staramy się, aby w naszej ofercie zawsze znajdował się szeroki wybór ochraniaczy bokserskich, do MMA oraz do muay thai. Gdy będziesz miał problem z wyborem, zapytaj nas, a z pewnością Ci doradzimy!