Ochraniacze – bokserskie, MMA i Muay Thai

Dobry wybór sprzętu ochronnego, takiego jak ochraniacze bokserskie, ochraniacze MMA czy ochraniacze muay thai, pozwoli Ci skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń i uniknąć kontuzji. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu to podstawa treningu każdego fightera. W sportach walki większości urazów można uniknąć, o ile posiada się odpowiedni sprzęt. Ochraniacze bokserskie pomagają chronić zdrowie pięściarzy, którzy w dużej mierze narażeni są na uszkodzenia głowy, mogące wyrządzić dużo złego w odległej perspektywie czasu. Rodzaje ochraniaczy do MMA w większości pokrywają się z ochraniaczami do boksu, ale mogą różnić się nieco swoją budową, co wynika ze specyfiki tego sportu.

Ochraniacze na zęby – podstawa w sportach walki

W treningu, na sparingach czy w walce będziesz potrzebować ochraniaczy na zęby, które nie tylko zapobiegają uszkodzeniom zębów, ale i całej szczęki. To właściwie najbardziej uniwersalny rodzaj ochraniacza, ponieważ w każdym sporcie walki jesteś narażony na ukruszenie lub całkowite wybicie zęba. Tego typu ochraniacze należy samodzielnie uformować, aby dokładnie dopasować je do swojego zgryzu. Jest to jednak bardzo proste, a wszystkie szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji dołączonej do produktu.

Chroń swoją głowę i noś kaski bokserskie

Jednymi z najważniejszych ochraniaczy bokserskich są kaski bokserskie amortyzujące siłę uderzeń, które przyjmujesz w starciu. Przede wszystkim pozwalają one uniknąć konsekwencji, które dla mózgu mogą być opłakane. Ich zaletą jest to, że nie tylko chronią czaszkę, ale także sprawiają, że łatwiej utrzymać głowę w prawidłowej pozycji. Wszystkie kaski posiadają grubą warstwę pianki, która odpowiednio amortyzuje ciosy. Kaski dostępne są w kilku rozmiarach, w różnych kształtach i kolorach.

Suspensory dla ochrony najwrażliwszego miejsca

W sportach walki, np. takich jak MMA, dozwolone są rozmaite techniki. Mężczyźni, chcąc uchronić się przed ciosem w krocze, powinni zaopatrzyć się w suspensory, które odpowiadają za ochronę genitaliów – części ciała narażonej na wyjątkowo bolesne urazy, do których może dojść w niemal każdym sporcie walki. Żelowa warstwa w tego typu ochraniaczach zapewnia wygodę i sprawia, że suspensor nie przeszkadza podczas walki.

Wygodne ochraniacze na piszczele

W muay thai i MMA niezbędne są ochraniacze na piszczele. Bez nich każde kopnięcie naraża Cię na bolesne stłuczenia i kontuzje, które mogą skutkować dłuższą przerwą. W zależności od przeznaczenia różnią się one grubością wkładu i poziomem ochrony – te do muay thai i kickboxingu będą bardziej „pancerne”, natomiast ochraniacze MMA zagwarantują większą mobilność.

Dodatkowe akcesoria chroniące ciało

Dobrym uzupełnieniem ochrony zawodnika są ochraniacze stawów oraz ochraniacze na uszy. Pierwsze z nich dostępne są w formie elastycznej opaski, którą można założyć na stopę, kolano czy łokieć i tym samym zapewnić sobie stabilizację stawów. Natomiast ochraniacze na uszy stanowią skuteczne zabezpieczenie przed pęknięciem chrząstki w uchu, a w efekcie przed powstaniem nieestetycznie wyglądających tzw. kalafiorów.

Skorzystaj z oferty MMAniak.pl!

Staramy się, aby w naszej ofercie zawsze znajdował się szeroki wybór ochraniaczy bokserskich, do MMA oraz do muay thai. Gdy będziesz miał problem z wyborem, zapytaj nas, a z pewnością Ci doradzimy!