Ochraniacze bokserskie, MMA, Muay Thai

Dobry wybór sprzętu ochronnego, takiego jak ochraniacze bokserskie, ochraniacze MMA czy ochraniacze muay thai, pozwoli Ci skupić się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń i uniknąć kontuzji. Poczucie bezpieczeństwa i komfortu to podstawa treningu każdego fightera.

W sportach walki większości urazów można uniknąć, o ile posiada się odpowiedni sprzęt. Ochraniacze bokserskie pomogą chronić zdrowie pięściarzy, którzy w dużej mierze narażeni są na uszkodzenia głowy mogące wyrządzić dużo złego w odległej perspektywie czasu.

Rodzaje ochraniaczy do MMA w większości pokrywają się z ochraniaczami do boksu, ale mogą różnić się nieco swoją budową, co wynika ze specyfiki tego sportu.

W treningu, na sparingach czy w walce będziesz potrzebował ochraniaczy na zęby, które nie tylko zapobiegają uszkodzeniom zębów, ale całej szczęki.

Jednymi z najważniejszych ochraniaczy bokserskich są kaski bokserskie amortyzujące siłę uderzeń, które przyjmiesz w starciu. Pozwalają uniknąć konsekwencji, które dla mózgu mogą być opłakane.

Suspensory z kolei odpowiadają za ochronę genitaliów - części ciała narażonej na wyjątkowo bolesne urazy, do których może dojść w niemal każdym sporcie walki.

W muay thai i MMA niezbędne są też ochraniacze na piszczele. Bez nich każde kopnięcie naraża Cię na bolesne stłuczenia i kontuzje, które mogą skutkować dłuższą przerwą. W zależności od przeznaczenia różnią się one grubością wkładu i poziomem ochrony - te do muay thai i kickboxingu będą bardziej “pancerne”, do MMA zagwarantują większą mobilność.

Dobrym uzupełnieniem ochrony zawodnika są ochraniacze stawów oraz ochraniacze na uszy, stanowiące skuteczne zabezpieczenie przed powstawaniem tzw. kalafiorów.

Staramy się, aby w naszej ofercie zawsze znajdował się szeroki wybór ochraniaczy bokserskich, do MMA oraz do muay thai. Gdy będziesz miał problem z wyborem, zapytaj nas, a z pewnością Ci doradzimy!