Kimona/Gi BJJ męskie

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 89,00 zł - 819,00 zł

Kimona/Gi BJJ Męskie

Kimona/Gi męskie dzielą się na te przeznaczone na zawody i te do codziennego trenowania. Kimona do startów mają być jak najlżejsze, warto więc zwrócić uwagę na gramaturę i plecionkę, z której zostały wykonane. Idealne Gi powinno być lekkie i wytrzymałe.

Warto zwrócić uwagę na design, który wyróżnia kimono męskie. Na treningi nada się każdy kolor Gi. W większości turniejów zaś dopuszczalne są trzy warianty - biały, niebieski i czarny.

Najważniejszy dla komfortu noszenia kimona/Gi będzie dobrze dobrany rozmiar. W standardowej rozmiarówce pojawiają się rozmiary A0, A1, A2, A3, A4. Część producentów ma też rozmiary pośrednie (np. A1L dla wyższych i chudszych osób czy A1H dla osób o większej wadze niż przeciętna, za to o standardowym wzroście).

Większość GI zrobionych jest w 100% z bawełny, przez co mogą one delikatnie skurczyć się w praniu. W dzisiejszych czasach do produkcji profesjonalnych kimon używa się jednak głównie tkanin pre-shrunk przez co kurczenie jest tak naprawdę minimalne. Nie stanowi to problemu przy doborze odpowiedniego rozmiaru.

Niektóre kimona/Gi do BJJ mają podszewki do góry od kimona, która sprawia, że Gi przyjemniej się nosi, a ciało nie jest narażone na otarcia.