Spodenki do Vale Tudo

Rozmiar

Rozmiar

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 109,00 zł - 346,00 zł

Spodenki do Vale Tudo - klasyka, która spełnia swoją rolę

Spodenki do Vale Tudo to rodzaj elastycznych, przylegających spodenek wykorzystywanych w treningach MMA i innych sportach walki. Ten rodzaj spodenek był niegdyś bardzo często używany w dość brutalnych walkach vale tudo na ulicach brazylijskich miast. Ich popularność w owych czasach mogła wynikać z faktu, że zawodnik ubrany tylko w takie, obcisłe szorty był podczas walki trudniejszy do chwytania.

Spodenki do Vale Tudo zrobione są z elastycznych tkanin sportowych o dość dużej oddychalności. Pełnią także rolę odzieży kompresyjnej wspomagając pracę mięśni podczas wysiłku, zapobiegając mikrourazom i przyspieszając regenerację. To powoduje że takie szorty są bardzo często używane jako "bielizna" pod zwykłe spodenki lub gi.

Dłuższą wersją spodenek do vale tudo są tzw. leginsy, które poza treningami sportów walki mogą być wykorzystywane również jako bielizna techniczna podczas uprawiania innych sportów np. biegania, sportów zespołowych czy ogólnie na siłowni i fitness. Leginsy to rodzaj typowej odzież compression, której właściwości opisaliśmy we wcześniejszym akapicie. Leginsy stały się obecnie tak samo popularne w MMA jak spodenki do Vale Tudo. Produkować zaczęły je zarówno wielkie, światowe firmy jak Venum oraz polskie firmy jak Pitbull czy Extreme Hobby.

To czy wybrać spodenki do vale tudo czy leginsy zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Zarówno spodenki do jedne jak i drugie doskonale sprawdzają się w sportach walki. Dzięki lepszej oddychalności utrzymują ciało w optymalnej temperaturze i odprowadzają pot na zewnątrz. Oba rodzaje spodenek idealnie nadają się na matę lub ring. Leginsy posiadają jednak tą zaletę, że doskonale sprawdzają się także w treningu na świeżym powietrzu np. w nieco chłodniejsze jesienne dni. Firma Under Armour ma w swojej ofercie leginsy ColdGear dzięki którym, możesz trenować nawet w temperaturze poniżej 0 stopni.